Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Webbhantering Industrial Switch > Web Managed Fast Industrial Ethernet POE Switch

Web Managed Fast Industrial Ethernet POE Switch

Web Managed Fast Industrial Ethernet POE Switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 10 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-INM1042GF-AF4

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Ethernet Port QTY: 4

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Connector Type: LC

    Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Power Supply: DC24V

    MTBF: 100000 Hours

    Working Temperature: -40℃-80℃

    Dimension: 155mm(length)×125mm(wide)×50mm(height)

    Weight: 0.7kg

    Warranty: 5 Years

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Additional Info

    Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Shanghai,Beijing

Produktbeskrivning

N-net Web Management Industrial Switch


N-net NT-INM1042GF-AF4 är en Web Management Industrial Switch med 2 4 POE 100Base-TX-portar upp till 2 Gigabit Ethernet 1000Base-X SFP-portar. Det är en industriell hanterad och redundans Ethernet POE switch, som stödjer standerd IEEE802.3AF och IEEE802.3AT. Denna omkopplare stöder även POE-auto-check fuction. Det här är automatisk omstartspåspänning när PD-utrustningen är frusen. industriell design: -40 ° C ~ 80 ° C arbetstemperatur och överflödig effekt, IP40 nivå, enligt kraven i EMC industrinivå 4, DIN-skena montering eller väggmontering, stödja redundant ring nätverk (Återställningstid <20ms), RSTP-, STP- och MSTP-protokollet uppfyllde det pålitliga och praktiska kravet på industriell kontroll för nätverkssystemet. Den pålitliga hårdvarutesignen används speciellt för kontinuerlig drift av industriell kommunikation.


Webbhantering Industrial Switch Funktioner


1. Industriell Ethernet Switch-serie, design för hård och strikt miljö.

2. Stöd CLI, snabbkonfigurera huvudstyrd funktion

3. Stöd IEEE 1588 PTP V2, uppnå exakt nätverkssynkronisering.

4. Standardöverensstämmelse: IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-T, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.1Q, IEEE802.1p, IEEE802.3at PSE

5. Stöd POE-nätaggregat upp till högst 60W för en enda port

6. DHCP-alternativ 82 använder olika IP-adresser.

7. Stöd N-NET patentprotokoll [NT-Ring "(Återställningstid <15ms), STP RSTP, MSTP, Ethernet redundant.

8. Stöd statisk och dynamisk IGMP, GMRP

9. Stöd VLAN, IEE 802.1Q VLAN och GVRP protokoll, enkel nätverksplan

10. Stödporten Spegling

11. Stöd Ethernet / IP och Modbus / TCP protokoll, använd för hanterad och kontrollenhet

12. Stödja IP Multicast och sända stormstyrning

13. Bandbreddsledning: stöd för Ethernet-kanal, hastighet och sändning av storleksbegränsning

14. Stöd Qos och Tos / DiffServ, Använd för flödesstyrning och hantering

15. Support Link Aggregation, vilket förbättrar tillgängligheten av bandbredd.

16. Denna industriella Ethernet-omkopplaren Stöd SNMPv3, IEEE802.1X, HTTPS och SSH, öka nätverkssäkerheten

17. Stöd SNMPv1 / v2c / v3 olika säkerhetsnätverkshantering

18. Stöd TACACS +

19. Adoptera RMON, effektivt förbättra nätverksövervakning och prognosförmåga

20. Antag bandbreddshantering, för att säkerställa ett stabilt nätverk

21. Stödja portlåset för MAC-adress, försvara olaglig invasion.

22. Via e-post och reläutmatning, uppnå auto alarm

23. Stöd omstart och återställ standardkonfiguration


Webbhantering Industrial Switch Specification


Technical parameter

Standard: IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-T, IEEE802.3ab 1000Base-T,  IEEE802.1Q, IEEE802.1p, IEEE802.3at PSE

Protocol: ARP, ICMP, TCP, UDP, DHCP, DNS, HTTP, Telnet, RSTP, SNMP

Follow control: IEEE802.3x follow control, Back Pressure

function

Switch function: NT-Ring.RSTP.SNMP.QOS.802.1Q VLAN, TRUNK, Bandwidth management, broadcast storm, online update, upload and download configuration file, user entry system and so on.

NT-Ring: support Single, couple, Chain, Dual homing ring network structure

Port

RJ45 port: 4 10Base-T/100Base-TX

Fiber port: 2 1000Base-X SFP

Serial port: 1 channel RS-232, Baud rate 57600bps

Distance

category-5 twisted pairs:100M (CAT5/CAT5e)

multi-mode:1310nm, 2KM

single-mode:

1310nm:20/40/60Km.

1550nm:20/40/60/80/100/120Km

Switching

MB switch speed: 148810pps.

GB switch speed:1488100pps

MB maximum super superficialfacevelocity: 148810pps.

GB maximum superficialfacevelocity:1488100pps

Transmission mode: store-and-forward, System bandwidth:5.6G

MAC: 8K.

Buffer:1Mbit

LED indicator

System indicator: SYS

Port indicator: Green lights 100M, otherwise 10M, and yellow light mean link-up, yellow light and glitter means link-up, sending and receiving data. Otherwise link-down.

 Power supply 

Input voltage: 48~56VDC

Input mode: plug type 6 core 5.08mm, gap wiring terminal. Support redundant power

Power consumption

 

<10W

Working environment

Working temperature:-40~80℃.

Storage Temperature:-40~85℃

Shell: IP40 level, crimped and strong metal shell.

Installation: DIN-Rail mounting or wall mounting.


Webbhantering Industrial Switch Packaging

Web Management Industrial Switch

Web Management Industrial Switch

Web Management Industrial Switch


Web Management Industrial Switch






Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Webbhantering Industrial Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong