Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Webbhantering Industrial Switch > Web Managed Industrial Fast Ethernet POE-omkopplare

Web Managed Industrial Fast Ethernet POE-omkopplare
Web Managed Industrial Fast Ethernet POE-omkopplare
Web Managed Industrial Fast Ethernet POE-omkopplare
Web Managed Industrial Fast Ethernet POE-omkopplare
Web Managed Industrial Fast Ethernet POE-omkopplare

Web Managed Industrial Fast Ethernet POE-omkopplare

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 7 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-INM1081GC1GF-AF8

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Ethernet Switch

    Sändningshastighet: 100Mbps

    Hamnar: Andra

    Ethernet Port QTY: 8

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Connector Type: LC

    Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Power Supply: DC24V

    MTBF: 100000 Hours

    Working Temperature: -40℃-80℃

    Dimension: 155mm(length)×125mm(wide)×50mm(height)

    Weight: 1.2KG

    Warranty: 5 Years

Additional Info

    Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Guangzhou,Shanghai

Produktbeskrivning

Översikt


N-net NT-INM1081GC1GF-AF8 är Web Managed Industrial Switch, utrustad med 2 1000base-X SFP-gränssnitt, 8 10 / 100base-T (X) -porten. Det är en ny generation L2 + Managed Network Switch med POE + och praktisk autokontrollfunktion, med andra ord, om någon IP-kamera fryser, som kopplas till vår Industrial switch, startas hanteringssystemet automatiskt genom att automatiskt stänga av PoE och sedan på. Det är mer intelligent, du behöver förbättra tillgängligheten för dina kritiska affärsapplikationer, skydda din känsliga information, optimera din nätverksbandbredd för att effektivt överföra information och applikationer, för att möta industriområdet för nätverkssystemets tillförlitlighet och praktiska krav.


Funktioner


1. 8 10 / 100M port och 2 10/100 / 1000Mbps Ethernet COMBO-port (optisk fiberport / Ethernet port multiplexing) ..

2. Kompatibel med IEEE 802.3, IEEE, 802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3x, IEEE802.3z, IEEE802.3af / vid standarder.

3. Stöd för hantering av varje POE-port (tillval) via nätverkshanteringsprogram och stöd för avancerad POE Auto-checkfunktion, POE (tillval), maximal uteffekt på 250W, varje port ger upp till 15,4W / 30W uteffekt

4. Stöd L2 + Växlingsfunktioner, inklusive Administratör, Porthantering, PoE + Management, VLAN-inställning, Per porträknare, QoS-inställning, Säkerhet, Trunking, Spanning Tree, DHCP Relay Agent, Backup / Recovery, Diverse, SNMP-inställningar, Utloggning och så vidare .

5. Stödpakets längd upp till 1536 Bytes.

6. G.8032, stöd <50ms industriellt snabbringskydd

7. Använd industriell design: -25 ° C ~ 70 ° C arbetstemperatur och överflödig dubbel effektingång (46-54V DC)

8. Skyddsklass: IP40, aluminiums chassi, kyldesign, ingen fläkt, inget kylhål.


Specifikation


technical parameter

Standard:IEEE802.3,IEEE802.3u, IEEE802.3ab ,IEEE802.3x, IEEE802.1D(STP),

IEEE802.1Q(VLAN Tagging),IEEE802.1p(QoS)

Protocol:IGMP v1/v2,GVRP, SNMP v1/v2/v3 , DHCP Client, TFTP, SMTP, RMON, LDP, HTTP, Telnet, SNTP Server/Client,.

Flow control:IEEE802.3x(Flow control).Back Pressure

function

Switch function: Administrator, Port Management, PoE+ Management, VLAN Setting, Per Port Counter, QoS setting, Security, Trunking, Spanning Tree ,DHCP Relay Agent, Backup/Recovery, Miscellaneous, SNMP Settings, Logout, etc.

 

Interface

Fast Ethernet port:2X4 10/100M 100Base-T/100Base-TX (RJ45).

Giga Fiber port:  1X2 1000Base-X SFP (fiber port).

Rs232 port number:1 RS-232  Control port, baud rate:115200bps

transmission distance

RJ45:100M(Standard CAT5/CAT5e cable)

Multimode fiber:1310nm,2KM

single mode fiber:1310nm,20/40/60Km

          1550nm,20/40/60/80/100/120Km

Switch attribute

System forwarding speed:4.2Mpps

transmission mode:Store and forward.

System switching bandwidth:5.6G

MAC address table:4K

Buffer:2.75Mbit Frame buffer.

LED indicator light

System indicator:SYS

Interface indicator:The green light is 100M,light and blink for port link-up status,Transmitting and receiving data,Off is link-down status. Yellow light is light for port poe status.

Power Supply

Input voltage:46~54VDC

Input mode:Plug in type 6 core 5.08mm spacing terminal

Support redundancy function for dual power supply

work environment

Operating temperature range:-25~70℃

Storage temperature range:-40~85℃

Outer case:IP40 protection grade, corrugated high strength metal case

Installation method: guide rail type.


Ansökan

Industrial POE Switch

Förpackning

Industrial POE Switch

Industrial POE Switch

Industrial POE Switch

Industrial POE Switch



Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Webbhantering Industrial Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong