http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Webbhantering Industrial Switch > hanterad industriell Ethernet-switch

hanterad industriell Ethernet-switch

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 3 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-MIN328-8POE

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

Ethernet Port QTY: 8

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km

Protection Level: IP40

Power Supply: DC24V

MTBF: 100000 Hours

Working Temperature: -40-85 Degree

Dimension: 155mm(Length)*125mm(Wide)-50mm(Height)

Warranty: 5 Years

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt

N-NET NT-MIN328-AF8 är en Web Management Industrial Switch, utrustad med 2 1000base-X SFP-gränssnitt, 8 10/100 / 1000base-T (X) -porten. L2 + är en ny generation av POE + nätverkshanteringsfunktioner hos strömbrytaren. Denna hanterade Industrial Ethernet Switch är mer intelligent, du behöver förbättra tillgängligheten för dina kritiska affärsapplikationer, skydda din känsliga information, optimera din nätverksbandbredd för att effektivt överföra information och applikationer, för att möta industriområdet för nätverkssystemets tillförlitlighet och praktiska krav . Dess pålitliga hårdvarukonstruktion är speciellt lämpad för industriella kommunikationsapplikationer som kräver kontinuerlig drift.


Funktioner


  1. Web Management Industrial Switch-serien utformad speciellt för hårda industriella miljöer.
  2. L2 + -funktionerna ger bättre hanterbarhet, säkerhet, QoS och prestanda.
  3. Detta hanterade industriella Ethernet Switch-stöd L2 + Växlingsfunktioner inklusive 802.1Q VLAN, Spegling, Portisolering, IGMP
  4. Snooping, DHCP Snooping, LLDP, POE + -hantering, IP Source Guard, ARP inspektion, ACLs etc.
  5. Stöd som spänner över träd STP (802.1D) och RSTP (802.1W).
  6. Jumbo ramar stöder upp till 9.6K kilobtyes.
  7. Stöd förbättrad hantering via WEB, CLI, TELNET, SSH, SNMP.
  8. Stöd kabeldiagnos
  9. IEEE 802.3af och 802.3at. Stöder per port PoE konfigurationsfunktion
  10. G.8032, stöd <50ms industriellt snabbringskydd
  11. Med industriell design: -40 ° C ~ 80 ° C arbetstemperatur och överflödig dubbel effektingång (46-54V DC)
  12. Skyddsklass: IP40, aluminium chassi kyldesign, ingen fläkt, inget kylhål.



Specifikation


  1. teknisk parameter Standard: IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3x, IEEE802.1D (STP),
  2. IEEE802.1w (RSTP), IEEE802.1Q (VLAN-märkning), IEEE802.1p (QoS)
  3. Protokoll: NT-Ring.IGMP v1 / v2.GVRP.SNMP v1 / v2 / v3 .DHCP Client.TFTP.SMTP.RMON.LLDP.HTTP.SSH.Telnet.SNTP Server / Client ,.
  4. Flödesreglering: IEEE802.3x (Flödesreglering). Baktryck
  5. funktion Växla funktion: POE + .RSTP.SNMP.QOS.802.1Q VLAN.Port Trunking.Static multicast filtrering. Bandbredd management.Broadcast storm.Port trafik statistik. Online uppgradering. Ladda upp och ladda ner profiler, användarnamn inloggningssystem etc.
  6. Gränssnitt Giga RJ45-port: 2X4 10/100 / 1000M 1000Base-T / 1000Base-TX RJ45.
  7. Giga Fiber-port: 1X2 1000Base-X SFP-fiberport.
  8. Rs232 portnummer: 1 RS-232 Kontrollport, baudhastighet: 57600bps
  9. överföringsavstånd RJ45: 100M (Standard CAT5 / CAT5e-kabel)
  10. Multimode fiber: 1310nm, 2KM
  11. single mode fiber: 1310nm, 20/40 / 60Km, 1550nm, 20/40/60/80/100 / 120Km
  12. Byt attribut Gigabit vidarekopplingshastighet: 1.488Mpps
  13. överföringsläge: lagra och vidarebefordra.
  14. Systemväxling bandbredd: 20G
  15. MAC adress tabell: 8K
  16. Buffert: 1Mbit Frame-buffert.
  17. LED-indikatorlampa Systemindikator: SYS
  18. Gränssnittsindikator: Det gröna ljuset är 1000M, Av är 100M. Gult ljus är lätt och blinkar för status för portanslutning, Sändning och mottagning av data, Av är länkningsstatus.
  19. Strömförsörjning Ingångsspänning: 46 ~ 54VDC
  20. Inmatningsläge: Anslut typ 6 kärna 5.08mm avståndsterminal
  21. Stödja redundansfunktion för dubbla nätaggregat
  22. arbetsmiljö Driftstemperaturområde: -40 ~ 75 ° C
  23. Förvaringstemperaturområde: -40 ~ 85 ° C
  24. Yttre fodral: IP40 skyddsklass, korrugerad höghållfast metallfodral
  25. Monteringsmetod: styrskena typ.


Produktbild


Industrial Switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Webbhantering Industrial Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören