Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Fiberoptisk modem > RS485 / RS422 / RS232 till fiberomvandlare > Datafibermodem med låg hastighet

Datafibermodem med låg hastighet

Datafibermodem med låg hastighet

Betalning Typ: L/C,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-S277

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: Andra

    Hamnar: Andra

    69mm(W)*100mm(D)*22mm(H): Serial To Fiber

Additional Info

    Förpackning: kartong

    Produktivitet: 50000

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 50000

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8517622990

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt

NT-277 är en typ av RS-232 / RS-485 / RS-422 seriell port fiberoptiskt modem. Den antar industristandardkonstruktion och dess väggtyps ytutformning stöder DIN-skena standard blyskena installation, med enkel installation. För närvarande använder många användare RS-232 / RS-485 / RS-422 seriell port fiberoptisk modem för att lösa den elektromagnetiska störningen hos ingenjörer och för att utvidga RS-232 / RS-485 / RS-422 seriell portöverföringsavstånd till flera eller till och med tiotals kilometer. NT-277 kan förse användare med RS-232 / RS-485 / RS-422 seriell port från en till ände transparent transmission. Eftersom signaler överförs över fibrer och dessa optiska signaler är fria från elektrisk ledningsförmåga har de stark anti-interferensförmåga och är immuna mot högspänningskraft eller åska.


Funktioner

Nollfördröjning automatisk vidarebefordran

Stödjer tre typer av gränssnitt: RS-232/485/422

Automatisk upptäckt bedömning av seriell portfrekvens och kontroll av dataöverföringsriktningen

Arbetsvåglängd: 850 nm (multiläge): 1310 nm (enkelläge)

Maximal kommunikationshastighet: 500 kbps

Valfria optiska gränssnitt: SC / ST / FC

Upp till 2 kilometer i multilägeöverföring och upp till 40 kilometer i överföringsläge

Bredspänningsingångar: 5 ~ 40V DC eller 85 ~ 265VAC

Gränssnittet stöder 1500W överspänningsskydd och 15KV ESD-skydd

Extern strömförsörjning



Specifikationer

Parameter

 Specifications

Standard

In compliance with EIA RS-232 and RS-485 standards

RS232 signal

IN ,OUT,GND

RS-485 signal

D+,D-,GND

RS-422 signal

R+,R-,T+,T-,GND

Fiber Signal

IN,OUT

Working mode

Asynchronous working mode, point-to-point

Direction control

Adopting automatic data flow control technology, supporting automatic judgment and control of data transmission direction

Baud rate

0-500Kbps,automatic detection of signal rate

Fiber wavelength

Multi-mode:850nm;single mode:1310nm

Transmission distance of electrical interface

RS-232 interface:15 meters:RS-485/422 interface:1200 meters

Transmission distance of optical interface

Multi-mode:2KM; single mode:20KM

Load capacity

RS-485/422 interface supports 32 nodes(128 nodes customizable

Interface protection

600W surge protection,1500V ESD protection

Data interface

8-pin connector or DB9

Optical interface

FC

Dimension

69mm(W)*100mm(D)*22mm(H)

Operating temperature

-25℃ to 70℃

Maintaining temperature

-40℃ to 85℃

Humidity

5%-95%RH

Input power

12V input

Power Consumption

2W

Ansökan

NT-S277

Produktkategorier : Fiberoptisk modem > RS485 / RS422 / RS232 till fiberomvandlare

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong