Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > POE + Switch > POE Switch 8 Portar > Obehandlad 8 Port Gigabit POE-switch

Obehandlad 8 Port Gigabit POE-switch
Obehandlad 8 Port Gigabit POE-switch
Obehandlad 8 Port Gigabit POE-switch
Obehandlad 8 Port Gigabit POE-switch
Obehandlad 8 Port Gigabit POE-switch

Obehandlad 8 Port Gigabit POE-switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 5 dagar
Ladda ner:

Grundläggande information

    Modell nr: NT-WG800-AF8

    Ethernet Port QTY: 8

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Downlink Port: 8 Poe Ports

    POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

    Total Power Capacity: 130W

    Working Temperature: -20~70 Degree Centigrade

    MTBF: 100000 Hours

    Warranty: 3 Years

    Hamnar: ≦ 8

    Rate: 10/100/1000Mbps

    Uplink Port: Each Port Is Available

Additional Info

    Förpackning: 14pcs / ctn

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: China

Produktbeskrivning

N-net Unmanaged 8 Port Gigabit PoE-switch

N-net NT-WG800-AF8 Switch är en komplett Ethernet-switch med 8 PoE-portar som varje port har med power over Ethernet-förmåga och kan vara uplink-port . NT-WG800-AF8 8-port PoE Ethernet-switch är utrustad med 10/100 / 1000BASE-T portar, alla är 802.3at PoE + koppargränssnitt. Dess totala PoE-effektbudget är 60 watt. Denna poe-switch uppfyller kraven på tillräcklig PoE-kraft för HD IP-övervakning.


Gigabit PoE Switch 8 Port-funktioner

  1. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket
  2. Standardöverensstämmelse : IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3af / at PoE
  3. 10/100 / 1000Base-TX identifierar automatiskt direktlinjen och tvärlinjen, kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter
  4. Store-and-forward-mekanism används för att undvika paketförlust och felramar
  5. Stöd full duplex flödeskontroll / halvduplex mottrycksläge
  6. Jumbo-ramar stöder maximalt 1552 byte
  7. 52 DC-ingång
  8. -20 till 70 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer
  9. Kopparportar stöder ESD-skydd
  10. Stöd valet med dubbelfibrer i flera lägen, i enfas med två fibrer och enfibrerad enkelport
  11. Stöd PoE-strömförsörjning upp till maximalt 25,5W


PoE + switchapplikation

8 port spoe switch

PoE-paket 8 portar paket

8 port gigabit switch

Låddimension: 290 * 230 * 60mm




Produktkategorier : POE + Switch > POE Switch 8 Portar

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong