http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > POE + Switch > POE Switch 16 Ports > Snabb okontrollerad 16 port POE-omkopplare

Snabb okontrollerad 16 port POE-omkopplare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 5 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-3516T4GCL-AF16

Hamnar: 16

Ethernet Port QTY: 16

Rate: 10/100Mbps

Uplink Port: 4 Gigabit Combo Ports

Downlink Port: 16*100M Ethernet Ports

POE Port: 16

POE Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

Total Power Capacity: 300W

Working Temperature: -20~70 Degree Centigrade

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3 Years

Sändningshastighet: 100Mbps

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

Connector Type: LC

Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Additional Info

Förpackning: 4 st / ctn

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: China

Produktbeskrivning

N-net snabb omanaged 16 portar POE-omkopplare

N-net NT-3516T4GCL-AF16 16 portar POE-omkopplare är en oövervakad switch, dess downlink-portar är 16 * 10/100 Mbps Ethernet med ström över Ethernet-kapacitet och upplänksportar är 4 * 1000Mbps COMBO-portar med LCD-arbetsstatusövervakningsskärm. Denna poe-switch stöder 10 / 100Mbps automatisk förhandling och MDI, MDIX automatisk vridning och är kompatibel med olika Ethernet-enheter.


POE Switch 16 Ports Funktioner


  1. 16x 10/100 Mbps downlink PoE Ethernet-portar, 4x 10/100 / 1000Mbps uplink-kombinationsportar.
  2. IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3x, IEEE802.3z, IEEE802.3af / standard
  3. Var och en av de 16 portarna stöder alla IEEE802.3af / at
  4. 10/100 Mbps automatisk förhandling och automatisk MDI / MDI-X, kompatibel med olika Ethernet-enheter
  5. Stöd L2 + Switching funktioner inklusive 802.1Q VLAN, Port Mirroring, Port isolering, IGMPSnooping,
  6. DHCP Snooping, DHCP Relay, LACP, IP Source Guard, ARP inspektion, ACLs etc.
  7. Store-and-forward-mekanismen används för att undvika paketförlust- och felramar
  8. Stöd som spänner över träd STP (802.1D) och RSTP (802.1W) och MSTP (802.1S)
  9. Stödja IP / Port / Mac-bindning.
  10. Jumbo-ramar stöder högst 9,6 K kilobtyes
  11. Stöd förbättrad hantering via WEB, CLI, SSH, SNMP.
  12. Olika LCD-skärmfunktioner kan i realtid visa enhetens nuvarande arbetsförhållanden och hjälpa till med snabbinstallation och enkelt ta bort problem. (Alternativ)
  13. Maximal effekt per port: 30W
  14. Maximal PoE-effekt: 300W (port 1 till port 16)
  15. Inbyggd 1U rack strömförsörjningsserie, enkel installation



LCD-skärmen


Unmanaged POE Switch 16 Ports

POE Switch 16 Portar För Cctv

Unmanaged POE Switch 16 Ports


16-ports Ethernet Switch-paket

Box dimension: 530 * 395 * 90mm

Unmanaged 16 Ports POE Switch

Produktkategorier : POE + Switch > POE Switch 16 Ports

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören