Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > POE-omkopplare > Managed Gigabit Ethernet POE Switch > Gigabit 8 Port PoE Switch hanterad med LCD

Gigabit 8 Port PoE Switch hanterad med LCD

Gigabit 8 Port PoE Switch hanterad med LCD

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-35MG8T2GFL-AF8

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Connector Type: LC

    Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Rate: 10/100/1000Mbps

    POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

    Working Temperature: -20~+70 Degree

    MTBF: 100000 Hours

    Warranty: 3 Years

    Uplink Port: 2 Gigabit SFP Ports

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 1000Mbps

    Hamnar: ≧ 48

    Ethernet Port QTY: 8

    Downlink Port: 8 Ethernet Ports

    POE Port: 8

    Total Power Supply: 250W

Additional Info

    Förpackning: kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: China,Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net Gigabit 8 Port PoE Switch hanteras med LCD


NT-35MG8T2GFL-AF8 LCD Gigabit POE Switch är en L2-hanterad PoE-omkopplare som utrustad med 8 * 1000M Ethernet PoE-portar och 2 * 1000M SFP-upplänksportar. Denna gigabit PoE-omkopplare är också utformad med LCD-skärmfunktion, så att människor kan känna växlarens arbetsstatus på skärmen, såsom varje ports uteffekt, PoE-läget, strömförsörjningens överspänning eller lowcoltage och så vidare. Det är en idealisk lösning för applikationer av trådlösa AP, IP-telefoner, IP-kameror och IP HDMI-TV-Wall of digital signage. Och den övergripande nätverkshanteringen förbättras för att möta nätverkseffektiviteten och att tillgodose applikationer med hög bandbredd.




Managed POE Switch 8 Ports Funktioner


  1. 8 10/100 / 1000M portar och 2 10/100 / 1000Mbps SFP-portar

  2. Kompatibel med IEEE 802.3, IEEE, 802.3u, IEEE802.3ab, IEEE802.3x, IEEE802.3z, IEEE802.1D (STP), IEEE802.1W (RSTP), IEEE802.3af / vid standarder.

  3. Stöd för hantering av varje POE-port (tillval) via nätverkshanteringsprogram och stöd för avancerad POE Auto-checkfunktion, POE (tillval), maximal uteffekt av
    250W, ger varje port upp till 15,4W / 30W uteffekt

  4. 10/100 / 1000Mbps automatisk förhandling och automatisk MDI / MDI-X, kompatibel med olika Ethernet-enheter

    Stöd L2 + Växlingsfunktioner inklusive 802.1Q VLAN, Spegling, Portisolering, IGMPSnooping,

    DHCP Snooping, LLDP, POE + hantering, IP Source Guard, ARP inspektion, ACLs etc.

  5. Store-and-forward-mekanismen används för att undvika paketförlust- och felramar

  6. Stödpaketlängd upp till 1536 Bytes.

  7. G.8032, stöd <50ms industriellt snabbringskydd

  8. arbetstemperatur: 0 ~ 70 ° C och ströminmatning (220VAC)


Gigabit Managed POE Switch Webbhanterad sida


8 port PoE switch gigabit


POE Switch 8 Port Info

Model

Description


NT-29MG8T2GF-AF8



8X10/100/1000BaseTX ports + 2 X SFP Ports PoE -PSE 15.4/25.4W,
Input voltage: 100~240VAC 150W.




N-netprofil

PoE switch


Produktkategorier : POE-omkopplare > Managed Gigabit Ethernet POE Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong