http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > POE-omkopplare > Managed Gigabit Ethernet POE Switch > PoE Switch Gigabit 16-port för IP-kamera

PoE Switch Gigabit 16-port för IP-kamera

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 5 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-35MG16T2CF-AF16

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Uplink Ports QTY: 2 SFP Ports

POE Standard: AF/AT, Up To 30W Per Port

Total Power Capacity: 300W

Working Temperature: -20~70 Degree

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3 Years

Ethernet Port QTY: 16

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

Connector Type: LC

Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Downlink Ports QTY: 16 Ethernet Ports

Additional Info

Förpackning: 4 st per tecknad film

Produktivitet: 2000 pcs per day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

Certifikat: ISO9000, CE, FCC

HS-nummer: 8536700000

Hamn: China,Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net PoE Switch Gigabit 16-port för IP-kamera


NT-35MG16T2GF-AF16 är en hanterad gigabit-switch med ström över Ethernet som levererar 16 10/100 / 1000M Ethernet PoE-portar och 2 1000M gigabit upplänk SFP-portar. som stöder alla IEEE IEEE 802.3 / u / x / z / ab / av / vid standarder. Denna 16-ports POE-switch stöder också övervakning VLAN för IP-övervakning och hanteras via WEB, CLI, SSH och ANMP, men nätverkshanteringen förbättras för att möta nätverkseffektiviteten och för att tillgodose applikationer med hög bandbredd. N-net L2-hanterad POE-omkopplare garanterar säkerhet och garanterar kvaliteten på videotrafik, vilket sparar företagen den extra kostnaden för dedikerad nätverksövervakning.


POE Switch 16 Ports Funktioner


  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  2. Standard Compliance: IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3ab Gigabit Ethernet; IEEE802.3x Flow Control, IEEE 802.1p QoS
  3. 10/100 / 1000Mbps automatisk förhandling och automatisk MDI / MDI-X, kompatibel med olika Ethernet-enheter
  4. Stöd L2 + Växlingsfunktioner inklusive 802.1Q VLAN, Spegling, Portisolering, IGMPSnooping,

5. DHCP Snooping, LLDP, POE + -hantering, IP Source Guard, ARP inspektion, ACLs etc.

6. Lagrings-och-framåtmekanismen används för att undvika paketförlust och felramar

7. Stöd som spänner över träd STP (802.1D) och RSTP (802.1W).

8. G.8032, stöd <50ms industriellt snabbringskydd

9. Jumbo-ramar stöder högst 9,6 K kilobtyes

10. Stödkabeldiagnos; Stöd förbättrad hantering via WEB, CLI, TELNET, SSH, SNMP.

11. 0 ºC Till 55 ºC driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

12. Kopparportar stöder ESD-skydd

13. Stöd PoE strömförsörjning upp till högst 30W per port

14. IEEE 802.3af och 802.3at. Stöder per port PoE konfigurationsfunktion


16 portar POE + Switch fördelar

Smart PSE-chipset skyddar PD-enheterna från att bränna

Smart strömhantering för att förlänga livslängden på strömbrytaren

4KV EFT och 6KV ESD-skydd

Stor buffert chipset undviker brytkrasch, paketförlust och andra problem.

Stor energikostnad ger strömförsörjning


N-net Gigabit POE Switch- testning


PoE Switch Gigabit 16 Port


Managed POE Switch 16 Ports Package


poe gigabyte switchGigabit 16 Ports POE Switch



N-Net Company Profile

poe switch managed


Produktkategorier : POE-omkopplare > Managed Gigabit Ethernet POE Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören