Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > POE-omkopplare > Managed Gigabit Ethernet POE Switch > Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE-switch

Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE-switch
Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE-switch

Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE-switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-35MG16T2GF-AF16

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Ethernet Switch

    Hamnar: 16

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Ethernet Port QTY: 16

    Rate: 10/100/1000Mbps

    Downlink Port: 16 Ethernet Ports

    POE Port: 16

    POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

    Total Power Supply: 300W

    Working Temperature: -20~+70 Degree

    MTBF: 100000 Hours

    Warranty: 3 Years

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Connector Type: LC

    Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Uplink Port: 2 Gigabit SFP Ports

Additional Info

    Förpackning: 4pack / kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: China,Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net Managed 10/100 / 1000M Ethernet POE-switch


NT-35MG16T2GF-AF16-serien PoE-switch är dedikerad till tillämpningen av videoövervakningssystem och nätverksteknik och design. Den hanterade gigabit-omkopplaren tillhandahåller 16 gigabit Ethernet-portar och 2 gigabit SFP-upplänkportar . N-net 16 portar poe switch i aggregeringslager, i t är en idealisk lösning för applikationer av trådlösa AP, IP-telefoner, IP-kameror och IP HDMI TV-Wall av digital skyltning. Det kan hanteras via Ethernet-port med webbaserad hantering, associerad med SNMP-agent. Med SNMP-agenten kan nätverksadministratören hantera växeln, konfigurera och kontrollera på ett effektivt sätt. Den övergripande nätverkshanteringen förbättras för att möta nätverkets effektivitet och för att tillgodose applikationer med hög bandbredd.


Hanterad POE-switch 16-portens funktioner


  1. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket

  2. Standardöverensstämmelse: IEEE802.3 Ethernet,

    IEEE802.3u Fast Ethernet,

    IEEE802.3ab Gigabit Ethernet

    IEEE802.3x flödeskontroll,

    IEEE 802.1p QoS


  3. 10/100/1000 Mbps automatisk förhandling och automatisk MDI / MDI-X, kompatibel med olika Ethernet-enheter,

    Support L2 + växelfunktioner inklusive 802.1Q VLAN, spegling, portisolering, IGMPSnooping,

    DHCP Snooping, LLDP, POE + management, IP Source Guard, ARP inspektion, ACLs etc.


  4. Store-and-forward-mekanism används för att undvika paketförlust och felramar

  5. Stöd spanningsträd STP (802.1D) och RSTP (802.1W).

  6. G.8032, stöd <50ms industriellt snabbringskydd

  7. Jumbo-ramar stöder maximalt 9,6 kB

  8. Stödkabeldiagnos

  9. Stöd förbättrad hantering genom WEB, CLI, TELNET, SSH, SNMP.

  10. 0 ºC Till 55 ºC driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer

  11. Kopparportar stöder ESD-skydd

  12. Stöd PoE-strömförsörjning upp till högst 30W per port

  13. IEEE 802.3af och 802.3at. Stöder per port PoE-konfigurationsfunktion




POE-switch 16 portar för CCTV-applikation


NT-29G16T4GC-AF16

Managed Ethernet Switch Instruction

1. Front board har 24 portar, tillhandahålla 16x 10/100/1000 Mbps downlink PoE Ethernet-portar, 2x 10/100 / 1000Mbps uplink Ethernet-portar och 2x1000Mbps uplink SFP-portar, eller 4x 10/100 / 1000Mbps uplink Ethernet COMBO-portar;

2. LED-indikatortillstånd:

Ström: 1 grönt ljus indikerar att kraften normalt fungerar;

POE: 16 gröna lampor indikerar att POE är på.

Ethernet: 20 gröna lampor indikerar 10 / 100M Ethernet-länk och hastighet;

Ethernet: 20 gröna lampor indikerar 10 / 100M / 1000M Ethernet-länk och hastighet;

Installationssteg

Kontrollera nedanstående enhet och tillbehör innan installationen, om det saknas, kontakta din leverantör.

1. PoE-omkopplare 1PCS

2. Användarmanual 1PCS

◆ Stäng av signalkällan och enhetens ström innan installationen, installation med ström på kan skada enheten;

◆ Använd 16 nätverkskablar för att ansluta 16 IP-kameror med Ethernet-omkopplarens 1 ~ 16 PoE-port;

◆ Använd nätverkskabel för att ansluta Ethernet-switchens UPLINK-port med NVR eller annan enhet;

◆ Kontrollera om installationen är korrekt och att enheten är bra, se till att alla anslutningar är pålitliga och strömförsörjda för systemet.

◆ Anslut eluttaget och strömbrytaren med nätsladden.

◆ Se till att varje nätverksenhet har strömförsörjning och fungerar normalt.

POE-switch 16 portarinformation

Model

Description


NT-35MG16T2GFL–AF16



Management PoE+ Gigabit Ethernet Switch, (16) 10/100/1000Mbps downlink PoE Ethernet Ports, and (2) 1000Mbps uplink SFP Ports, POE output IEEE802.3af standard.300W




Produktkategorier : POE-omkopplare > Managed Gigabit Ethernet POE Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong