Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > POE-omkopplare > Managed Gigabit Ethernet POE Switch > Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE Switch

Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE Switch
Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE Switch
Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE Switch
Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE Switch
Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE Switch

Hanterad 10/100 / 1000M Ethernet POE Switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-35MG16T2GF-AF16

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Ethernet Switch

    Hamnar: 16

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Ethernet Port QTY: 16

    Rate: 10/100/1000Mbps

    Downlink Port: 16 Ethernet Ports

    POE Port: 16

    POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

    Total Power Supply: 300W

    Working Temperature: -20~+70 Degree

    MTBF: 100000 Hours

    Warranty: 3 Years

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Connector Type: LC

    Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Uplink Port: 2 Gigabit SFP Ports

Additional Info

    Förpackning: 4pack / kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: China,Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net Managed 10/100 / 1000M Ethernet POE Switch


NT-35MG16T2GF-AF16-serien PoE-omkopplaren är avsedd för tillämpning av videoövervakningssystem och nätverksteknik och design. Den hanterade gigabit-omkopplaren innehåller 16 gigabit Ethernet-portar och 2 Gigabit SFP-upplänksportar . N-net 16 ports poe switch i aggregeringsskikt, jag är en idealisk lösning för applikationer av trådlösa AP, IP-telefoner, IP-kameror och IP HDMI TV-Wall of digital skyltning. Den kan hanteras via Ethernet-porten med webbaserad hantering, som är associerad med SNMP-agent. Med SNMP-agenten kan nätverksadministratören hantera omkopplaren, konfigurera och styra på ett effektivt sätt. Den övergripande nätverkshanteringen är förbättrad för att möta nätverkseffektiviteten och för att tillgodose applikationer med hög bandbredd.


Managed POE Switch 16 Ports Funktioner


  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

  2. Standard Compliance: IEEE802.3 Ethernet,

    IEEE802.3u Fast Ethernet,

    IEEE802.3ab Gigabit Ethernet

    IEEE802.3x Flow Control,

    IEEE 802.1p QoS


  3. 10/100 / 1000Mbps automatisk förhandling och auto MDI / MDI-X, kompatibel med olika Ethernet-enheter,

    Stöd L2 + Växlingsfunktioner inklusive 802.1Q VLAN, Spegling, Portisolering, IGMPSnooping,

    DHCP Snooping, LLDP, POE + hantering, IP Source Guard, ARP inspektion, ACLs etc.


  4. Store-and-forward-mekanismen används för att undvika paketförlust- och felramar

  5. Stöd som spänner över träd STP (802.1D) och RSTP (802.1W).

  6. G.8032, stöd <50ms industriellt snabbringskydd

  7. Jumbo-ramar stöder högst 9,6 K kilobtyes

  8. Stöd kabeldiagnos

  9. Stöd förbättrad hantering via WEB, CLI, TELNET, SSH, SNMP.

  10. 0 ºC Till 55 ºC driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

  11. Kopparportar stöder ESD-skydd

  12. Stöd PoE strömförsörjning upp till högst 30W per port

  13. IEEE 802.3af och 802.3at. Stöder per port PoE konfigurationsfunktion




POE-switch 16 portar för CCTV-applikation


NT-29G16T4GC-AF16

Administrerad Ethernet Switch Instruction

1. Frontpanelen har 24 portar, ger 16x 10/100 / 1000Mbps nedlänk PoE Ethernet-portar, 2x 10/100 / 1000Mbps upplänk Ethernet-portar och 2x1000Mbps upplänk SFP-portar eller 4x 10/100 / 1000Mbps upplänk Ethernet COMBO-portar;

2. LED-indikatortillstånd:

Effekt: 1 grönt ljus indikerar att strömmen fungerar normalt;

POE: 16 gröna lampor indikerar att POE är påslagen;

Ethernet: 20 gröna lampor anger 10 / 100M Ethernet-länk och hastighet;

Ethernet: 20 gröna lampor anger 10 / 100M / 1000M Ethernet-länk och hastighet;

Installationssteg

Vänligen kontrollera apparaten och tillbehören före installationen. Om det saknas kontaktar du din leverantör.

1. PoE Switch 1PCS

2. Användarmanual 1PCS

◆ Stäng av signalkällan och enhetens ström innan installationen, installation med ström på kan skada enheten.

◆ Använd 16 nätverkskablar för att ansluta 16 IP-kameror med Ethernet-switchens 1 ~ 16 PoE-port;

◆ Använd nätverkskabel för att ansluta Ethernet-switchens UPLINK-port med NVR eller annan enhet;

◆ Kontrollera om installationen är korrekt och enheten är bra, se till att all anslutning är tillförlitlig och ström för systemet.

◆ Anslut strömkontakten och strömbrytaren med nätsladden.

◆ Se till att varje nätverksenhet har strömförsörjning och fungerar normalt.

POE Switch 16 Ports Info

Model

Description

NT-35MG16T2GFL–AF16

Management PoE+ Gigabit Ethernet Switch, (16) 10/100/1000Mbps downlink PoE Ethernet Ports, and (2) 1000Mbps uplink SFP Ports, POE output IEEE802.3af standard.300W



Produktkategorier : POE-omkopplare > Managed Gigabit Ethernet POE Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong