Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Ethernet Switch > Managed Ethernet Switch > Gigabit 8-portar Smart Managed Switch

Gigabit 8-portar Smart Managed Switch
Gigabit 8-portar Smart Managed Switch
Gigabit 8-portar Smart Managed Switch
Gigabit 8-portar Smart Managed Switch
Gigabit 8-portar Smart Managed Switch

Gigabit 8-portar Smart Managed Switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 5 dagar
Ladda ner:

Grundläggande information

    Modell nr: NT-MG2800SFP

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Downlink Ports QTY: 8 Ethernet Ports

    Uplink Ports QTY: 2 SFP Ports

    Working Temperature: -20~70 Degree

    MTBF: 10000 Hours

    Warranty: 3 Years

    Ethernet Port QTY: 8

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

Additional Info

    Förpackning: 14 st per tecknad film

    Produktivitet: 2000 pcs per day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    Certifikat: ISO9000, CE, FCC

    HS-nummer: 8517622990

    Hamn: China,Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net Gigabit 8 portar Smart Managed Switch


NT-MG2800SFP är webbsmarta hanterade gigabit-switchar med 8 gigabit Ethernet-portar och 2 gigabit SFP upplänksportar. Ethernet-omkopplaren har riktiga funktioner för drift, administration och hantering (OAM) för att hjälpa nätverksadministratörer att minska bördan på underhåll och felsökning. Kabeldiagnostik visar Ethernet-kablarnas status och lokaliserar platsen för kabelfel på distans, vilket minskar supportkostnaderna på plats. Denna Ethernet-switch för gigabit ger trådbunden åtkomst till gigabit-hastighet för campus- och tunnelbananät. Strömställaren kan installeras nästan var som helst, inklusive stationära datorer, utrustningsställningar och telekomställningar. De mindre dimensionerna ger bättre luftflöde i begränsade utrymmen och underlättar också kabelhantering.




10/100 / 1000M nätverksväxelfunktioner


Följ IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX, IEEE 802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z 1000Base-SX / LX Ethernet-standard

Auto-MDI / MDI-X-detektering på varje RJ-45-port

Förhindrar paketförlust med mottryck (halvduplex) och 802.3x PAUSE ramflödeskontroll (full duplex)

8K MAC-adresstabell, automatisk inlärning av källadresser och åldrande

20 Gbps switchväv, icke-blockerande switcharkitektur

9,6K Jumbo Frame-stöd i alla hastigheter (10/100/1000 Mbps)

Stöd portbaserad och 802.1q VLAN-funktion, upp till 4096 VLAN-grupper
802.1w Rapid-Spanning Tree-protokollsupport
Link Aggregation stöder statisk läge och LACP (802.3ad) - upp till 5 trunkgrupper, varje bagageutrymme för upp till maximalt 10 portar

IGMP Snooping - multicast-filtrering


Hanterad Ethernet-switchapplikation

ethernet switch


Produktkategorier : Ethernet Switch > Managed Ethernet Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong