http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > POE-omkopplare > LCD Ethernet POE-omkopplare > 16 Port PoE Managed Gigabit Switch

16 Port PoE Managed Gigabit Switch

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-35MG16T2GFL-AF16

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Hamnar: 16

Ethernet Port QTY: 16

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

Connector Type: LC

POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

Working Temperature: -20~70 Degree

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3 Years

Rate: 10/100/1000Mbps

Uplink Port: 4 Gigabit Combo Ports

Downlink Port: 16 Ethernet Ports

POE Port: 16

Total Power Supply: 300W

Additional Info

Förpackning: 4 st / ctn

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: China,Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net 16 Port PoE Managed Gigabit Switch


NT-35MG16T2GFL-AF16 LCD gigabit poe-switch är utformad med smart och intuitiv LCD-skärm för att styra enhetens arbetsstatus och främja hanteringseffektiviteten. Denna PoE-omkopplare stöder 300-watt PoE-budget för att driva upp till 16 enheter med upp till 30W MAX-effekt per port. Med 16 Gigabit Ethernet PoE-portar och 2 Gigabit SFP-uppkopplingsportar gör PoE-funktionen den här 16-port PoE-omkopplaren en effektiv och kostnadseffektiv lösning för SMB, SOHO eller andra liknande fält för att distribuera PoE-nätverket för de trådlösa åtkomstpunkterna, IP- baserade övervakningskameror eller IP-telefoner var som helst enkelt och effektivt.


L2 Administrerade POE Switch Funktioner

  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  2. Standard Compliance: IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3ab Gigabit Ethernet, IEEE802.3x Flödesstyrning, IEEE 802.1p QoS
  3. 10/100 / 1000Mbps automatisk förhandling och automatisk MDI / MDI-X, kompatibel med olika Ethernet-enheter
  4. Stöd L2 + Växlingsfunktioner inklusive 802.1Q VLAN, Spegling, Portisolering, IGMPSnooping,
  5. DHCP Snooping, LLDP, POE + hantering, IP Source Guard, ARP inspektion, ACLs etc.
  6. Store-and-forward-mekanismen används för att undvika paketförlust- och felramar
  7. Stöd som spänner över träd STP (802.1D) och RSTP (802.1W).
  8. G.8032, stöd <50ms industriellt snabbringskydd
  9. Jumbo-ramar stöder högst 9,6 K kilobtyes
  10. Stöd kabeldiagnos
  11. Stöd förbättrad hantering via WEB, CLI, TELNET, SSH, SNMP.
  12. 0 ºC Till 55 ºC driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer
  13. Kopparportar stöder ESD-skydd
  14. Stöd PoE strömförsörjning upp till högst 30W per port
  15. IEEE 802.3af och 802.3at. Stöder per port PoE konfigurationsfunktion



Gigabit Managed POE Switch LCD-skärm



16 port poe switch




Poe Switch 16 Ports Package

poe switch

företagsprofil

PoE switch 16 port


Produktkategorier : POE-omkopplare > LCD Ethernet POE-omkopplare

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören