Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industrial Media Converter > Industriell Gigabit Media Converter > Obehandlad 10/100 / 1000M Ethernet-switch

Obehandlad 10/100 / 1000M Ethernet-switch
Obehandlad 10/100 / 1000M Ethernet-switch

Obehandlad 10/100 / 1000M Ethernet-switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN314-4POE

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Hamnar: ≦ 8

    Rate: 10/100/1000 Mbps

    Warranty: 5 Years

    Working Temperature: -40-85 Degree

    Uplink Port: 1 Fiber Port

    Downlink Port: 4 Ethernet Ports

    MTBF: 100000 Hours

Additional Info

    Förpackning: kartong

    Produktivitet: 50000

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 50000

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

N-net Obehandlad 10/100 / 1000M Ethernet-switch


NT-IN314-serien är en okontrollerad 10/100 / 1000M ethernet-switch. Den erbjuder 4-port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare en 1000Base-FX fiberport. En rigorös industriell design gör sin stabilitet, praktiska med grundläggande skydd, vilket gör den tillräckligt flexibel för Ethernet-expansion i hårda industriella miljöer.

NT-IN314-serien är förpackad i ett kompakt IP40-fodral som tillåter antingen DIN-skena eller panelmontering för effektiv användning av skåputrymmet. Den tillhandahåller en integrerad strömförsörjning med ett brett spänningsområde för världsomspännande drift. Den erbjuder också dubbla redundanta, reversibla polaritet 12V DC till 48V DC-strömförsörjningsingångar för applikationer med hög tillgänglighet som kräver dubbla eller backup-ingångar.

NT-IN314-serien uppfyllde IEEE 802.3at High Power over Ethernet-teknik (tillval). Det är bakåtkompatibelt med 802.3af PoE-standarder så att användare flexibelt kan använda standard- och högdrivna enheter samtidigt utan programkonfiguration. Med Data och Power over Ethernet från en enhet ska NT-IN314-serien minska kablarnas utplacering och eliminera behovet av särskilda eluttag på väggen, taket eller någon annan nåbar plats.



Obehandlade 10/100 / 1000M Fiber Switch- funktioner

  1. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket
  2. Supportavtal: IEEE802.3 10Base-T.IEEE802.3u 100Base-TX / FX.IEEE802.3ab 1000Base-T. IEEE802.3z 1000Base-SX / LX IEEE802.3x flödeskontroll. IEEE802.3at PSE
  3. 10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter
  4. Den använder en butik och framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar
  5. Stöd full duplex flödeskontroll / halvduplex mottrycksläge
  6. Jumbo-ramar stöder maximalt 9000 byte
  7. 12V till 48V DC eller 24V AC Bred kraftingång, redundant effekt och polaritetsskydd
  8. -40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer
  9. IP40-skydd standardhus
  10. Power-port och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd
  11. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning
  12. Stöd Dual-fiber multi-mode, dual-fiber single-mode och single-fiber single-mode fiberport-urval, utökade användarnas behov
  13. 12 GBPS bakre bandbredd, 1 k MAC-adress automatisk inlärning och 1 MB intern cache för databuffert
  14. Stöd PoE-strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)


Omanaged Gigabit Ethernet Switch Specifika ations

 Parameter

 Specifications

 Design Level

 Industrial grade IP40 design standards

 Access mode

 10/100/1000Mbps

 Standard

Support Agreement:IEEE802.3 10Base-T.IEEE802.3u 100Base-TX/FX.IEEE802.3ab 1000Base-T.IEEE802.3z 1000Base-SX/LX IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3at PSE

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:500m

 Single fiber single mode: 20/40/60/80km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

 4 RJ45 ports: 

   Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 1 optical ports: 

   Multi-mode :SC/FC/LC/ST(50/125, 62.5/125μm)

   Single mode : SC/FC/LC/ST (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

 Conversion means

 Store and Forward

 Buffer space

 Built in 1M RAM for data buffer

 Flow control

 Full duplex: flow control;

 Half duplex: back pressure

 BER

 <10-9

 MTBF

 50,000 hours

 LED indicator

 Power Supply : PWR 1,PWR 2

 (1~4) UTP Port: PoE, L/A ,1000

 Fiber Port: F1

 Power supply

 Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

  6-PIN Terminals, Redundant dual power

 Power consumption

 <6W (without PSE function)

 Operating temperature

 -40~80ºC

 Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

 -40~80ºC

 Storage humidity

 5%~90%  non-condensing

 Dimensions

 155mm (W)×125mm (D)×50 mm (H)

 Weight

 




Unmanaged Gigabit Ethernet Switch Application

industrial POE switch

Produktkategorier : Industrial Media Converter > Industriell Gigabit Media Converter

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong