http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Oövervakad L2 Gigabit Industrial Ethernet POE-omkopplare

Oövervakad L2 Gigabit Industrial Ethernet POE-omkopplare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 10 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN324S-AF4

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Ethernet Port QTY: 4

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Power Supply: 12 ~ 48VDC/24VAC

MTBF: 50,000 Hours

Working Temperature: -40~80ºC

Dimension: 155mm (W)×125mm (D)×50 Mm (H)

Warranty: 5 Years

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

Additional Info

Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt


N-net NT-IN314S-AF4 är en Industrial Gigabit Ethernet-switch med 4 port 10/100 / 1000BASE-TX-portar och en port 1000Base-FX. Stark industriell design gör sin stabilitet, användbarhet med grundläggande skydd, vilket gör det tillräckligt flexibelt för Ethernet-expansion i hårda industriella miljöer.

N-net NT-IN314S-AF4 Industrial Gigabit Ethernet Switch möjliggör en enkel nätverksinstallation på Plug & Play-sätt. Därför väljer många slutanvändare att byta från fältbussbaserad automation till modern Ethernet-baserad teknik. Vidare ger denna migrering betydande kostnadsbesparingar för investeringar och drift av nätverket.

N-net NT-IN314S-AF4 Industriell POE-omkopplare stöder 4 portar POE. De kan ge ström till PD-utrustning som stöder IEEE802.3AF och IEEE802.3AT.


Funktioner


1.Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

2.This Industrial Switch Support Agreement: IEEE802.3 10Base-T.IEEE802.3u 100Base-TX / FX.IEEE802.3ab 1000Base-T. IEEE802.3z 1000Base-SX / LX IEEE802.3x Flödesreglering. IEEE802.3at PSE

3.10 / 100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

4.Det använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

5.Support fullt duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

6.Jumbo-ramar stöder maximalt 9000 byte

7,12V till 48V DC eller 24V AC Bred strömförsörjning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd

11.40 till 80 ° C driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

12.IP40 skyddsstandardhus

13.Power port och Ethernet port stöder ESD skydd och EFT skydd

14.DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

15.This Industrial Gigabit Fiber Switch Support Dual-fiber multi-mode, dubbelt fiber single-mode och single-fiber single-mode fiber port val, utvidgade användarnas behov

16,12 GBPS bakplansbandbredd, 1 k MAC-adress automatisk inlärning och 1 MB intern cache för databuffert

17.Support POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)


certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS


Ansökan

Industrial POE switch


Förpackning

Industrial POE switchIndustrial POE switchIndustrial Gigabit POE switchIndustrial Gigabit POE switch




Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören