Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Obehandlad industriell gigabit Ethernet-switch SM 20KM

Obehandlad industriell gigabit Ethernet-switch SM 20KM

Obehandlad industriell gigabit Ethernet-switch SM 20KM

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 10 dagar
Ladda ner:

Grundläggande information

    Modell nr:  NT-IN314S-20

    Power Supply: 12 ~ 48VDC/24VAC

    MTBF: 50,000 Hours

    Working Temperature: -40~80ºC

    Dimension: 155mm (W)×125mm (D)×50 Mm (H)

    Warranty: 5 Years

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Ethernet Port QTY: 4

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 20km

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

Additional Info

    Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Guangzhou,Shanghai

Produktbeskrivning

Översikt


N-net NT-IN314S-20 är en industriell Gigabit Ethernet-switch med 4-port 10/100 / 1000BASE-TX-portar och en port 1000Base-FX. En rigorös industriell design gör sin stabilitet, praktiska med grundläggande skydd, vilket gör den tillräckligt flexibel för Ethernet-expansion i hårda industriella miljöer.

N-net NT-IN314S-20 Industrial Gigabit Ethernet-switch möjliggör en enkel nätverksinställning på ett Plug & Play-sätt. Därför beslutar många slutanvändare att byta från fältbussbaserad automatisering till modern Ethernet-baserad teknik. Dessutom ger denna migration betydande kostnadsbesparingar för investeringar och drift av nätverket.

I princip är Gigabit Ethernet perfekt för att tillhandahålla den nödvändiga bandbredden och att överföra data i realtid för automatisering på kortast tid. Anledningen bredvid den höga bandbredden är att latentiden för vidarebefordran av datapaketen är mycket lägre.


Funktioner


1.Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket

2.Supportavtal: IEEE802.3 10Base-T.IEEE802.3u 100Base-TX / FX.IEEE802.3ab 1000Base-T. IEEE802.3z 1000Base-SX / LX IEEE802.3x flödeskontroll. IEEE802.3at PSE

3.10 / 100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

4.Det använder en butik och framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

5. Stöd för full duplex flödeskontroll / halvduplex mottrycksläge

6.Jumbo-ramar stöder högst 9 000 byte

7.12V till 48V DC eller 24V AC Bred kraftingång, redundant effekt och polaritetsskydd

11.-40 Till 80 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer

12.IP40 skyddsstandardhus

13. Power-port och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

14. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

15.Support Dual-fiber multi-mode, dual-fiber single-mode and single-fiber single-mode fiber port, utvidgade användarnas behov

16.12 GBPS bakre bandbredd, 1 k MAC-adress automatisk inlärning och 1 MB intern cache för databuffert

17.Support POE-strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)


certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS

Ansökan


Industrial gigabit Switch


Förpackning

Industrial gigabitSwitchIndustrial gigabit Ethernet SwitchIndustrial gigabit Ethernet SwitchIndustrial gigabit Ethernet Switch




Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong