http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Oövervakad Gigabit industriell Ethernet switch SM 20km

Oövervakad Gigabit industriell Ethernet switch SM 20km

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 7 dagar

Ladda ner:

Grundläggande information

Modell nr: NT-IN324S-20

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Ethernet Port QTY: 4

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km

Power Supply: DC24V

MTBF: 100000 Hours

Working Temperature: -40℃-80℃

Dimension: 155mm(length)×125mm(wide)×50mm(height)

Weight: 1.2KG

Warranty: 5 Years

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

Additional Info

Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Shanghai,Beijing

Produktbeskrivning

Översikt:


N-net NT-IN324S-20 är Industrial Gigabit Ethernet Switch med 4 portar 10/100 / 1000Base-Tx till 2 portar 1000Base-Fx. Transmissionsavståndet kan vara 20km / 40km / 60km / 80km / 100km.

N-net NT-IN324S-20 Industrial Switch har 10/100 / 1000Mbps överföringshastigheter. Den stöder full / halvduplex automatisk förhandling och automatisk MDI / MDIX-funktion, så att du kan ansluta dina nätverksenheter utan krångel.

N-net NT-IN324S-20 Industrial Ethernet Switch är inrymd med DIN-skena monteringskompatibelt plastfodral vilket är en idealisk lösning för applikationer i svåra miljöer. Dessutom, thoese switch är byggt med relä larm att meddela användare när strömmen misslyckas eller länk ner inträffar.


Funktioner


1. Inbyggd effektiv omkopplingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

2. Supportavtal: IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX / FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z 1000Base-SX / LX IEEE802.3x Flödesstyrning, IEEE802.3at PSE

3. 10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

4. Denna Industrial Gigabit Ethernet Switch använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

5. Stöd för full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

6. Jumbo-ramar stöder högst 9000 byte

7. 12V till 48V DC eller 24V AC Bred strömförsörjning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd

8. -40 till 80 driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

9. IP40 skyddsstandardhus

10. Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

11. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

12. Stöd Dual-fiber multifunktionell, dubbelfibrerad enkel och enkel fiber-fiberoptisk fiberportsval, utvidgade användarnas behov

13. 12 GBPS bakplansbandbredd, 1 k MAC-adress automatisk inlärning och 1 MB intern cache för databuffert


certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS



Förpackning


Industrial Gigabit Ethernet switch




Industrial Gigabit Ethernet switch

Industrial Gigabit Ethernet switch

Industrial Gigabit Ethernet switch


Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören