Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet-switch med 2 fiberredundant

Industriell Gigabit Ethernet-switch med 2 fiberredundant
Industriell Gigabit Ethernet-switch med 2 fiberredundant
Industriell Gigabit Ethernet-switch med 2 fiberredundant
Industriell Gigabit Ethernet-switch med 2 fiberredundant

Industriell Gigabit Ethernet-switch med 2 fiberredundant

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN322-2

    Ethernet Port QTY: 2

    Fiber Type: Dual Fiber, Multi Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 2km

    Power Supply: 12-48VDC Or 24VAC

    MTBF: 100,000hours

    Working Temperature: 100,000hours

    Dimension: 140mm(D)×110mm(W)×40mm(H)

    Warranty: 5Years

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Protection Level: IP40

    Weight: 1.2KG

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Shenzhen, Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt


· Den elektriska porten kan anpassa sig till den genomgående / tvärgående anslutningen;

N-net NT-IN322-2 är en industriell Gigabit Ethernet-omkopplare med 2 Fiberredundant utrustad med 2x 10 / 100Base-TX och 2x 100Base-FX med fiberredundant och doppfunktion, · Med full duplex / halv duplexarbetsläge;

efter att ha slagit på doppomkopplaren, medan en fiberport inte lyckas,

· Stöd IEEE802.3X full-duplex flödesreglering och halvduplex baktryck flödeskontroll;

det kan automatiskt falla över till en annan fiberport för att fortsätta överföringen,

· Stödja funktionen att förebygga sändningsstorm;
· Stöder upp till 1916 Bytes dataram (valfritt);
· Inbyggd blixtskyddskrets kan kraftigt minska skadorna som orsakats av blixtinduktion.

så med 2 fiberport kan det enkelt uppnå redundans för ditt nätverk.


Funktioner


1. Redundans med dubbel fiberport tillgänglig med DIP-omkopplare

2. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och reducera sändningspaket

3. Protokoll som stöds: IEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX / FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z 1000Base-SX / LX, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at PSE

4. 10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

5. Ta lagrings- och framåtmekanism för att undvika paketförlust och felramar

6. Tillhandahålla fyra oberoende 10M / 100Mbps / 1000Mbps självanpassningsbara tvinnade parportar; inse Ethernet-portredundans och åtkomst till flera användare.

7. Denna industriella Gigabit Ethernet-switch med 2 Fiberredundant stöd upp till 1536 bytes-paket.

8. Stöd fullt duplexflödeskontroll / halvduplex mottrycksläge

9. 12V - 48V DC eller 24V AC strömförsörjningsingång, redundant effekt och backspolaritetsskydd

10. -40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer

11. IP40 standardskyddshölje.

12 Stöder Enkel installation, DIN-skena eller panelmonterbar.

13. Multifunktionsfunktion med dubbelfibrer, enkelläge och WDM-enfunktionsfiberkompatibel.

14. Stöd POE-strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)

15. 12 Gbps bakre bandbredd, 1 k MAC-adress automatisk inlärning och 512 kb intern cache för databuffert


Specifikation


Parameter

Specification

Design Level

Industrial IP40 design standards

Access mode

10/100/1000Mbps

Protocols

IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX,IEEE802.3ab 1000Base-T,

IEEE802.3z 1000Base-SX/LX,IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3at PSE

Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:500m

Single fiber single mode: 20/40/60/80/100km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

Category-5 twisted pairs: 100m EIA 568A/B

Port

2 RJ45 ports:

Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

2 optical ports:

Multi-mode :SC/FC/LC/ST(50/125, 62.5/125μm)

Single mode : SC/FC/LC/ST (9/125μm)

Conversion

Store and Forward

MAC

1K

Buffer space

512Kb

Flow control

Full duplex: flow control;

Half duplex: back pressure

Time-delay

Store and Forward: max. 9.6μs

BER

<10-9

MTBF

50,000 hours

LED indicator

Power Supply : PWR 1,PWR 2

POE at UTP port: POE1, POE2

Fiber Port: F1,F2

Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

<5W (without PSE function)

Storage humidity

5%~90% non-condensing

Operating humidity

5%~90% non-condensing

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong