http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Industrial grade 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet Switch

Industrial grade 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet Switch

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN321-2

Ethernet Port QTY: 1

Fiber Type: Dual Fiber, Multi Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 2km

Power Supply: 12-48VDC Or 24VAC

MTBF: 100,000hours

Working Temperature: 100,000hours

Dimension: 140mm(D)×110mm(W)×40mm(H)

Weight: 1kg

Warranty: 5Years

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

Protection Level: IP40

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Shenzhen, Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt


N-net NT-IN321-2 är en industriell Gigabit Ethernet-switch med 2Fiber-port och 1RJ45-port, med fiberredundans kan appliceras längs kanterna på ditt nätverk. Denna industriella Gigabit Ethernet Switch erbjuder även dubbla 12 ~ 48 VDC-ingångar redundan, om en strömingång misslyckas, kan strömbrytaren automatiskt falla över till den andra strömingången. Med IP40-skydd kan du använda den i kalla, brännande värme, smutsiga, utomhusmiljöer med temperaturutrymmen på -40 ° till + 85 ° C.



Funktioner


1. Dual fiber port redundans tillgänglig med DIP switch

2. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

3. Protokoll som stöds: IEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX / FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z

5. 10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

6. Ta fram och tillbaka-mekanismen för att undvika paketförlust och felramar

7. Den här industriella omkopplaren ger fyra oberoende 10M / 100Mbps / 1000Mbps självadaptiva twisted pair-portar; uppnå Ethernet port redundans och flera användare tillgång.

8. Stöd upp till 1536 byte paket.

9. Denna industriella fiberbrytare stöder full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

10. 12V - 48V DC eller 24V nätaggregat, redundant ström och omvänd polaritetsskydd

11. -40 till 80 driftstemperatur för att möta en mängd komplexa miljöer

12. IP40 standardskyddshus.

13. Denna Industrial Ethernet Switch stöder ESD-skydd vid Ethernet-port och EFT-skydd.

14. Enkel montering, DIN-skena eller panelmonterbar.

15. Dual fiber multi mode, single mode och WDM single mode fiber kompatibel.

16. Stöd POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)

17. 12 Gbps bakplansbandbredd, 1 k MAC-adress automatisk läsning och 512 kb intern cache för databuffert



Specifikation


Parameter

Specification

Design Level

Industrial IP40 design standards

Access mode

10/100/1000Mbps

Protocols

IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX,IEEE802.3ab 1000Base-T,

IEEE802.3z 1000Base-SX/LX,IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3at PSE

Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:500m

Single fiber single mode: 20/40/60/80/100km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

Category-5 twisted pairs: 100m EIA 568A/B

Port

1 RJ45 ports:

Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

2 optical ports:

Multi-mode :SC/FC/LC/ST(50/125, 62.5/125μm)

Single mode : SC/FC/LC/ST (9/125μm)

Conversion

Store and Forward

MAC

1K

Buffer space

512Kb

Flow control

Full duplex: flow control;

Half duplex: back pressure

Time-delay

Store and Forward: max. 9.6μs

BER

<10-9

MTBF

50,000 hours

LED indicator

Power Supply : PWR 1,PWR 2

POE at UTP port: POE1

Fiber Port: F1,F2

Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

<5W (without PSE function)

Storage humidity

5%~90% non-condensing

Operating humidity

5%~90% non-condensing

Operating temperature

-40~85℃ 

Storage Temperature

-40~80℃

Dimension

140mm(D)×110mm(W)×40mm(H)

Weight



certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS


Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören