Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Industrial grade 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet Switch

Industrial grade 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet Switch
Industrial grade 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet Switch
Industrial grade 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet Switch
Industrial grade 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet Switch

Industrial grade 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet Switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN321-2

    Ethernet Port QTY: 1

    Fiber Type: Dual Fiber, Multi Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 2km

    Power Supply: 12-48VDC Or 24VAC

    MTBF: 100,000hours

    Working Temperature: 100,000hours

    Dimension: 140mm(D)×110mm(W)×40mm(H)

    Weight: 1kg

    Warranty: 5Years

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Protection Level: IP40

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Shenzhen, Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt


N-net NT-IN321-2 är en industriell Gigabit Ethernet-switch med 2Fiber-port och 1RJ45-port, med fiberredundans kan appliceras längs kanterna på ditt nätverk. Denna industriella Gigabit Ethernet Switch erbjuder även dubbla 12 ~ 48 VDC-ingångar redundan, om en strömingång misslyckas, kan strömbrytaren automatiskt falla över till den andra strömingången. Med IP40-skydd kan du använda den i kalla, brännande värme, smutsiga, utomhusmiljöer med temperaturutrymmen på -40 ° till + 85 ° C.



Funktioner


1. Dual fiber port redundans tillgänglig med DIP switch

2. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

3. Protokoll som stöds: IEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX / FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z

5. 10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

6. Ta fram och tillbaka-mekanismen för att undvika paketförlust och felramar

7. Den här industriella omkopplaren ger fyra oberoende 10M / 100Mbps / 1000Mbps självadaptiva twisted pair-portar; uppnå Ethernet port redundans och flera användare tillgång.

8. Stöd upp till 1536 byte paket.

9. Denna industriella fiberbrytare stöder full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

10. 12V - 48V DC eller 24V nätaggregat, redundant ström och omvänd polaritetsskydd

11. -40 till 80 driftstemperatur för att möta en mängd komplexa miljöer

12. IP40 standardskyddshus.

13. Denna Industrial Ethernet Switch stöder ESD-skydd vid Ethernet-port och EFT-skydd.

14. Enkel montering, DIN-skena eller panelmonterbar.

15. Dual fiber multi mode, single mode och WDM single mode fiber kompatibel.

16. Stöd POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)

17. 12 Gbps bakplansbandbredd, 1 k MAC-adress automatisk läsning och 512 kb intern cache för databuffert



Specifikation


Parameter

Specification

Design Level

Industrial IP40 design standards

Access mode

10/100/1000Mbps

Protocols

IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX,IEEE802.3ab 1000Base-T,

IEEE802.3z 1000Base-SX/LX,IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3at PSE

Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:500m

Single fiber single mode: 20/40/60/80/100km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

Category-5 twisted pairs: 100m EIA 568A/B

Port

1 RJ45 ports:

Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

2 optical ports:

Multi-mode :SC/FC/LC/ST(50/125, 62.5/125μm)

Single mode : SC/FC/LC/ST (9/125μm)

Conversion

Store and Forward

MAC

1K

Buffer space

512Kb

Flow control

Full duplex: flow control;

Half duplex: back pressure

Time-delay

Store and Forward: max. 9.6μs

BER

<10-9

MTBF

50,000 hours

LED indicator

Power Supply : PWR 1,PWR 2

POE at UTP port: POE1

Fiber Port: F1,F2

Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

<5W (without PSE function)

Storage humidity

5%~90% non-condensing

Operating humidity

5%~90% non-condensing

Operating temperature

-40~85℃ 

Storage Temperature

-40~80℃

Dimension

140mm(D)×110mm(W)×40mm(H)

Weight



certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS


Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong