http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Industriell 10/100 / 1000Mbps Ethernet Switch

Industriell 10/100 / 1000Mbps Ethernet Switch

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN322BF

Typ: Optisk omkopplare

Ethernet Port QTY: 2

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

Protection Level: IP40

Power Supply: DC24V

MTBF: 100000 Hours

Working Temperature: -40-85 Degree

Dimension: 155mm(Length)*125mm(Wide)50mm(Height)

Weight: 1.2KG

Warranty: 5 Years

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt

NT-IN322BF Industrial Gigabit Ethernet Switch-serien är en industristandard 4-ports Gigabit-switch med överflöd dubbelport med 2 port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare två 100 / 1000Base-FX-fiberportar. Rigorös industriell design gör den stabil och pålitlig med grundläggande skydd, liksom tillräckligt flexibelt för Ethernet-expansion i hårda industriella miljöer. När huvudfiberen bröt ner, kan NT-IN322BF byta till överflödig fiber inom 1ms.

NT-IN322BF Industrial Ethernet Switch- serien är antingen rackmonterbar med DIN-skena eller monterad i skåpet för enkel installation. Ett brett sortiment av arbetstemperatur, backup av strömförsörjning, IP40-skydd, LED-indikatorer och kompakt design. Alla dessa gör NT-IN322BF industriell 10/100 / 1000M Ethernet-switch en perfekt lösning för speciell industriell applikationssida.

NT-IN322BF-AT (AF) Industrial Network Switch- serien är POE-versionen av NT-IN322BF med två POE Ethernet-portar, drivande POE IP-kamera, AP och IP-telefon via Ethernet-kabel. NT-IN322BF-AT (AF) stöder IEEE802.3at med 25.5W-utgång, kompatibel med IEEE802.3af.

Funktioner


  1. Dual fiber port redundans tillgänglig med DIP switch
  2. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  3. Protokoll som stöds: IEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX / FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z
  4. 1000Base-SX / LX, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at PSE
  5. 10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort,
  6. switchar, HUB och andra Ethernet-enheter
  7. Ta förflyttningsmekanismen för att undvika paketförlust och felramar
  8. Ge fyra oberoende 10M / 100Mbps / 1000Mbps självadaptiva vridna parportar; inse Ethernet-porten
  9. redundans och flera användare tillgång.
  10. Denna industriella omkopplare stöder upp till 1536 byte paket.
  11. Stöd för full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge
  12. 12V - 48V DC eller 24V växelströmsförsörjning, redundant ström och omvänd polaritetsskydd
  13. -40 till 80 driftstemperatur för att möta en mängd komplexa miljöer
  14. IP40 standardskyddshus.
  15. Stöder ESD-skydd vid Ethernet-port och EFT-skydd.
  16. Enkel montering, DIN-skena eller panelmonterbar.
  17. Dual fiber multi mode, single mode och WDM single mode fiber kompatibel.
  18. Stöd POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)
  19. 12 Gbps bakplansbandbredd, 1 k MAC-adress automatisk läsning och 512 kb intern cache för databuffert


Specifikation

Parameter

Specification

Design Level

Industrial IP40 design standards

Access mode

10/100/1000Mbps

Protocols

IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX,IEEE802.3ab 1000Base-T,

IEEE802.3z 1000Base-SX/LX,IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3at PSE

Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:500m

Single fiber single mode: 20/40/60/80/100km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

Category-5 twisted pairs: 100m EIA 568A/B

Port

2 RJ45 ports:

Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

2 optical ports:

Multi-mode :SC/FC/LC/ST(50/125, 62.5/125μm)

Single mode : SC/FC/LC/ST (9/125μm)

Conversion

Store and Forward

MAC

1K

Buffer space

512Kb

Flow control

Full duplex: flow control;

Half duplex: back pressure

Time-delay

Store and Forward: max. 9.6μs

BER

<10-9

MTBF

50,000 hours

LED indicator

Power Supply : PWR 1,PWR 2

POE at UTP port: POE1, POE2

Fiber Port: F1,F2

Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

<5W (without PSE function)

Storage humidity

5%~90% non-condensing

Operating humidity

5%~90% non-condensing

Parameter

Specification

Operating temperature

-40~80℃ 

Storage Temperature

-40~80℃

Dimension

140mm(D)×110mm(W)×40mm(H)

Weight

 


certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS


Ansökan

Industrial Gigabit Ethernet Switch

Dimensionera

Industrial Gigabit Ethernet Switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören