Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Gigabit obefogad industriell siwtch

Gigabit obefogad industriell siwtch
Gigabit obefogad industriell siwtch
Gigabit obefogad industriell siwtch

Gigabit obefogad industriell siwtch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN322BF

    Typ: Ethernet Switch

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Ethernet Port QTY: 2

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Protection Level: IP40

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 5000pc/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO901

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Industriell Gigabit Ethernet-switchöversikt

Byt princip
Denna post granskades av "Encyclopedia of Science Popularization" vetenskapliga encyklopedier förberedelse och ansökan projekt.

NT-IN322BF Industrial Ethernet switch-serien är en industristandard 4-port Gigabit-switch med dubbel fiberportredundans, som ger 2-port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare två 100 / 1000Base-FX fiberportar.

En switch är en nätverksenhet som används för att vidarebefordra elektriska (optiska) signaler. Den kan tillhandahålla en unik elektrisk signalväg för alla två nätverksnoder i åtkomstomkopplaren. Den vanligaste omkopplaren är en Ethernet-switch.

En rigorös industriell design gör den stabil och pålitlig med grundläggande skydd, såväl som flexibel nog för Ethernet-expansion i hårda industriella miljöer.

Strömställaren fungerar i det andra lagret i OSI-referensmodellen, datalänkskiktet. Strömställaren har en högbandsbredd bakbuss och intern omkopplingsmatris, som kan utföra dataöverföring mellan flera portpar samtidigt.

När huvudfibern sönderbröts, kan NT-IN322BF Gigabit obegränsad industriell siwtch växla till redundant fiber inom 1 ms.

Växlarens överföringsläge är full duplex, halv duplex och full duplex / halv duplex. [1]

NT-IN322BF Industrial switch- serien är antingen rackmonterbar med DIN-skena eller panel monterad i skåp för enkel installation.

Kinesiskt namn Switchprincip Främmande namn Switchprincip Ledningsstandard Twisted pair-anslutning, tvinnat par är 8 kärnor

Brett sortiment av arbetstemperatur, säkerhetskopiering av strömförsörjning, IP40-skydd, LED-indikatorer och kompakt design, allt detta gör NT-IN322BF till en perfekt lösning för en speciell industriell applikationsplats.

NT-IN322BF-AT (AF) Industrial Gigabit Ethernet switch- serie är POE-versionen av NT-IN322BF med två POE Ethernet-portar, som driver POE IP-kamera, AP och IP-telefon via Ethernet-kabel. NT-IN322BF-AT (AF) Industrial Gigabit Ethernet-switch stöder IEEE802.3at med 25,5W utgång, kompatibel med IEEE802.3af.

Industriella Gigabit Ethernet-switchfunktioner


Redundans med dubbel fiberport tillgänglig med DIP-omkopplare

Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaketen
Protokoll stöds: IEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX / FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z

1000Base-SX / LX, IEEE802.3x flödeskontroll, IEEE802.3at PSE

10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

Ta butik-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

Tillhandahålla fyra oberoende 10M / 100Mbps / 1000Mbps självanpassningsbara tvinnade parportar; inse Ethernet-port

redundans och flera användares åtkomst.

Denna industriella Gigabit Ethernet-switch stöder upp till 1536 byte-paket.

Stöd för full duplex flödeskontroll / halvduplex mottrycksläge

12V - 48V DC eller 24V AC strömförsörjningsingång, redundant ström och polaritetsskydd

-40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer

IP40 standardskyddshölje.

Stöder ESD-skydd vid Ethernet-port och EFT-skydd.

Enkel installation, DIN-skena eller panelmonterbar.

Multifunktion med dubbelfibrer, enkelläge och fiberkompatibel WDM-enkelläge.

Stöd POE-strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)

12 Gbps bakre planbredd, 1 k MAC-adress automatisk inlärning och 512 kb intern cache för databuffert

Specifikation för industriell Gigabit Ethernet-switch

Parameter

Specification

Design Level

Industrial IP40 design standards

Access mode

10/100/1000Mbps

Protocols

IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX,IEEE802.3ab 1000Base-T,

IEEE802.3z 1000Base-SX/LX,IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3at PSE

Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:500m

Single fiber single mode: 20/40/60/80/100km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

Category-5 twisted pairs: 100m EIA 568A/B

Port

2 RJ45 ports:

Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

2 optical ports:

Multi-mode :SC/FC/LC/ST(50/125, 62.5/125μm)

Single mode : SC/FC/LC/ST (9/125μm)

Conversion

Store and Forward

MAC

1K

Buffer space

512Kb

Flow control

Full duplex: flow control;

Half duplex: back pressure

Time-delay

Store and Forward: max. 9.6μs

BER

<10-9

MTBF

50,000 hours

LED indicator

Power Supply : PWR 1,PWR 2

POE at UTP port: POE1, POE2

Fiber Port: F1,F2

Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

<5W (without PSE function)

Storage humidity

5%~90% non-condensing

Operating humidity

5%~90% non-condensing

Parameter

Specification

Operating temperature

-40~80℃ 

Storage Temperature

-40~80℃

Dimension

140mm(D)×110mm(W)×40mm(H)

Weight

 

Industriell Gigabit Ethernet-switchcertifiering

EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS

Industrial Gigabit Ethernet Switch Produktbild

Industrial Gigabit Ethernet switch


Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong