http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch > Oövervakad Gigabit Ethernet Switch

Oövervakad Gigabit Ethernet Switch

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN314

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

Ethernet Port QTY: 4

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Protection Level: IP40

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO900

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt

NT-IN314 obestyrd Gigabit Ethernet Switch-serie är en industristandard 5-ports Gigabit-switch. Det ger 4-port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare en 1000Base-FX-fiberport. Stark industriell design gör sin stabilitet, användbarhet med grundläggande skydd, vilket gör det tillräckligt flexibelt för Ethernet-expansion i hårda industriella miljöer.

NT-IN314 obesvarad Gigabit Ethernet Switch-serie är förpackad i ett kompakt IP40-fodral som gör det möjligt för både DIN-skena eller panelmontering för effektiv användning av skåputrymme. Det ger en integrerad strömförsörjning med ett brett spektrum av spänningar för världsomspännande drift. Det erbjuder även dubbla redundanta, reversibla polaritet 12V DC till 48V DC strömförsörjning ingångar för hög tillgänglighet applikationer som kräver dubbla eller backup kraftingångar.

NT-IN314 obesvarad Gigabit Ethernet Switch-serie uppfyllde IEEE 802.3at High Power over Ethernet-teknik (tillval). Det är bakåtkompatibelt med 802.3af PoE-standarder för att tillåta användare att flexibelt använda standard- och högdrivna enheter samtidigt utan att det behövs programkonfiguration. Med data och ström över Ethernet från en enhet, ska NT-IN314 oförvalt Gigabit Ethernet Switch-serien minska kabeldragningen och eliminera behovet av dedikerade eluttag på väggen, taket eller i en oåtkomlig plats.

Funktioner

Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

Supportavtal: IEEE802.3 10Base-T.IEEE802.3u 100Base-TX / FX.IEEE802.3ab 1000Base-T. IEEE802.3z 1000Base-SX / LX IEEE802.3x Flödesreglering. IEEE802.3at PSE

10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

Denna obestyrda Gigabit Ethernet Switch använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

Stöd för full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

Jumbo-ramar stöder högst 9000 byte

12V till 48V DC eller 24V AC Bred ströminmatning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd

-40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

IP40 skyddsstandardhus

Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

Stöd Dual-fiber multi-mode, dubbel-fiber enkel-och single-fiber enkel-mode fiber port val, utvidgade användarnas behov

12 GBPS bakplansbandbredd, 1 k MAC-adress automatisk læring och 1 MB intern cache för databuffert

Stödja POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)


Specifikationer

 Parameter

 Specifications

 Design Level

 Industrial grade IP40 design standards

 Access mode

 10/100/1000Mbps

 Standard

Support Agreement:IEEE802.3 10Base-T.IEEE802.3u 100Base-TX/FX.IEEE802.3ab 1000Base-T.IEEE802.3z 1000Base-SX/LX IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3at PSE

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:500m

 Single fiber single mode: 20/40/60/80km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

 4 RJ45 ports: 

   Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 1 optical ports: 

   Multi-mode :SC/FC/LC/ST(50/125, 62.5/125μm)

   Single mode : SC/FC/LC/ST (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

 Conversion means

 Store and Forward

 Buffer space

 Built in 1M RAM for data buffer

 Flow control

 Full duplex: flow control;

 Half duplex: back pressure

 BER

 <10-9

 MTBF

 50,000 hours

 LED indicator

 Power Supply : PWR 1,PWR 2

 (1~4) UTP Port: POE, L/A ,1000

 Fiber Port: F1

 Power supply

 Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

  6-PIN Terminals, Redundant dual power

 Power consumption

 <6W (without PSE function)

 Operating temperature

 -40~80ºC

 Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

 -40~80ºC

 Storage humidity

 5%~90%  non-condensing

 Dimensions

 155mm (W)×125mm (D)×50 mm (H)

 Weight

 

    Certification

EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS


Produktbild

10/100/1000 Unmanaged Gigabit Ethernet Switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören