Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet POE Switch > Industriell 10/100 / 1000M Ethernet-switch

Industriell 10/100 / 1000M Ethernet-switch
Industriell 10/100 / 1000M Ethernet-switch

Industriell 10/100 / 1000M Ethernet-switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 3 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN322BF-1POE

    Sändningshastighet: 1000Mbps, 10/100 / 1000Mbps

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Optisk omkopplare

    Ethernet Port QTY: 2

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Protection Level: IP 40

    Power Supply: DC24V

    MTBF: 100000 Hours

    Working Temperature: -40-85 Degree

    Dimension: 155mm(Length)*125mm(Wide)*50(Height)

    Weight: 1.2KG

    Warranty: 5 Years

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt

Efter forskning har PoE-omkopplaren utvecklats i enlighet med IEEE802.3aT- och IEEE802.3af-standarderna, portens utgångseffekt kan nå 25-30W.

NT-IN322BF Industrial Gigabit Ethernet POE Switch- serien är en industriell gigabit-redundansomkopplare med dubbel fiberportredundans, som ger 2-port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare två 100 / 1000Base-FX-fiberportar.

Enligt lekmannens villkor är PoE-omkopplaren en switch som stöder nätkabelns strömförsörjning. Funktionen kan också leverera ström till nätverksterminalen samtidigt.

En rigorös industriell design gör den stabil och pålitlig med grundläggande skydd, såväl som flexibel nog för Ethernet-expansion i hårda industriella miljöer.

PoE industriell omkoppling förbättrad nätverkshantering industriell Ethernet-switch, stöder 1-24 PoE- och 10 / 100M Ethernet-kompositportar (RJ45), 2 Gigabit SFP-fiberportar, 2 power backup-ingångar och 1 relälarmutgång.

När huvudfibern sönderbröts kan NT-IN322BF Industrial 10/100 / 1000M Ethernet-switch växla till redundant fiber inom 1 ms.

Produkten använder sig av den oberoende utvecklade MaxRing-ringnätverkstekniken (<20 ms när nätverksfelet är självhelande).

NT-IN322BF Industrial Gigabit Ethernet POE Switch- serie är antingen rackmonterbar med DIN-skena eller panel monterad i skåp för enkel installation.

Användaren kan enkelt konfigurera ett redundant ringnätverk för att öka nätverkssäkerheten.

Brett sortiment av arbetstemperatur, säkerhetskopiering av strömförsörjning, IP40-skydd, LED-indikatorer och kompakt design, allt detta gör NT-IN322BF Industrial 10/100 / 1000M Ethernet-omkopplare till en perfekt lösning för en speciell industriell applikationsplats.

Dessutom stöder den också SNMPv3, IEEE802.1X, HTTPS och SSH. Nätverkssäkerhet. Denna produkt uppfyller FCC- och CE-standarderna och uppfyller industriella nivå 4-designkrav.

NT-IN322BF-AT (AF) Industrial Gigabit Ethernet Switch- serien är POE-versionen av NT-IN322BF med två POE Ethernet-portar, som driver POE IP-kamera, AP och IP-telefon via Ethernet-kabel.

Den breda driftstemperaturen på -40 ~ + 75 ℃ kan uppfylla kraven på olika industriområden och har använts i stor utsträckning inom kraft, vattenförbrukning, järnvägstransporter och andra fält

NT-IN322BF-AT (AF) Industrial Gigabit Ethernet Fiber Switch stöder IEEE802.3at med 25,5 W utgång, kompatibel med IEEE802.3af.

Funktioner


  1. Redundans med dubbel fiberport tillgänglig med DIP-omkopplare
  2. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaketen
  3. Protokoll stöds: IEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX / FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z
  4. 1000Base-SX / LX, IEEE802.3x flödeskontroll, IEEE802.3at PSE
  5. 10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort,
  6. switchar, HUB och andra Ethernet-enheter
  7. Ta butik-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar
  8. Tillhandahålla fyra oberoende 10M / 100Mbps / 1000Mbps självanpassningsbara tvinnade parportar; inse Ethernet-port
  9. redundans och flera användares åtkomst.
  10. Detta industriella nätverksväxel stöder upp till 1536 byte-paket.
  11. Denna industriella switch stöder full-duplex flödesreglering / halvduplex mottrycksläge
  12. 12V - 48V DC eller 24V AC strömförsörjningsingång, redundant effekt och backspolaritetsskydd
  13. -40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer
  14. IP40 standardskyddshölje.
  15. Stöder ESD-skydd vid Ethernet-port och EFT-skydd.
  16. Enkel installation, DIN-skena eller panelmonterbar.
  17. Multifunktion med dubbelfibrer, enkelläge och fiberkompatibel WDM-enkelläge.
  18. Denna industriella Gigabit Ethernet POE-switch stöder POE-strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)
  19. 12 Gbps bakre plan bandbredd, 1 k MAC-adress automatisk inlärning och 512 kb intern cache för databuffert



Specifikation

Parameter

Specification

Design Level

Industrial IP40 design standards

Access mode

10/100/1000Mbps

Protocols

IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX,IEEE802.3ab 1000Base-T,

IEEE802.3z 1000Base-SX/LX,IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3at PSE

Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:500m

Single fiber single mode: 20/40/60/80/100km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

Category-5 twisted pairs: 100m EIA 568A/B

Port

2 RJ45 ports:

Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

2 optical ports:

Multi-mode :SC/FC/LC/ST(50/125, 62.5/125μm)

Single mode : SC/FC/LC/ST (9/125μm)

Conversion

Store and Forward

MAC

1K

Buffer space

512Kb

Flow control

Full duplex: flow control;

Half duplex: back pressure

Time-delay

Store and Forward: max. 9.6μs

BER

<10-9

MTBF

50,000 hours

LED indicator

Power Supply : PWR 1,PWR 2

POE at UTP port: POE1, POE2

Fiber Port: F1,F2

Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

<5W (without PSE function)

Storage humidity

5%~90% non-condensing

Operating humidity

5%~90% non-condensing

Parameter

Specification

Operating temperature

-40~80℃ 

Storage Temperature

-40~80℃

Dimension

140mm(D)×110mm(W)×40mm(H)



certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS


gäller ansökan

Industrial POE Switch



Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell Gigabit Ethernet POE Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong