Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch > Ej hanterad snabb industriell Ethernet-switch MM

Ej hanterad snabb industriell Ethernet-switch MM
Ej hanterad snabb industriell Ethernet-switch MM
Ej hanterad snabb industriell Ethernet-switch MM
Ej hanterad snabb industriell Ethernet-switch MM
Ej hanterad snabb industriell Ethernet-switch MM

Ej hanterad snabb industriell Ethernet-switch MM

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 8 dagar
Ladda ner:

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN128-2

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Ethernet Port QTY: 8

    Fiber Type: Dual Fiber, Multi Mode

    Connector Type: SC

    Distance: 2km

    Power Supply: DC24V

    MTBF: 100000 Hours

    Working Temperature: -40℃-80℃

    Dimension: 155mm(length)×125mm(wide)×50mm(height)

    Weight: 1.2KG

    Warranty: 5 Years

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Wavelength: 850nm

Additional Info

    Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Shanghai,Beijing

Produktbeskrivning

Översikt


N-net NT-IN128-2 är Industrial Fast Ethernet-switch. Det utrustade 4 portar 10 / 100Base-TX till 1-port 100Base-FX. Ethernet Switch kan överföra nätverk upp till 2Km över fiberoptisk kabel, och UTP-porten kan fungera vid 10M eller 100M applikation. Som aktiva nätverkskomponenter tillåter N-net NT-IN128-2 Network Switch strukturen av ett industriellt kommunikationsnät i elektrisk eller optisk linje. De distribuerar data till definierade adressater och därigenom strukturerar datatrafiken vilket i sin tur ökar dataöverföringen och nätverksprestanda väsentligt. Versionerna av den omanagda Industrial Fiber-omkopplaren garanterar optimalt genomförande, oberoende av kraven. Den är konstruerad för att fungera i industriella miljöer, är inrymd i en robust DIN-skena monterad stålhölje. Det finns även tillvalspaneler och rackmonteringssatser. Omkopplaren kommer standard med förlängd temperatur, förlängda chock- och vibrationsspecifikationer, överflödiga ingångar.


Funktioner


1. Inbyggd effektiv omkopplingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

2. Standard: IEEE802.3u, 100BASE-FX, IEEE802.3u, 100BASE-TX, IEEE802.3, 10BASE-T, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at

3. 10 / 100Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

4. Den här industriella Ethernet-omkopplaren använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

5. Stöd genomskärmstransmission och full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

6. Denna industriella snabb Ethernet-omkopplare Stöd jumbo-ram upp till 1552K (lagring framåt)

7. 12V till 48V DC eller 24V AC Bred strömförsörjning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd

8. -40 till 80 driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

9. IP40 skyddsstandardhus

10. Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

11. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

12. Stöd för dubbelfiber multi-mode, dubbelfibrer med enstaka och enfibrer med ett enda fiberutbyte, utvidgade användarnas behov



Förpackning
Industrial Fast Ethernet switch

Industrial Fast Ethernet switch

Industrial Fast Ethernet switch

Industrial Fast Ethernet switch





Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong