Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch > Ostyrd industriell 100M Ethernet-switch SM 20KM

Ostyrd industriell 100M Ethernet-switch SM 20KM
Ostyrd industriell 100M Ethernet-switch SM 20KM
Ostyrd industriell 100M Ethernet-switch SM 20KM
Ostyrd industriell 100M Ethernet-switch SM 20KM
Ostyrd industriell 100M Ethernet-switch SM 20KM

Ostyrd industriell 100M Ethernet-switch SM 20KM

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 10 dagar
Ladda ner:

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN124S-20

    Power Supply: DC24V

    MTBF: 100000 Hours

    Working Temperature: -40℃-80℃

    Dimension: 155mm(length)×125mm(wide)×50mm(height)

    Warranty: 5 Years

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Ethernet Port QTY: 4

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Weight: 1.2KG

Additional Info

    Förpackning: 1 st per innerlåda, 16 st per master kartong med storlek 48 * 36 * 39 cm

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-NET

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Guangzhou,Shanghai

Produktbeskrivning

Översikt


N-NET NT-IN124S-20 är en industriell snabb Ethernet-switch med 4 portar 10 / 100BASE-T och 2ports 100Base-X. Den kan anslutas med fiberkontakt SC och ST.

N-NET NT-IN124S-20 I ndustrial Fast Ethernet Switch är förpackad i ett kompakt IP40-fodral. Du kan installera det antingen DIN-skena eller panelmontering enligt dina behov.

N-NET NT-IN124S-20 I ndustrial Fiber Switch kan strömansluta med trådlös AP, IP-telefon, IP-kamera och så vidare. Den fungerar pålitligt under -40 ~ 80 ℃ brett temperaturområde applikationer.


Funktioner


1.Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket

2.Standard: IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX, IEEE802.3 10BASE-T, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at

3. 10 / 100Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter.

4. Denna industriella switch använder en butik och framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

5. Stöd 4 fristående 10M / 100Mbps Adaptiv omkopplad tvinnad parkabel. Förstå el-säkerhetskopiering och åtkomlig användaråtkomst

6. Stöd jumbo-ram upp till 1600Bytes

7. Stöd genomskuren transmission och full duplexflödeskontroll / halvduplex mottrycksläge

8. 12V till 48V DC eller 24V AC Bredd effektingång, redundant effekt och backspolaritetsskydd

9. -40 Till 80 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer

10. IP40 skyddsstandardhus

11. Power-port och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

12. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

13. Stöd för dubbelfibrer-multiläge, dubbelfiber-enstegsläge och enkelfiber-enfaldigt fiberportval, utvidgat användarnas behov

14. Stöd POE-strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)

15. Ange upp till 4K MAC-adressposter och inbyggt 1,25 Mb RAM


certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6


Ansökan


Industrial Fast Ethernet switch


Förpackning

Industrial Fast Ethernet switchIndustrial Fast Ethernet switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong