Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch > Ej hanterad Industrial 100M Ethernet-switch SM 20KM

Ej hanterad Industrial 100M Ethernet-switch SM 20KM
Ej hanterad Industrial 100M Ethernet-switch SM 20KM
Ej hanterad Industrial 100M Ethernet-switch SM 20KM
Ej hanterad Industrial 100M Ethernet-switch SM 20KM
Ej hanterad Industrial 100M Ethernet-switch SM 20KM

Ej hanterad Industrial 100M Ethernet-switch SM 20KM

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 10 dagar
Ladda ner:

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN124S-20

    Power Supply: DC24V

    MTBF: 100000 Hours

    Working Temperature: -40℃-80℃

    Dimension: 155mm(length)×125mm(wide)×50mm(height)

    Warranty: 5 Years

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Ethernet Port QTY: 4

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Weight: 1.2KG

Additional Info

    Förpackning: 1 st per innerlåda, 16 st per masterkartong med storlek 48 * 36 * 39 cm

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-NET

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Guangzhou,Shanghai

Produktbeskrivning

Översikt


N-NET NT-IN124S-20 är industriell snabb Ethernet-switch med 4 portar 10 / 100BASE-T och 2ports 100Base-X. Den kan anslutas med fiberuttag SC och ST.

N-NET NT-IN124S-20 I- industriell Fast Ethernet Switch är packad i ett kompakt IP40-fodral. Du kan installera det antingen DIN-skena eller panelmontering enligt dina behov.

N-NET NT-IN124S-20 I ndustrial Fiber Switch kan ström ansluta till trådlös AP, IP-telefon, IP-kamera och så vidare. Det arbetar på ett tillförlitligt sätt under 40 ° -80 ° C.


Funktioner


1.Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

2.Standard: IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX, IEEE802.3 10BASE-T, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at

3. 10 / 100Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter.

4. Den här industriella omkopplaren använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

5. Stöd 4 fristående 10M / 100Mbps Adaptive Switched Twisted-pair-kabel. Realisera elbackup och åtminstone användaråtkomst

6. Stöd jumbo-ram upp till 1600Bytes

7. Stöd genomskärmstransmission och full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

8. 12V till 48V DC eller 24V AC Bred strömförsörjning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd

9. -40 till 80. driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

10. IP40 skyddsstandardhus

11. Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

12. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

13. Stöd med dubbelfibrer i flera lägen, dubbelfibrer med enstaka och enfibrer med ett enda fiberutbyte, utvidgade användarnas behov

14. Stöd POE strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)

15. Ge upp till 4K MAC-adressposter och byggd i 1,25 Mb RAM


certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6


Ansökan


Industrial Fast Ethernet switch


Förpackning

Industrial Fast Ethernet switchIndustrial Fast Ethernet switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong