http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch > Industriell hybrid fiberbrytare

Industriell hybrid fiberbrytare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN1082GF-8POE

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Ethernet Port QTY: 8

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

Wavelength: 1310nm, 850nm, 1550nm

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km, 2km

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Connector Type: LC

Protection Level: IP40

Power Supply: DC24V

MTBF: 100000 Hours

Working Temperature: -40-85 Degree

Dimension: 155mm(Length)*125mm(Wide)*50mm(Height)

Warranty: 5 Years

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt


NT-IN1082GF-serien är Industrial Fast Ethernet Switch , som erbjuder 2 Gigabit Ethernet 1000Base-X-portar och upp till 8 100Base-TX-portar. Upp till 3 MB stor volymbuffert är idealisk för applikationer som kräver dataöverföring med hög bandbredd.

NT-IN1082GF Industrial Fast Ethernet Switch ger 12 ~ 48Vdc eller 24Vac redundanta strömingångar, med robust IP30-metallhus, DIN-skena montering eller väggmontering och hög EMI / EMC-kapacitet. NT-IN1082GF Industriell hybridfiberbrytare är funktionell inom ett brett temperaturområde från -40 ° C till 80 ° C. Alla dessa funktioner gör switcharna idealiska för applikationer som kräver överföring av högbandbredd för upplänkning, till exempel videoövervakning, vägtullsystem, trådlös åtkomst och fabriksautomatik.

NT-IN1082GF Industrial Ethernet Switch uppfyller IEEE 802.3at High Power Ethernet-teknik (tillval). Denna industriella snabb Ethernet-switch är bakåtkompatibel med 802.3af PSE-standarder för att tillåta användare att flexibelt använda standard- och högdrivna enheter samtidigt utan att det behövs någon programkonfiguration. Med data och ström över Ethernet från en enhet ska NT-IN1082GF Industrial Network Switch minska kabeldragningen och eliminera behovet av dedikerade eluttag på väggen, taket eller i en oåtkomlig plats.


Funktioner



  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  2. Standard: IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T. IEEE802.3x Flow Control.IEEE802.3z 1000Base-X. IEEE802.3at PSE. IEEE802.3af PSE
  3. Stödjer 2 gigabit SFP-slitsar för upplänk och 8 10 / 100M kopparportar
  4. Automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika NIC, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter
  5. Den använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar
  6. Stöd för full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge
  7. Stöd jumbo ram upp till 1536 Byte
  8. Perfekt för alla komplexa nätverksmiljöer med 3 MB databuffert och 8,8 G icke-blockering switchväv
  9. 12V till 48V DC eller 24V AC Bred ströminmatning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd
  10. -40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer
  11. IP30 skyddsstandardhus
  12. Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd
  13. DIN-skena och väggmontering för effektiv användning
  14. Stöd för dubbelfibrer i flera lägen, dubbelfibrer med enstaka och enfibrer med en enda fiberport, utökat användarnas behov
  15. Stödja POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)



Specifikationer


 Parameter

 Specifications

 Design Level

Industrial grade IP30 design standards

 Access mode

10/100/1000Mbps

 Standard

 IEEE802.3 10BASE-T, IEEE802.3u 100BASE-TX, IEEE802.3z 1000Base-X,

 IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at PSE, IEEE802.3af PSE

 Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:2 km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100 km

Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

RJ45 ports: Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

Gigabit SFP ports: depending on SFP module

 Switch Architecture

Store and Forward

 Switch Fabric

8.8G/Non-blocking

 Address table

4K

 Buffer space

Built in 3Mb RAM for data buffer

 Flow control

Full duplex: flow control; Half duplex: back pressure

 BER

<10-9

 MTBF

50,000 hours

 LED indicator

Power Supply : PWR 1 , PWR 2

UTP Port: POE, L/A ,100

Fiber Port: L/A

 Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,6-PIN Terminals, Redundant dual power

 Power consumption

<10W

 PoE Power Pins

 RJ45:  Mode A -- pins 1 and 2 for PoE(+); 3 and 6 for PoE(-)(Default)

        Mode B -- pins 4 and 5 for PoE(+); 7 and 8 for PoE(-)(Optional)

 Operating temperature

-40~80ºC

 Operating humidity

5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

-40~85ºC

 Storage humidity

5%~90%  non-condensing

 Dimensions

155mm (W)×125mm (D)×50 mm (H)

 Weight

 

certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS


Ansökan


Industrial Fast Switch


Mått:


Industrial Fast Switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören