http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch > Fast Ethernet Switch 2 Fiber Ports

Fast Ethernet Switch 2 Fiber Ports

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN126

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Warranty: 5 Years

Working Temperature: -40-85 Degree

Uplink Port: 2 Fiber Ports

Downlink Port: 6 Ethernet Ports

MTBF: 100000 Hours

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

N-Net Fast Ethernet Switch 2 Fiberportar


NT-IN126 är Industrial Fast Ethernet Media Converter med 8 portar. Den stödjer 6 port 10 / 100BASE-T och 2 port 100Base-X. Den här serien är förpackad i ett kompakt IP40-fodral som gör det möjligt att använda antingen DIN-skena eller panelmontering för effektiv användning av skåputrymmen. Det kan stödja 4-portens POE-funktion. Utan ström och ledningar, kan strömförsörjning för HD IP-kamera, trådlös AP.IP-telefon och så vidare. Vår POE-hanterade Fast Ethernet Media Converter stöder IEEE802.3at, 25.5W-utgång.

Industriell Slim Typ Snabbkopplingsfunktioner


  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  2. Standard :: IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T.
  3. IEEE802.3x Flow Control. IEEE802.3at
  4. 10 / 100Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter.
  5. Den använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar
  6. Stöd 6 fristående 10M / 100Mbps Adaptive Switched Twisted-pair-kabel. Realisera elbackup och åtminstone användaråtkomst
  7. Stöd jumbo ram upp till 1600Bytes
  8. Stöd genomskuren överföring och full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge
  9. 12V till 52V DC eller 24V AC Bred ströminmatning, överflödig ström och omvänd polaritetsskydd
  10. -40 till 85 ℃ driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer
  11. IP40 skyddsstandardhus
  12. Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd
  13. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning
  14. Stöd för dubbelfibrer i flera lägen, dubbelfibrer med enstaka och enfibrer med en enda fiberport, utökat användarnas behov
  15. Stödja POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)
  16. Ange upp till 4K MAC-adressposter och byggd i 1,25 Mb RAM


10 / 100M Fiber Ethernet Switch Specifikationer

 Parameter

 Specifications

Design Level

Industrial grade IP40 design standards

Access mode

 10/100Mbps

 Standard

IEEE802.3u 100BASE-FX,IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T.

IEEE802.3x Flow Control. IEEE802.3at

 Wavelength

 1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:2 km

 Single fiber single mode: 20/40/60/80/100 km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100 /120 km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

Eight RJ45 port: 

   Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 Two optical port: 

   Multi-mode :SC / FC/LC(50/125, 62.5/125μm)

   Single mode : SC / FC/LC (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

 Conversion means

Store and Forward mode

Address table

 4K

Buffer space

  1.25 Mbit

 Flow control

Full duplex: flow control; Half duplex: back pressure

 Delay

 store-and-forward:9.6us

BER

 <10-9

 MTBF

50,000 hrs

 LED indicator

 POE1 ( POE1 power on/off).POE2 ( POE2 power on /off).POE3 ( POE3 power on/off).

POE4 ( POE4 power on/off),(1~6) UTP Port: L/A ,100

  PWR1(PWR1 power on/off) ,PWR2(PWR2 power on/off)

  F1(F1 Link/transmission),F2(F2 Link/transmission)

 Power supply

                Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

7W

Storage humidity

 5%~90% non-condensing

 Operating humidity

 5%~90% non-condensing

 Operating temperature

 -40~80℃ 

Storage Temperature

-40~85℃

Dimensions

155mm×125mm×50mm (W×D×H) 


Industriell Slim Typ Fast Switch Application

NT-IN126


Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören