http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch > Snabb umanaged Ethernet switch

Snabb umanaged Ethernet switch

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN1082GF

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Ethernet Port QTY: 8

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Protection Level: IP40

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO900

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt

NT-IN1082GF Snabb omkopplad Ethernet-switchserie är 10-ports industriell Ethernet-hanterad strömbrytare, som ger 2 Gigabit Ethernet 1000Base-X-portar och upp till 8 100Base-TX-portar. Upp till 3 MB stor volymbuffert är idealisk för applikationer som kräver dataöverföring med hög bandbredd.

NT-IN1082GF Snabb omkopplad Ethernet-switchserie ger 12 ~ 48Vdc eller 24Vac redundanta strömingångar, med robust IP30-metallhus, DIN-skena montering eller väggmontering och hög EMI / EMC-kapacitet. NT-IN1082GF-serien är funktionell under ett brett temperaturområde från -40 ° C till 80 ° C. Alla dessa funktioner gör switcharna idealiska för applikationer som kräver överföring av högbandbredd för upplänkning, till exempel videoövervakning, vägtullsystem, trådlös åtkomst och fabriksautomatik.

NT-IN1082GF Snabb omkopplad Ethernet Switch-serie uppfyller IEEE 802.3at High Power Ethernet-teknik (tillval). Det är bakåtkompatibelt med 802.3af PSE-standarder för att tillåta användare att flexibelt använda standard- och högdrivna enheter samtidigt utan att det behövs programkonfiguration. Med data och ström över Ethernet från en enhet, ska NT-IN1082GF Snabb umanaged Ethernet-switchserie minska kabeldragningen och eliminera behovet av dedikerade eluttag på väggen, taket eller någon oåtkomlig plats.

Funktioner

Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

Standard: IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T. IEEE802.3x Flow Control. IEEE802.3z 1000Base-X. IEEE802.3at PSE. IEEE802.3af PSE

Stödjer 2 gigabit SFP-slitsar för upplänk och 8 10 / 100M kopparportar

Automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika NIC, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

Den använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

Stöd för full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

Stöd jumbo ram upp till 1536 Byte

Perfekt för alla komplexa nätverksmiljöer med 3 MB databuffert och 8,8 G icke-blockering switchväv

12V till 48V DC eller 24V AC Bred ströminmatning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd

-40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

IP30 skyddsstandardhus

Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

DIN-skena och väggmontering för effektiv användning

Stöd för dubbelfibrer i flera lägen, dubbelfibrer med enstaka och enfibrer med en enda fiberport, utökat användarnas behov

Denna Snabba omkopplade Ethernet-switch Support POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)


Dimensionera

Fast umanaged Ethernet switch


Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören