http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch > 10/100 Mbps umanaged Ethernet switch

10/100 Mbps umanaged Ethernet switch

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN128

Typ: Ethernet Switch

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Ethernet Port QTY: 8

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Protection Level: IP40

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 50000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO900

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

NT-IN128 är en 10/100 Mbps omorganiserad Ethernet-switch med 10 portar. Den stöder 8 port 10 / 100BASE-T och 2 port 100Base-X.


NT-IN128 10 / 100Mbps umanaged Ethernet-switchserien är förpackad i ett kompakt IP40-fodral som gör det möjligt att använda DIN-skena eller panelmontering för effektiv användning av skåputrymme.


NT-IN128-AT (AF) 10 / 100Mbps omorganiserad Ethernet-switchserie kan stödja 4 portar POE-funktion, som ger strömförsörjning för HD IP-kamera, trådlös AP, IP-telefon och så vidare. Vår POE 10 / 100Mbps umanaged Ethernet-switch stöder upp till IEEE802.3at, 25.5W PoE-utgång.


Funktioner

* Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

* Standard: IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX, IEEE802.3 10BASE-T, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at

* 10 / 100Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter.

* Den använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

* Stöd 8 fristående 10M / 100 Mbps Adaptive Switched Twisted-pair-kabel. Realisera elbackup och åtminstone användaråtkomst

* Denna 10/100 Mbps umanaged Ethernet switch. Stöd jumbo ram upp till 1600Bytes

* Stöd genomskuren överföring och full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

* 12V till 48V DC eller 24V AC Bred strömförsörjning, redundant ström och omvänd polaritetsskydd

* -40 till 80 ° C driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

* IP40 skyddsstandardhus

* Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

* DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

* Dubbelfibrer i flera lägen, dubbelfibrer i ett enda och enkeltfibrer i ett enda läge, vilket ökar användarnas behov

* Stödja POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)

* Ge upp till 4K MAC-adressposter och byggd i 1,25 Mb RAM


Specifikationer:

 Parameter

 Specifications

Design Level

Industrial grade IP40 design standards

Access mode

10/100Mbps

Standard

IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX, IEEE802.3 10BASE-T,

IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at

Wavelength

1310nm/1550nm

Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:2 km

Single fiber single mode: 20/ 40/ 60/ 80/ 100km

Dual-fiber single mode: 20/ 40/ 60/ 80/ 100/ 120km

Category-5 twisted pairs: 100m

Port

Eight RJ45 port: 

Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

Two optical port: 

Multi-mode :SC/ FC/ LC(50/125, 62.5/125μm)

Single mode : SC/ FC/ LC (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

Conversion means

Store and Forward mode

Address table

4K

Buffer space

1.25 Mbit

Flow control

Full duplex: flow control; Half duplex: back pressure

Delay

store-and-forward:9.6us

BER

<10-9

MTBF

50,000 hrs

LED indicator

POE1 ( POE1 power on/off), POE2 ( POE2 power on /off), POE3 ( POE3 power on/off),

POE4 ( POE4 power on/off), (1~8) UTP Port: L/A ,100

PWR1(PWR1 power on/off), PWR2(PWR2 power on/off)

F1(F1 Link/transmission), F2 (F2 Link/transmission)

Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/ 24VAC,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

7W

Storage humidity

5%~90% non-condensing

Operating humidity

5%~90% non-condensing

Operating temperature

-40~80℃

Storage Temperature

-40~85℃

Dimensions

155mm×125mm×50mm (W×D×H)

    Certification

EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6


Ansökan

10/100Mbps umanaged Ethernet switch





Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet-switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören