Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare > Industriell snabb hybrid POE-omkopplare

Industriell snabb hybrid POE-omkopplare
Industriell snabb hybrid POE-omkopplare

Industriell snabb hybrid POE-omkopplare

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN1442GF

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Ethernet Port QTY: 4

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC, LC

    Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Protection Level: IP40

    Power Supply: DC24V

    MTBF: 100000 Hours

    Working Temperature: -40-85 Degree

    Dimension: 155mm(Length)*125mm(Wide)50mm(Height)

    Weight: 1.2KG

    Warranty: 5 Years

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Yantian,Guangzhou

Produktbeskrivning

Översikt


NT-IN1442GF Industrial Fast Ethernet POE-switchserien är en 10-ports industriell snabbhybrid POE-omkopplare med 4 100Base-FX-portar och 4 100Base-TX-portar, som också har 2 Gigabit Ethernet 1000Base-FX-portar, vilket är idealiskt för applikationer som kräver hög- bandbredd dataöverföring överföring.

NT-IN1442GF Industrial Fast Ethernet POE -switchserie accepterar 12 ~ 48VDC eller 24VAC redundanta strömingångar, med robust IP40-metallhus, DIN-skena montering eller väggmontering och hög EMI / EMC-kapacitet. NT-IN1442GF Industriell snabb hybrid POE-switchserie ger ett driftstemperaturområde på -40 ° C till 80 ° C. Alla dessa funktioner gör switcharna idealiska för applikationer som videoövervakning, vägtullsystem, trådlös åtkomst och fabriksautomatik.

NT-IN1442GF Industrial Fiber Switch- serien uppfyllde IEEE 802.3at High Power Ethernet-teknik (tillval). Det är bakåtkompatibelt med 802.3af PSE-standarder för att tillåta användare att flexibelt använda standard- och högdrivna enheter samtidigt utan att det behövs programkonfiguration. Med data och ström över Ethernet från en enhet ska NT-IN1442GF Industrial Switch- serien minska kabeldragningen och eliminera behovet av dedikerade eluttag på väggen, taket eller på en oåtkomlig plats.


Funktioner


  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  2. Protokoll: IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX, IEEE802.3 10BASE-T, IEEE802.3x Flödesstyrning, IEEE802.3z 1000Base-X, IEEE802.3at PSE, IEEE802.3af PSE
  3. Stödjer 2 gigabit SFP-slitsar för upplänk, 4 10 / 100M kopparportar och 4 100M fiberportar
  4. Identifiera direktlinjen och korslinjen, kompatibel med olika NIC, växlar, HUB och andra Ethernet-enheter
  5. Den använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar
  6. Denna POE-switch för industriell snabb Ethernet Stöd för full duplexflödesstyrning / halvduplex baktrycksläge
  7. Stöd jumbo ram upp till 1536 Byte
  8. Perfekt för alla komplexa nätverksmiljöer med 3 MB databuffert och 8,8 G icke-blockering switchväv
  9. 12V till 48V DC eller 24V AC Bred ströminmatning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd
  10. -40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer
  11. IP40 skyddsstandardhus
  12. Stöd ESD och EFT-skydd vid strömporten och Ethernet-porten
  13. DIN-skena och väggmontering för enkel installation
  14. Modeller med dubbel-fiber multi-mode / single-mode och single-fiber single-mode, tillgodose olika användares behov
  15. Denna industriella snabb Ethernet Switch Support POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)

Specifikationer

 Parameter

 Specifications

 Design Level

Industrial IP40 grade standards

 Access mode

10/100/1000Mbps

 Standard

 IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX

 IEEE802.3 10BASE-T, IEEE802.3x Flow Control

 IEEE802.3z 1000Base-X, IEEE802.3at PSE, IEEE802.3af PSE

 Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:2 km

Single fiber single mode: 20/40/60/80 km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100 km

Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

RJ45 ports: 

   Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

100M fiber ports: 

   Multi-mode :SC / FC/LC(50/125, 62.5/125μm)

   Single mode : SC / FC/LC (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

Gigabit SFP ports: depend on SFP module

 Switch Architecture

Store and Forward

 Switch Fabric

8.8G/Non-blocking

 Address table

4K

 Buffer space

Built in 3Mb RAM for data buffer

 Flow control

Full duplex: flow control; Half duplex: back pressure

 BER

<10-9

 MTBF

50,000 hours

 LED indicator

Power Supply : PWR 1 , PWR 2

UTP Port: POE, L/A ,100

Fiber Port: L/A

 Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,6-PIN Terminals, Redundant dual power

Supply, overload protection and polarity-reverse protection

 Power consumption

<10W

 Operating temperature

-40~80ºC

 Operating humidity

5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

-40~85ºC

 Storage humidity

5%~90%  non-condensing

 Dimensions

155mm (W)×125mm (D)×50 mm (H)

 Weight

 


certifiering

EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6


Ansökan


industrial POE switch


Mått


industrial POE switch


Beställningsinformation


Hot model

Description

NT-IN1442GF

Industrial switch, four 100M fiber port (dual fiber, MM, 2km, SC) , two 1000M SFP port without SFP module, four 100M Ethernet port, standalone, without power supply adaptor

NT-IN1442GFS-20

Industrial switch, four 100M fiber port (dual fiber, SM, 20km, SC) , two 1000M SFP port without SFP module, four 100M Ethernet port, standalone, without power supply adaptor

NT-SIN1442GF-20

Industrial switch, four 100M fiber port (single fiber, SM, 20km, SC) , two 1000M SFP port without SFP module, four 100M Ethernet port, standalone, without power supply adaptor

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong