Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare > Obehandlad 10 / 100M POE-switch

Obehandlad 10 / 100M POE-switch
Obehandlad 10 / 100M POE-switch

Obehandlad 10 / 100M POE-switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN118-8POE

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Hamnar: ≦ 8

    Din-rail: IP40

    Fiber Type: Multi Mode

Additional Info

    Förpackning: kartong

    Produktivitet: 5000 pcs per day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

N-net Obehandlad 10 / 100M PoE-switch


NT-IN118S-20 är en industriell Fast Ethernet Media Converter med 9 portar. Den stöder 8-port 10 / 100BASE-T och 1-port 100Base-X.it är förpackad i ett kompakt IP40-fodral som tillåter antingen DIN-skena eller panelmontering för effektiv användning av skåputrymmet. Vad mer är, kan stödja 4 portar PoE-funktion. Utan ström och kablar, kan strömförsörjning för HD IP-kamera, trådlös AP.IP-telefon och så vidare. Vår PoE obegränsad Fast Ethernet Media Converter stöder IEEE802.3at, 25,5W utgång. Den stöder dubbelfibrer med enkelläge.

Ostyrda PoE- switchfunktioner


  1. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket
  2. Standard :: IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T.
  3. IEEE802.3x flödeskontroll. IEEE802.3at
  4. 10 / 100Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter.
  5. Den använder en butik och framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar
  6. Stöd 8 fristående 10M / 100Mbps Anpassad omkopplad kabel med tvinnad par. Förstå el-säkerhetskopiering och åtkomlig användaråtkomst
  7. Stöd jumbo-ram upp till 1600Bytes
  8. Stöd genomskuren transmission och full duplex flödeskontroll / halvduplex mottrycksläge
  9. 12V till 48V DC eller 24V AC Bred kraftingång, redundant effekt och polaritetsskydd
  10. -40 till 85 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer
  11. IP40-skydd standardhus
  12. Power-port och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd
  13. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning
  14. Stöd multifunktionsfunktion med dubbelfibrer, enfaldig enfunktion med enfibrerad enkelport med enfas, utvidgat användarnas behov
  15. Stöd PoE-strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)
  16. Ange upp till 4K MAC-adressposter och inbyggt 1,25 Mb RAM
  17. Ange upp till 4K MAC-adressposter och inbyggt 1,25 Mb RAM
  18. Enkelläge med dubbelfibrer


Unmanged Industrial Ethernet Switch Specificati ons

 Parameter

 Specifications

Design Level

Industrial grade IP40 design standards

Access mode

 10/100Mbps

 Standard

IEEE802.3u 100BASE-FX,IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T.

IEEE802.3x Flow Control. IEEE802.3at

 Wavelength

 1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:2 km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100 /120 km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

Eight RJ45 port: 

   Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 Two optical port: 

   Single-mode :SC / FC/LC

 Conversion means

Store and Forward mode

Address table

 4K

Buffer space

  1.25 Mbit

 Flow control

Full duplex: flow control; Half duplex: back pressure

 Delay

 store-and-forward:9.6us

BER

 <10-9

 MTBF

100,000 hrs

 LED indicator

 PoE1 ( PoE1 power on/off).PoE2 ( PoE2 power on /off).PoE3 ( PoE3 power on/off).

PoE4 ( POE4 power on/off),(1~8) UTP Port: L/A ,100

  PWR1(PWR1 power on/off) ,PWR2(PWR2 power on/off)

  F1(F1 Link/transmission)

 Power supply

                Power Input Range: 12 ~ 52VDC/24VAC ,

                  6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

7W

Storage humidity

 5%~90% non-condensing

 Operating humidity

 5%~90% non-condensing

 Operating temperature

 -40~85℃ 

Storage Temperature

-40~85℃

Dimensions

155mm×125mm×50mm (W×D×H) 



Unmanged Industrial Ethernet Switch Application


NT-IN118


Obehandlad 10 / 100M PoE- switchförpackning

2

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong