http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare > Ej hanterad Fast Ethernet POE-omkopplare

Ej hanterad Fast Ethernet POE-omkopplare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN311-1POE

IP 40 Protection Deign: Support Din-rail/desktop/wall Mounted

Kommunikationsläge: Andra

Typ: Ethernet Switch

Sändningshastighet: 100Mbps

Hamnar: Andra

Additional Info

Förpackning: kartong

Produktivitet: 50000

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 50000

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

N- nätövervakad Fast Ethernet POE-omkopplare

NT-IN311-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M, 100M och 1000M applikation.

NT-IN311-serien är förpackad i ett speciellt kompakt IP40-metallfodral som gör det möjligt att montera antingen DIN-skena eller panelmontering för enkel montering på styrskåp. Den accepterar en integrerad strömförsörjning med ett brett spektrum av spänningar för världsomspännande drift. Det kan också utrustas med dubbla redundanta, reversibla polaritet 12V DC till 48V DC strömförsörjning ingångar för hög tillgänglighet applikationer som kräver dubbla eller backup kraftingångar.

NT-IN311-serien uppfyllde IEEE 802.3at High-Power Ethernet-teknik (tillval). Den är nedåtkompatibel med 802.3af PoE-standarder för att tillåta användare att flexibelt använda standard- och högdrivna enheter samtidigt utan att det behövs programkonfiguration. Med data och ström över Ethernet från en enhet, ska NT-IN311-serien minska kabeldragningen och eliminera behovet av dedikerade eluttag på väggen, taket eller någon oåtkomlig plats.

Oövervakad Fast Ethernet POE Switch Funktioner

Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

Standard: IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX / FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z 1000Base-SX / LX, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at PSE

10/100 / 1000Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen (MDI) och cross-line (MDIX), är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

Det gäller lagring och framåtmekanism för att undvika paketförlust och felramar

Stöd för överföring av trådhastighet och full-duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

Jumbo-ramar stöder högst 1536 byte

12V till 48V DC eller 24V AC Bred ströminmatning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd

-40 till 80 driftstemperatur för att möta en rad komplexa miljöer

IP40 skyddsstandard för bostäder

Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

DIN-skena och panelmontering för enkel installation.

Stöd Dual-fiber multi-mode, dubbel-fiber enkel-och single-fiber enkel-mode fiber port val, utvidgade användarnas behov

Stödja POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)

Stöd SFP-fibermodul

Ej hanterade Fast Ethernet POE Switch- specifikationer

 Parameter

 Specifications

 Design Level

 Industrial grade IP40 design standards

 Access mode

 10/100/1000Mbps

 Standard

  IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX/FX, IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z 1000Base-SX/LX, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3at PSE

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:500km

 Single fiber single mode:20/40/60/80km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

 Category-5 twisted pairs:100m

 Port

 One RJ45 port: 

   Connecting STP/UTP category-5/6 twisted pairs, EIA568A/B

 One optical port: 

   Multi-mode :SC/FC/LC(50/125, 62.5/125μm)

   Single mode : SC/FC/LC (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

 Conversion mechanism

 Store and Forward

 MAC address table

 1K

 Buffer space

 Built in 512Kb RAM for data buffer

 Flow control

 Full duplex: flow control;

 Half duplex: back pressure

 BER

 <10-9

 MTBF

 50,000 hours

 LED indicator

 Power Supply : PWR 1 , PWR 2

 UTP Port: POE, L/A ,1000

 Fiber Port: SD

 Power supply

 Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

  6-PIN Terminals, Redundant dual power

 Power consumption

 <4W (without PSE function)

 Operating temperature

 -40~80ºC

 Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

 -40~85ºC

 Storage humidity

 5%~90%  non-condensing

 Dimensions

 140mm (W)×110mm (D)×40 mm (H)

 Weight

 

Ej hanterad Fast Ethernet POE Switch- certifiering

    Certification

EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS

Ej hanterad Fast Ethernet POE Switch Produktbild

Industrial Poe 10/100M Switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören