http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare > Industriell hybrid snabb Ethernet POE-omkopplare

Industriell hybrid snabb Ethernet POE-omkopplare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN1442GF-4POE

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Ethernet Port QTY: 4

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Protection Level: IP40

Power Supply: DC24V

MTBF: 100000 Hours

Working Temperature: -40-85 Degree

Dimension: 155mm(Length)*125mm(Wide)*50mm(Height)

Weight: 1.2KG

Warranty: 5 Years

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt


NT-IN1442GF-4POE Industrial Fast Ethernet POE-switchserien är 10-portars industriella Ethernet-styrda switchar med 4 100Base-FX-portar och 4 100Base-TX-portar, som även har 2 Gigabit Ethernet 1000Base-FX-portar, vilka är idealiska för applikationer som kräver hög -bandbredd dataöverföring överföring.

NT-IN1442GF-4POE Industriell snabb Ethernet POE-switchserie accepterar 12 ~ 48VDC eller 24VAC redundanta strömingångar, med robust IP40-metallhus, DIN-skena montering eller väggmontering och hög EMI / EMC-kapacitet. NT-IN1442GF-serien ger ett driftstemperaturområde på -40 ° C till 80 ° C. Alla dessa funktioner gör switcharna idealiska för applikationer som videoövervakning, vägtullsystem, trådlös åtkomst och fabriksautomatik.

NT-IN1442GF-4POE Industrial Ethernet Switch-serien uppfyllde IEEE 802.3at High Power Ethernet-teknik (tillval). Det är bakåtkompatibelt med 802.3af PSE-standarder för att tillåta användare att flexibelt använda standard- och högdrivna enheter samtidigt utan att det behövs programkonfiguration. Med data och ström över Ethernet från en enhet, ska NT-IN1442GF Industrial Ethernet Switch-serien minska kabeldragningen och eliminera behovet av dedikerade eluttag på väggen, taket eller någon oåtkomlig plats.


Funktioner


  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  2. Protokoll: IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX, IEEE802.3 10BASE-T, IEEE802.3x Flödesstyrning, IEEE802.3z 1000Base-X, IEEE802.3at PSE, IEEE802.3af PSE
  3. Stödjer 2 gigabit SFP-slitsar för upplänk, 4 10 / 100M kopparportar och 4 100M fiberportar
  4. Identifiera direktlinjen och korslinjen, kompatibel med olika NIC, växlar, HUB och andra Ethernet-enheter
  5. Denna industriella hybrid snabb Ethernet POE-omkopplare använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar
  6. Stöd för full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge
  7. Stöd jumbo ram upp till 1536 Byte
  8. Perfekt för alla komplexa nätverksmiljöer med 3 MB databuffert och 8,8 G icke-blockering switchväv
  9. 12V till 48V DC eller 24V AC Bred ströminmatning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd
  10. -40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer
  11. IP40 skyddsstandardhus
  12. Stöd ESD och EFT-skydd vid strömporten och Ethernet-porten
  13. DIN-skena och väggmontering för enkel installation
  14. Modeller med dubbel-fiber multi-mode / single-mode och single-fiber single-mode, tillgodose olika användares behov
  15. Stödja POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)

Specifikationer


 Parameter

 Specifications

 Design Level

Industrial IP40 grade standards

 Access mode

10/100/1000Mbps

 Standard

 IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX

 IEEE802.3 10BASE-T, IEEE802.3x Flow Control

 IEEE802.3z 1000Base-X, IEEE802.3at PSE, IEEE802.3af PSE

 Wavelength

850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

Dual-fiber multi-mode:2 km

Single fiber single mode: 20/40/60/80 km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100 km

Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

RJ45 ports: 

   Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

100M fiber ports: 

   Multi-mode :SC / FC/LC(50/125, 62.5/125μm)

   Single mode : SC / FC/LC (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

Gigabit SFP ports: depend on SFP module

 Switch Architecture

Store and Forward

 Switch Fabric

8.8G/Non-blocking

 Address table

4K

 Buffer space

Built in 3Mb RAM for data buffer

 Flow control

Full duplex: flow control; Half duplex: back pressure

 BER

<10-9

 MTBF

50,000 hours

 LED indicator

Power Supply : PWR 1 , PWR 2

UTP Port: POE, L/A ,100

Fiber Port: L/A

 Power supply

Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,6-PIN Terminals, Redundant dual power

Supply, overload protection and polarity-reverse protection

 Power consumption

<10W

 Operating temperature

-40~80ºC

 Operating humidity

5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

-40~85ºC

 Storage humidity

5%~90%  non-condensing

 Dimensions

155mm (W)×125mm (D)×50 mm (H)

 Weight

 

certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6


Produktbild


Industrial POE Switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören