Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare > Snabb industriell Ethernet Poe-switch

Snabb industriell Ethernet Poe-switch

Snabb industriell Ethernet Poe-switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-IN126-4POE

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Hamnar: ≦ 8

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

    Wavelength: 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km

    Protection Level: IP40

    Power Supply: DC24V

    MTBF: 100000 Hours

    Working Temperature: -40-85 Degree

    Dimension: 155mm(Length)*125mm(Wide)*50mm(Height)

    Weight: 1.2KG

    Warranty: 5 Years

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: Shenzhen,Guangzhou

Produktbeskrivning

Översikt


aggregation
Vi har redan berört egenskaperna hos hamnsamling tidigare. Den här metoden motsvarar användning av flera portar för kaskadering samtidigt. Det ger högre bandbredd för samtrafik samt redundans på linjen, vilket gör att nätverket har viss tillförlitlighet.

NT-IN126-4POE är Industrial Fast Ethernet POE-switch med 8 portar. Den stöder 6 port 10 / 100BASE-T och 2 port 100Base-X.

Staplingsmetod
Stapling av switchar är det snabbaste och mest praktiska sättet att expandera portar, och bandbredden efter stapling är flera tiotals gånger hastigheten för en enda switchport. Men inte alla switchar stöder stapling, vilket beror på om märket eller modellen för omkopplaren stöder stapling; och kräver också användning av speciella staplingskablar och staplingsmoduler; slutligen notera att omkopplare i samma stack måste vara av samma märke.

NT-IN126-4POE Industrial Fast Ethernet POE Switch- serien är förpackad i ett kompakt IP40-fodral som tillåter antingen DIN-skena eller panelmontering för effektiv användning av skåputrymmet.

Skiktad strategi
Denna metod används vanligtvis i mer komplicerade växelstrukturer, som kan delas in i åtkomstlager, konvergenslager och kärnlager enligt funktioner.

NT-IN126-4POE Industrial Switch- serien kan stödja 4 porters POE-funktion. Utan ström och kablar, kan strömförsörjning för HD IP-kamera, trådlös AP.IP-telefon och så vidare. Vår industriella fiberomkopplare stödjer IEEE802.3at, 25,5W utgång. Det stöder i enkelfiber med dubbelfibrer.

postskriptum
Som en viktig anslutningsanordning i nätverket är omkopplaren ganska ofta vid faktisk användning. För vanliga hemanvändare är den mer komplexa applikationen kaskadstrukturen för omkopplaren; och avancerade applikationer som trelagsrutning och stapling används vanligtvis i företag. [1]

Funktioner



  1. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaketen
  2. Standard :: IEEE802.3u 100BASE-FX, IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T.
  3. IEEE802.3x flödeskontroll. IEEE802.3at
  4. 10 / 100Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter.
  5. Den använder en butik och framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar
  6. Stöd 6 fristående 10M / 100Mbps Anpassad omkopplad kabel med tvinnad par. Förverkliga el-säkerhetskopiering och åtkomst till mutil användare
  7. Denna industriella snabb Ethernet POE- switch stöder jumbo-ram upp till 1600 byte
  8. Stöd genomskuren transmission och full duplex flödesreglering / halvduplex mottrycksläge
  9. 12V till 48V DC eller 24V AC Bredd effektingång, redundant effekt och backspolaritetsskydd
  10. -40 Till 85 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer
  11. IP40 skyddsstandardhus
  12. Power-port och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd
  13. DIN-skena och panelmontering för effektiv användning
  14. Stöd för dubbelfibrer i flera lägen, dubbelfibrer i enstegsläge och enfibrerad enkelval av fiberport, utvidgat användarnas behov
  15. Stöd POE-strömförsörjning upp till 25,5W (tillval)
  16. Ange upp till 4K MAC-adressposter och inbyggt 1,25 Mb RAM
  17. Enkelläge med dubbelfibrer



Specifikationer


 Parameter

 Specifications

Design Level

Industrial grade IP40 design standards

Access mode

 10/100Mbps

 Standard

IEEE802.3u 100BASE-FX,IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T.

IEEE802.3x Flow Control. IEEE802.3at

 Wavelength

 1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:2 km

Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100 /120 km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

Eight RJ45 port: 

   Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 Two optical port: 

   Single-mode :SC / FC/LC(50/125, 62.5/125μm)  

 Conversion means

Store and Forward mode

Address table

 4K

Buffer space

  1.25 Mbit

 Flow control

Full duplex: flow control; Half duplex: back pressure

 Delay

 store-and-forward:9.6us

BER

 <10-9

 MTBF

50,000 hrs

 LED indicator

 POE1 ( POE1 power on/off).POE2 ( POE2 power on /off).POE3 ( POE3 power on/off).

POE4 ( POE4 power on/off),(1~6) UTP Port: L/A ,100

  PWR1(PWR1 power on/off) ,PWR2(PWR2 power on/off)

  F1(F1 Link/transmission),F2(F2 Link/transmission)

 Power supply

                Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

Power consumption

7W

Storage humidity

 5%~90% non-condensing

 Operating humidity

 5%~90% non-condensing

 Operating temperature

 -40~80℃ 

Storage Temperature

-40~85℃

Dimensions

155mm×125mm×50mm (W×D×H) 

certifiering


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6


Produktbild


Industrial POE Switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong