http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare > ohanterad industriell Ethernet-siwtch

ohanterad industriell Ethernet-siwtch

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 3 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-IN112-2POE

Sändningshastighet: 100Mbps

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Ethernet Port QTY: 2

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode

Wavelength: 1310nm

Connector Type: SC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Protection Level: IP40

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Industriell snabb Ethernet POE Switch överblick


NT-IN112 unmanaged industriell Ethernet siwtch-serie är 10 / 100Base-TX till 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter med enfibrerport och 2 kopparportar. Omvandlarna kan förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 120Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M eller 100M-applikation.

NT-IN112 oövervakad industriell Ethernet siwtch-serie är förpackad i ett kompakt IP40-fodral som gör det möjligt för både DIN-skena eller panelmontering för effektiv användning av skåputrymme. Det ger en integrerad strömförsörjning med ett brett spektrum av spänningar för världsomspännande drift. Det erbjuder även dubbla redundanta, reversibla polaritet 12V DC till 48V DC strömförsörjning ingångar för hög tillgänglighet applikationer som kräver dubbla eller backup kraftingångar.

NT-IN112 oövervakad industriell Ethernet siwtch-serie uppfyller IEEE 802.3at High Power Ethernet-teknik (tillval). Det är bakåtkompatibelt med 802.3af PoE-standarder för att tillåta användare att flexibelt använda standard- och högdrivna enheter samtidigt utan att det behövs programkonfiguration. Med data och ström över Ethernet från en enhet kan NT-IN112-hanterad industriell Ethernet-siwtch-serie minska kabeldragningen och eliminera behovet av dedikerade eluttag på vägg, tak eller oåtkomlig plats.


Industrial Fast Ethernet POE Switch Funktioner


Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

Standard: IEEE802.3u 100BASE-FX.IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T.IEEE802.3x Flödesreglering. IEEE802.3at 10 / 100Base-TX kan automatiskt identifiera direktlinjen och tvärlinjen, är kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

Denna industriella Ethernet Switch använder en lagrings-och-framåt-mekanism för att undvika paketförlust och felramar

Stöd genomskuren överföring och full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge

Stöd jumbo-ram upp till 1552K (lagring framåt)

12V till 48V DC eller 24V AC Bred ströminmatning, redundant effekt och omvänd polaritetsskydd

-40 till 80 ℃ driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer

IP40 skyddsstandardhus

Strömport och Ethernet-port stöder ESD-skydd och EFT-skydd

DIN-skena och panelmontering för effektiv användning

Stöd för dubbelfibrer i flera lägen, dubbelfibrer med enstaka och enfibrer med en enda fiberport, utökat användarnas behov

Stödja POE-nätaggregat upp till 25,5W (tillval)



Industrial Fast Ethernet POE Switch- specifikationer


 Parameter

 Specifications

 Design Level

 Industrial grade IP40 design standards

 Access mode

 10/100Mbps

 Standard

  Standard: IEEE802.3u 100BASE-FX.IEEE802.3u 100BASE-TX. IEEE802.3 10BASE-T.IEEE802.3x Flow Control. IEEE802.3at

 Wavelength

 1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:2 km

 Single fiber single mode: 20/40/60/80/100 km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100 /120 km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

 Two RJ45 port: 

   Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 One optical port: 

   Multi-mode :SC / FC/LC(50/125, 62.5/125μm)

   Single mode : SC / FC/LC (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

 Conversion means

 Store and Forward mode

 Address table

          2K

 Buffer space

 Built in 512Kb RAM for data buffer

 Flow control

 Full duplex: flow control;

 Half duplex: back pressure

 BER

 <10-9

 MTBF

 50,000 hrs

 LED indicator

 Power Supply : PWR1 , PWR2

 UTP Port: POE(Green), L/A(Orange)

 Fiber Port: F1

 Power supply

 Power Input Range: 12 ~ 48VDC/24VAC ,

6-PIN Terminals, Redundant dual power

 Power consumption

 <5W (without PSE function)

 Operating temperature

 -40~80ºC

 Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

 -40~80ºC

 Storage humidity

 5%~90%  non-condensing

 Dimensions

 140mm (W)×110mm (D)×40mm (H)

 Weight



Industriell Fast Ethernet POE Switch Certification


EMI

  FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A

EMC

  FCC,CE

EMS

  EN61000-4-2 (ESD), Level 4

  EN61000-4-3 (RS), Level 3

  EN61000-4-4 (EFT), Level 4

  EN61000-4-5 (Surge), Level 4

  EN61000-4-6 (CS), Level 3

  EN61000-4-8, Level 5

  EN61000-4-11

Shock

  IEC 60068-2-27

Free Fall

  IEC 60068-2-32

Vibration

  IEC 60068-2-6

Green product

  RoHS


Industrial Fast Ethernet POE Switch Picture


Industrial Fast Ethernet POE Switch

Produktkategorier : Industriell Ethernet Switch > Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören