http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Video Converter > HD-SDI Video Converter > HD-SDI 1 video 1 retur data video omvandlare

HD-SDI 1 video 1 retur data video omvandlare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-HD100R

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: Andra

Hamnar: ≦ 8

Fiber Type: Single Mode, Single Fiber

Wavelength: 1550nm, 1310nm

Connector Type: FC

Distance: 20km, 40km, 60km, 80km, 100km

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8517622100

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

Översikt


NT-HD100R-serie videooptisk sändtagare kan realisera HD-SDI / SD-SDI / ASI seriell digital video, dataöverföring över långa avstånd. Videoöverföringshastighet upp till 1485 Mbps, den kan överföra 1 framåtriktad HD-video och 1-kanalars retur RS485-signaler. Sändaren i den elektriska signalingången är utrustad med mer hastighetskabelutjämnare, inbyggd, reducerar signalljuset på kretsen. Det är ett bra sätt att hantera distorsionssignalen. Använd blixtskyddstekniken, lämplig för utomhusbruk.

Funktioner

Videoöverföringshastighet upp till 1485 Mbps

Videoingångsformat transparent överföring

Stödåtkomst 720p, 1080i, 1080p @ 30fps okomprimerade HD-videosignaler

Utrustad med automatisk multi-rate kabelutjämnare (100M / 120M)

Stöd kabelförare, kompensera kabelöverföringsförlust

Stöd patologisk signalöverföring

Stöder standard SNMP-nätverkshanteringsprotokoll, se realtids statuskort

Lämplig för långdistansöverföring av SDI-signaler

Med blixtskydd som är lämpligt för utomhusbruk, kan överspänning spänna upp till 4 kv

Kompakt struktur, enkel installation, plug-and-play, mottagaren kan vara på hyllan

Stöder RS485, Manchester data

Överbelastningsskydd, automatisk återhämtning

Specifikation Parameter

video input

physical interface

BNC connector

Number of input ports 

1

Video Input Impedance  

75Ω

Automatic balancing 

1694A Standard cable:140m;Common 75-4 cables:80m

input video 

HD-SDI,Meet SMPTE-292M standard; 

video input level 

>380mVp-p

video output 

physical interface

BNC connector

The output port  number 

1

output video 

HD-SDI,Meet SMPTE-292M standard;

video output level 

800mVp-p±10%

Up /down time

<0.8ns

The largest jitter

<0.2UI (270Mbps)

data index

physical interface

Industrial plug terminal

Baud rate

0~115.2 kbps

probability of error

<10-9

Optical link index

quantity of optical fibers

1

Optical connector

FC

optical wavelength

1310nm, 1550nm

operating environment

operating temperature

-20°C~+70°C

storage temperature

-40°C~+85°C

operating humidity

0~95%, non-condensing

power supply

5V / 12VDC, Allow + / - 20% range 

power dissipation

4.5W

Mechanical Specifications

weight

1.06kg

measurement

94mm×71mm×24mm(Excluding BNC head and install edge)

reliability

MTBF

More than 100000 hours

anti surge

4kV

anti-static

8kV

status indicator 

LED

Power supply, video, optical link

Ansökan

HD-SDI video converter

Beställningsinformation

Item

Description

NT-HD100R-T-20

1Channel HD-SDI + 1 return data RS485,transmitter (single mode 20KM)

NT-HD100R-R-20

1 Channel HD-SDI + 1 return data RS485,Receiver (single mode 20KM)

5. Installationsschema (mm)

HD-SDI video converter

Produktkategorier : Video Converter > HD-SDI Video Converter

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören