Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Ethernet Switch > Gigabit Ethernet Switch > Hanterade 48 portar Gigabit Ethernet-switch

Hanterade 48 portar Gigabit Ethernet-switch
Hanterade 48 portar Gigabit Ethernet-switch
Hanterade 48 portar Gigabit Ethernet-switch

Hanterade 48 portar Gigabit Ethernet-switch

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: CFR,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 5 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-50MG48T4XGF

    Typ: Optisk omkopplare

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Hamnar: ≧ 48

    Ethernet Port QTY: 48

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Rate: 10/100/1000Mbps

    Uplink Port: 4 10G SFP+ Ports

    Downlink Port: 48 Ethernet Ports

    Transmission Distance: Up To 120km

    Total Power Supply: 72W

    Working Temperature: -20~+70 Degree

    MTBF: 100000 Hours

    Warranty: 3 Years

Additional Info

    Förpackning: 4 st / ctn

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    Certifikat: ISO9000, CE, FCC

    HS-nummer: 8517622990

    Hamn: Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net Managed 48 Ports Gigabit Ethernet Switch


NT-50MG48T4XGF Ethernet-switch ger 48 10/100 / 1000M Ethernet-portar och 4 uplink 10G SFP + -portar som med flerskiktsutbyteskapacitet och kapacitet för vidarekoppling. Bytkapacitet är det andra kärnindexet för nätverkshanteringsomkopplare. Packet-vidarebefordringshastighet kan återspegla paketets vidarebefordringsförmåga hos switch. De tre är relaterade till varandra. Om bandplanbredden är hög, är utbyteskapaciteten stor och paketets vidarebefordringshastighet hög. Användare kan ställa in funktionerna för omkopplaren via Web, CLI, TELNET, SNMP och många andra sätt. Switch är den viktigaste utrustningen för LAN-nätverksanslutning. Hanteringen av LAN involverar mestadels hanteringen av switch. Denna gigabit-switch stöder IP, MAC, VLAN, port, användaridentifieringselement dynamisk eller statisk bindning, stöder också portisolering för att förhindra kommunikation mellan 2 grann nätverksutrustning samma sändningsdomän och minska nätverksrisken. Det är mycket lämpligt för konvergerade applikationer av stora nätverk och kärnapplikationer i små och medelstora nätverk.


Hanterade Ethernet-switchfunktioner

1. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaketen

2. Standardöverensstämmelse : IEEE802.3-annons, länkaggregeringsprotokoll

IEEE 802.3, 10BASE-T Ethernet

IEEE 802.3u, snabb Ethernet-standard

IEEE, 802.3ab, Gigabit Ethernet-standard

IEEE, 802.3z, Gigabit Ethernet optisk fiber standard

IEEE, 802.3ae, 10G Ethernet-standard

IEEE, 802.3x, full duplex Ethernet-datalänkflödeskontroll

IEEE, 802.3az, EEE energieffektiva Ethernet-standarder

IEEE, 802.1AB, LLDP-protokoll

IEEE, 802.1D, STP-protokoll

IEEE, 802.1Q, VLAN-standarder

3. Store-and-forward-mekanism används för att undvika paketförlust och felramar

4. 10/100/1000 Mbps automatisk förhandling och automatisk MDI / MDI-X, kompatibel med olika Ethernet-enheter

5. Stöd L2 + växelfunktioner inklusive 802.1Q VLAN, spegling, portisolering, IGMP-snooping, DHCP-snooping, LLDP, POE + -hantering, IP Source Guard, ARP-inspektion, ACLs etc.

6. Stöd spanningsträd STP (802.1D) och RSTP (802.1W).

7. G.8032, stöd <50ms industriellt snabbringskydd

8. Jumbo-ramar stöder högst 9,6 kB

9. Stöd kabeldiagnos, stöd förbättrad hantering via WEB, CLI, TELNET, SSH, SNMP.

10. 0 ºC Till 55 ºC driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer

11. Kopparportar stöder ESD-skydd


L2 hanterad switchapplikation

Ethernet switch

Nätverksväxelpaket


Ethernet switch


Produktkategorier : Ethernet Switch > Gigabit Ethernet Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong