Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > POE-omkopplare > Gigabit Ethernet POE Switch > Ostyrd Gigabit-switch med 4 POE-portar

Ostyrd Gigabit-switch med 4 POE-portar
Ostyrd Gigabit-switch med 4 POE-portar
Ostyrd Gigabit-switch med 4 POE-portar
Ostyrd Gigabit-switch med 4 POE-portar
Ostyrd Gigabit-switch med 4 POE-portar

Ostyrd Gigabit-switch med 4 POE-portar

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar
Ladda ner:

Grundläggande information

    Modell nr: NT-G2400-AF4

    Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

    Hamnar: ≦ 8

    Downlink Ports QTY: 4 Ethernet Ports

    Uplink Ports QTY: 2 Fiber Ports

    Connector: FC, SC Optional

    POE Ports QTY: 4

    POE Output Standard: AF/AT, Up To 30W Per Port

    Total Power Capacity: 65W

    Working Temperature: -20~70ºC

    MTBF: 100000 Hours

    Ethernet Port QTY: 4

    Warranty: 3 Years

Additional Info

    Förpackning: 19st per tecknad film

    Produktivitet: 5000 per day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: China,Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net Omanaged Gigabit-switch med 4 POE-portar


N-net NT-G2400-AF4 poe switch är en kostnadseffektiv lösning för småskalig CCTV-övervakningssupport. Det finns 2 fiberupplänkportar och 4 nedlänksportar med power over Ethernet-funktion som kan ge ström för PD-enheter. Denna gigabit poe-switch gör det möjligt för användare att arbeta under ett obekvämt kraftuttagstillstånd. Som en gigabit Ethernet-poe-switch är det mer användbart för tillförlitlig säkerhet för anslutning mellan övervakningssystemet och externt nätverk där de fyra PoE + -portarna kan användas till sin fulla potential.

POE-switch Gigabit-funktioner

1. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket

2. Standardöverensstämmelse:

IEEE802.3 10Base-T

IEEE802.3u 100Base-TX

IEEE802.3ab 1000Base-T

IEEE802.3z 1000Base-X

IEEE802.3x flödeskontroll

IEEE802.3af PoE

3. 10/100 / 1000M kopparportar identifierar automatiskt direktlinjen och tvärlinjen, kompatibla med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

4. Lagring och framåt-mekanism används för att undvika paketförlust och felramar

5. Stöd fullt duplexflödeskontroll / halvduplex mottrycksläge

6. Högst 9720 byte stödd Jumbo-ram

7. 52V DC-ingång

8. -20 Till 70 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer

9. Kopparportar stöder ESD-skydd

10. Stöd PoE-strömförsörjning upp till 30W

Specifikationer

 Item

  Unmanaged Gigabit POE Switch with 4 POE Outputs

 Access mode

  10/100/1000Mbps

 Standard

  IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX,

  IEEE802.3ab 1000Base-T, IEEE802.3z 1000Base-X,

  IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3af PoE

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode: 2km

 Single fiber single mode: 20/40/60/80km

 Dual-fiber single mode: 20/40/60/80/100km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

 4 RJ45 ports: Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 2 Fiber ports: Multi-mode :SC / FC/LC(50/125, 62.5/125μm)

             Single mode : SC / FC/LC (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

 Conversion means

 Store and Forward

 Flow control

 Full duplex: flow control;

 Half duplex: back pressure

 Address table

 4KB

 Buffer space

 Built in 1024Kb RAM for data buffer

 BER

 <10-9

 MTBF

 100,000 hours

 LED indicator

 Power Supply: PWR

 (1~2)Fiber port: L/A

 (1~4)UTP Port: SPD, L/A, PoE

 Power supply

 Power Input Range: 52VDC,

 Power Interface: DC Power Jack

 Power Requirement

52V, 1.25A  65W

 Power consumption

 <5W

 PoE Power Pins

 RJ45:  Mode A -- pins 1 and 2 for PoE Positive; 3 and 6 for PoE Negative

        Mode B -- pins 4 and 5 for PoE Positive; 7 and 8 for PoE Negative

 Note:  Powering mode is only optional in production

 Operating temperature

 -20~70ºC

 Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

 -20~70ºC

 Storage humidity

 5%~90%  non-condensing

 Dimensions

 170.50mm (W)×80.50mm (D)×30.00mm (H)

 Weight

 

POE-switch 4-ansökningar

Gigabit POE switch



Nätverksväxelpaket

gigabit poe switch

Produktkategorier : POE-omkopplare > Gigabit Ethernet POE Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong