http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Media Converter > Snabb Media Converter > enkelfiber singelmodus snabb fibermediaomvandlare

enkelfiber singelmodus snabb fibermediaomvandlare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-1100S

Sändningshastighet: 10/100 / 1000Mbps

Hamnar: ≦ 8

Ethernet Port QTY: 1

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

Connector Type: LC

Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Power Supply: 5V 1A

MTBF: 100000

Working Temperature: -20~70℃

Dimension: 9.5cm*7cm*2.5cm

Weight: 0.16kg

Package Info: 36pcs/carton Size:48cm*36cm*39cm

Capacity: 5000pcs/day

Warranty: 3 Years

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 5000pc/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8517622990

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning


Översikt

dubbelmodig dubbelfiber, singelmodig dubbelfiber och singelfunktionsfiber.

Egenskaper

Stödjande mellanomvandling mellan adaptiv 10Base-T / 100Base-TX / 1000Base-T med 1000Base-SX / LX

Stöd för fullduplex och halvduplex och dess autoavkänna

Stödjande automatisk känsla av MDI / MDI-X, underlättande av systeminstallation och installation

Stödja överföringen av extra långa VLAN-paket

Supporting Quality of Service (QoS) och säkerställande av överföring av VoIP-paket

Hög kompatibilitetskapacitet : kompatibel med nätverkskort, nav, omkopplare och repeater av andra märken

, dubbelläge med dubbla funktioner och singelmod i enkelfiber;

Store-och-framåtmekanismen

Specifikationer


Ansökan = "15" style = "font-family: sans serif, tahoma, verdana, helvetica;">  Gigabit SFP media converter

Beställningsinformation

Produktkategorier : Media Converter > Snabb Media Converter

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören