http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Media Converter > Snabb Media Converter > 10 / 100M Extern PD Media Converter

10 / 100M Extern PD Media Converter

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-4500PD

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Optisk omkopplare

Sändningshastighet: 1000Mbps, 10 / 100Mbps

Hamnar: ≦ 8

Rate: 10/100Mbps

Uplink Port: 1 Fiber Port

Downlink Port: 1 Ethernet Port

Working Temperature: -20-70 Degree

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3 Years

Additional Info

Förpackning: paket

Produktivitet: 50000

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 50000

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8517622990

Hamn: Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net 10 / 100M Extern PD Media Converter

NT-4500PD / NT-4500SPD är en typ av PoE fibermedia-omvandlare som överensstämmer med 802.3af-standarder, kan få DC 48V-effekten från Ethernet-kabeln. TP-kabeln kan överföra data och strömförsörjning samtidigt. 10 / 100Base-TX till 100Base-FX PoE-PD snabb fibermedia-omvandlare, 10 / 100M, Flerläge, Dual fiber, 2km, SC-kontakt, 850nm, strömadapter220VAC, fristående

10 / 100M Externa funktioner för PD Media Converter


  1. Överensstämmelse med IEEE802.3af PoE (Power over Ethernet) PD-standarden
  2. Stöd för LFP (Länkfel genomgång)
  3. Med sidomkopplare, enkel inställning
  4. Den automatiska detekteringsfunktionen hos skyddsanordningen som används i PoE IEEE 802.3af kan förhindra skador på grund av felaktig installation
  5. Kan få 48VDC strömförsörjning från RJ45 Ethernet-kabel
  6. Kan få strömförsörjning från PSE-slutpunkt eller PSE-mellanspel
  7. Automatisk känsla av MDI / MDI-X-kabel
  8. Bra flödesreglering och självåterställningsfunktion kan effektivt undvika kraschen


10 / 100M PD Media Converter Specifikation

 Parameter

 Specifications

 Standard

 IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3x, IEEE802.3af

 Data transmission rate

 100Mbps: 1,488,095pps

 10Mbps: 148,810pps

 Cable

 One RJ45 port: Connecting with STP/UTP category-5 twisted pairs

 One optical port:

 Multi-mode: SC (50, 62.5/125μm)

 Single mode: SC (9/125μm)

 Flow control

 IEEE802.3x compliant for full-duplex (full duplex)

 Back pressure flow control for half-duplex (half duplex)

 Power supply

5V/1A OR 48VDC/0.1A from PSE divice

 Consumption

3W

 Environment temperature

 0~50ºC

 Humidity

 5% ~ 90% non-condensing

 Dimensions

 71mm (W)×94mm (D)×26 mm (H)

 Satety Regulations

 FCC Part 15 Class A, CE Mark

Fast Fiber Media Converter PD- applikation

PD fiber media converter


Fast Fiber Media Converter PD Packning

2

Produktkategorier : Media Converter > Snabb Media Converter

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören