Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Media Converter > Snabb Media Converter > Ethernet Fiber Media Converter

Ethernet Fiber Media Converter
Ethernet Fiber Media Converter
Ethernet Fiber Media Converter
Ethernet Fiber Media Converter

Ethernet Fiber Media Converter

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar
Ladda ner:

Grundläggande information

    Modell nr: NT-1200

    Hamnar: ≦ 8

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Ethernet Port QTY: 2

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Connector Type: SC

    Distance: 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Power Supply: 5V 1A

    MTBF: 100000

    Working Temperature: -20~70℃

    Dimension: 9.5cm*7cm*2.5cm

    Weight: 0.16kg

    Package Info: 36pcs/carton Size:48cm*36cm*39cm

    Capacity: 5000pcs/day

    Warranty: 3 Years

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 5000pc/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8517622990

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

N-net Ethernet Fiber Media Converter

N-net NT-1200, Fast Media Converter är en multiport-fibermedieomvandlare, även benämnd obegränsad fiberomkopplare, Fiber To Ethernet Converter har liknande funktioner som vanlig fibermedieomvandlare, när du använder omvandlaren kan alla data från olika portar delas, inse datadelningen. Fiber till Ethernet Media Converter är lämplig för intelligent community, 10 / 100M Media Converter förlänger nättransmissionen från 100 m till 120 km. En optisk port två RJ45 Ethernet-port Fiber Media Converte genom vilken användare kan övervaka och konfigurera kopparporten och den optiska porten på mittchassit och fristående fristående enkelt.

En optisk port Två RJ45 Ethernet-port Fiber Media Converte är en multiportfibermediekonverterare, även benämnd obegränsad fiberomkopplare, den har liknande funktioner som vanlig fibermediumkonverterare, när du använder konverteraren kan all data från olika portar vara

Obehandlade 10 / 100M Media Converter- funktioner

  1. 10 / 100Mbps autosenserad, vilket underlättar uppgradering av nätverket
  2. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket
  3. Tillhandahåller flera respektive 10M / 100Mbps adaptiva tvinnade paromkopplingsportar som implementerar säkerhetskopiering av elektriska portar och åtkomst för flera användare
  4. Stöder full duplex och halv duplex och dess automatisk avkänning
  5. Stödjer automatisk känsla av MDI / MDI-X, underlättar driftsättning och installation av system
  6. Stöd för överföring av extra långa paket upp till 1552 byte
  7. Låg energiförbrukning, pålitlig och stabil prestanda;
  8. Alternativ i enkelläge i dubbelfibrer, flerfunktionsläge i dubbelfiber och enkelläge i enkelfiber

Fast Media Converter- applikation

NT-1200


Obehanterad Fiber Media Converter Orderinformation


NT-1200

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports, multi-mode, 2km, SC, standalone, external power  adaptor

NT-1200S-25

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports,single mode, 25km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1200S-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports,single mode, 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1200S-60

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports,single mode, 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1200S-80

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports,single mode, 80km, SC, standalone,external power adaptorr

NT-1200S-100

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports, single mode, 100km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1200-25

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 25km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1200-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1200-60

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1200-80

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 80km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1200-100

10/100Base-T to 100Base-F, 2TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 100km, SC, standalone, external power adaptor

Produktkategorier : Media Converter > Snabb Media Converter

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong