http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Ethernet Switch > Snabb Ethernet-switch > Snabb, icke-hanterad fibernätverksbrytare

Snabb, icke-hanterad fibernätverksbrytare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 5 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-1800S

Hamnar: ≦ 8

Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

Connector Type: LC

Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

Rate: 10/100Mbps

Uplink Port: 1 Fiber Port

Transmission Distance: Up To 120km

Power Supply: 5V 2A

Working Temperature: -20~+70 Centigrade Degree

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3 Years

Downlink Port: 8 Ethernet Ports

Additional Info

Förpackning: 14 st per tecknad film

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Certifikat: ISO9000, CE, FCC

HS-nummer: 8517622990

Hamn: China,Shenzhen

Produktbeskrivning

N-Net Fast Unmanaged Fiber Network Switch


NT-1800S är en snabb Ethernet-switch med inbyggd 8-portars 10M / 100Mbps självadaptiv omkopplare, som konverterar 8-oberoende 10Base-T eller 100Base-TX-twisted pair-elektrisk signal med 100Base-FX optisk signal. Denna fiberbrytare utökar nätverksöverföringsområdet från 2 km, gränsen för kopparlinjen, till 120 km (enkelläge full duplex). NT-1800S Ethernet-switch stöder två olika typer av nätverksanslutningsmedia, 10 / 100Base-TX och 100Base-FX. Genom att byta teknik och lagring och vidarebefordransteknik och realiserar dataöverföringen mellan två nätverksanslutningsmedier. Den stöder också optisk överföring under dubbelfibrer i flera lägen, dubbelfibrer, enkeltläge och single-fiber-enkelläge.


10 / 100M Nätverksbrytarfunktioner


1. 10/100 Mbps autodetekterad, underlättar nätverksuppgradering

2. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

3. Tillhandahållande av flera respektive 10M / 100Mbps adaptiva vridparparkopplingsportar som genomför säkerhetskopiering av elektriska portar och åtkomst av flera användare

4. Stöd för fullduplex och halvduplex och detekteras automatiskt

5. Stöd för automatisk känsla av MDI / MDI-X, vilket underlättar installation och installation av system

6. Stödja överföringen av extra långa paket upp till 1552 byte

7. Låg strömförbrukning, pålitlig och stabil prestanda;

8. Alternativ i enkelläge i dubbelfiber, flerläge i dubbelfiber och singelmod i enkelfiber


10 / 100M Ethernet Switch Application


Fiber Ethernet Switch


9-ports snabbväxlingspaket


Fiber Ethernet Switch


Produktkategorier : Ethernet Switch > Snabb Ethernet-switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören