Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch > 6 portar Obehandlade snabba POE-switchar

6 portar Obehandlade snabba POE-switchar

6 portar Obehandlade snabba POE-switchar

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-2400-AF4

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Ethernet Switch

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Hamnar: ≦ 8

    Rate: 10/100Mbps

    Downlink Port: 4 Ports

    Connector: LC

    Transmission Distance: Up To 120km

    POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

    Total Power Capacity: 65W

    Working Temperature: -20~70 Degree Centigrade

    MTBF: 100000 Hours

    Warranty: 3 Years

    Uplink Port: 2 Fiber Ports

Additional Info

    Förpackning: 12pcs / ctn

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: China

Produktbeskrivning

N-net 6 portar Obehandlad Fast PoE-switch


NT-2400-AF4 är en 6-port snabb ethernet PoE-switch med 2 uplink-portar plus 4 portar Power over Ethernet-kapacitet. Per PoE-port är strömförsörjning upp till 30W. Den totala kraftbudgeten för PoE är 65W. För SOHO eller avdelningsnätverk ger Switch en enkel, kostnadseffektiv och mycket tillförlitlig nätverksanslutning för både data och ström. Dessutom är n-net 4-portar Ethernet PoE-switch den perfekta enheten för att överbrygga Ethernet- och Fast Ethernet-arbetsgrupper eller nätverk.


10 / 100M PoE-switchfunktioner


  1. 10 / 100Mbps autosenserad, vilket underlättar uppgradering av nätverket
  2. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket
  3. Tillhandahålla flera respektive 10M / 100Mbps adaptiva tvinnade paromkopplingsportar som implementerar säkerhetskopiering av elektriska portar och åtkomst för flera användare
  4. Stöder full duplex och halv duplex och dess automatisk avkänning
  5. Stödjer automatisk känsla av MDI / MDI-X, underlättar driftsättning och installation av system
  6. Stöd för överföring av extra långa paket upp till 1552 byte
  7. Låg energiförbrukning, pålitlig och stabil prestanda;
  8. Alternativ i enkelläge i dubbelfibrer, flerfunktionsläge i dubbelfiber och enkelläge i enkelfiber


Specifikationer


 Item

 Unmanaged Fast Ethernet POE Switch with 4 PoE Outputs

 Access mode

 10/100Mbps

 Standard

 IEEE802.3 10Base-T Ethernet,

 IEEE802.3u,100Base-TX/FX Fast Ethernet,

 IEEE802.3x Flow control

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Multi-mode Dual-fiber: 2 km;

 Single mode Dual-fiber: 20/40/40/80/100/120 km;

 Single mode Single fiber: 20/40/40/80/100/120 km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Ports

 RJ45 port:

 Connecting with STP/UTP category-5 twisted pairs

 Optical port:  

 Multi-mode: SC or ST (50, 42.5/125μm)

 Single mode: SC or FC (9/125μm)

 Single mode Single fiber: SC/FC (9/125μm)

 Flow control

 Full duplex: flow control; half duplex: back pressure

 Error rate

 <10-9

 MTBF

 100,000 hours

 LED indicator

 POWER (power supply); FX LINK/ACT (fiber link/action)

 FDX (FX full duplex), FX100 (fiber rate 100M)

 Power supply

 DC5V 1A (external)

 Power consumption

 3.5W

 Operating temperature

 -10~55ºC

 Operating humidity

 5%~90%

 Maintaining temperature

 -40~70ºC

 Maintaining humidity

 5% ~ 90% non-condensing

 Dimensions

 110mm(W)×82mm(D)×47mm(H) (external power supply)

PoE-omkopplare 10 / 100M-applikation


POE switch



10 / 100M 4 portar PoE-switchserie


NT-2400

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, multi-mode, 2km, SC, standalone, external power  adaptor

NT-2400S-20

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 20km, SC, standalone, external power adaptor

NT-2400S-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-2400S-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-2400S-80

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 80km, SC, standalone, external power adaptor

NT-2400S-100

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 100km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S2400-25

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 25km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S24000-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S2400-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S2400-80

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 80km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S2400-100

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 100km, SC, standalone, external power adaptor


Produktkategorier : POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong