http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch > 6 portar omanagda snabb POE-omkopplare

6 portar omanagda snabb POE-omkopplare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-2400-AF4

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Ethernet Switch

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Hamnar: ≦ 8

Rate: 10/100Mbps

Downlink Port: 4 Ports

Connector: LC

Transmission Distance: Up To 120km

POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

Total Power Capacity: 65W

Working Temperature: -20~70 Degree Centigrade

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3 Years

Uplink Port: 2 Fiber Ports

Additional Info

Förpackning: 12pcs / ctn

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: China

Produktbeskrivning

N-net 6 portar omanaged snabb POE-omkopplare


NT-2400-AF4 är en 6-ports snabb Ethernet POE-switch med 2 uplink-portar och 4 portar med Power over Ethernet-kapacitet. Per PoE-porten är strömförsörjning upp till 30W. Den totala PoE-effektbudgeten är 65W. För SOHO eller avdelningsnätverk, erbjuder Switchen en enkel, kostnadseffektiv och högt tillförlitlig nätverksanslutning för både data och ström. Dessutom är n-net 4-ports Ethernet POE Switch den perfekta enheten för att överbrygga Ethernet- och Fast Ethernet-arbetsgrupper eller nätverk.


10 / 100M POE Switch Funktioner

  1. 10/100 Mbps autodetekterad, vilket underlättar nätverksuppgradering
  2. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  3. Tillhandahållande av flera respektive 10M / 100Mbps adaptiva tvinnparkopplingsportar som implementerar säkerhetskopiering av elektriska portar och åtkomst av flera användare
  4. Stöd för fullduplex och halvduplex och detekteras automatiskt
  5. Stöd för automatisk känsla av MDI / MDI-X, vilket underlättar systeminstallation och installation
  6. Stödja överföringen av extra långa paket upp till 1552 byte
  7. Låg strömförbrukning, pålitlig och stabil prestanda;
  8. Alternativ i enkelläge i dubbelfiber, flerläge i dubbel fiber och singelmod i enkelfiber

Specifikationer


 Item

 Unmanaged Fast Ethernet POE Switch with 4 POE Outputs

 Access mode

 10/100Mbps

 Standard

 IEEE802.3 10Base-T Ethernet,

 IEEE802.3u,100Base-TX/FX Fast Ethernet,

 IEEE802.3x Flow control

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Multi-mode Dual-fiber: 2 km;

 Single mode Dual-fiber: 20/40/40/80/100/120 km;

 Single mode Single fiber: 20/40/40/80/100/120 km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Ports

 RJ45 port:

 Connecting with STP/UTP category-5 twisted pairs

 Optical port:  

 Multi-mode: SC or ST (50, 42.5/125μm)

 Single mode: SC or FC (9/125μm)

 Single mode Single fiber: SC/FC (9/125μm)

 Flow control

 Full duplex: flow control; half duplex: back pressure

 Error rate

 <10-9

 MTBF

 100,000 hours

 LED indicator

 POWER (power supply); FX LINK/ACT (fiber link/action)

 FDX (FX full duplex), FX100 (fiber rate 100M)

 Power supply

 DC5V 1A (external)

 Power consumption

 3.5W

 Operating temperature

 -10~55ºC

 Operating humidity

 5%~90%

 Maintaining temperature

 -40~70ºC

 Maintaining humidity

 5% ~ 90% non-condensing

 Dimensions

 110mm(W)×82mm(D)×47mm(H) (external power supply)

POE Switch 10 / 100M applikation


POE switch



10 / 100M 4 portar POE Switch Series


NT-2400

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, multi-mode, 2km, SC, standalone, external power  adaptor

NT-2400S-20

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 20km, SC, standalone, external power adaptor

NT-2400S-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-2400S-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-2400S-80

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 80km, SC, standalone, external power adaptor

NT-2400S-100

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, single mode, 100km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S2400-25

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 25km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S24000-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S2400-40

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S2400-80

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 80km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S2400-100

10/100Base-T to 100Base-F, 2FX+4TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 100km, SC, standalone, external power adaptor


Produktkategorier : POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören