Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch > 8 portar 10 / 100M POE-switch som inte hanteras

8 portar 10 / 100M POE-switch som inte hanteras

8 portar 10 / 100M POE-switch som inte hanteras

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-1700-AF4

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Rate: 10/100Mbps

    Unlink Port: 1 Fiber Port

    POE QTY: 4

    Connector: LC

    Transmission Distance: Up To 120km

    Total Power Capacity: 130W

    Working Temperature: -20~70 Degree Centigrade

    MTBF: 100000 Hours

    Warranty: 3 Years

    Downlink Port: 7 POE Ports

Additional Info

    Förpackning: kartong

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: China

Produktbeskrivning

N-net 8 portar 10 / 100M POE-switch som inte hanteras


NT-1700-AF4 snabb ethernet POE-omkopplare , med inbyggda 7 portar 10M / 100Mbps självanpassningsbar switch, konverterar den 7 oberoende 10Base-T eller 100Base-TX tvinnade elektriska signalen med 100Base-FX optisk signal. Det utökar nätverksöverföringsområdet från 100 m, kopparlinjens gräns, till 120 km (fullständig duplex med enda läge). Denna 8-porters Ethernet Poe-switch stöder två olika typer av nätverksanslutningsmedier, 10 / 100Base-TX och 100Base-FX. Genom att byta teknik och lagra & vidarebefordra teknik inser den dataöverföringen mellan två nätverksanslutningsmedier. Den stöder optisk överföring i multifunktionsfunktion med dubbelfibrer, enkelläge med dubbelfibrer och enkelläge med enkelfiber.


Nätverksväxelfunktioner


1. 10/100 Mbps autosensad, vilket underlättar uppgradering av nätverket

2. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska utsändningspaket

3. Tillhandahålla flera respektive 10M / 100Mbps adaptiva tvinnade paromkopplingsportar som implementerar säkerhetskopiering av elektriska portar och åtkomst för flera användare

4. Stöd för full duplex och halv duplex och dess automatisk avkänning

5. Stödjer automatisk känsla av MDI / MDI-X, underlättar driftsättning och installation av system

6. Stöd för överföring av extra långa paket upp till 1552 byte

7. Låg energiförbrukning, pålitlig och stabil prestanda;

8. Alternativ i enstaka läge i dubbelfibrer, multiläge i dubbelfiber och enkelläge i enkelfibre


Specifikationer

Item 8 Ports Poe Ethernet Switch

 Access mode

 10/100Mbps

 Standard

 IEEE802.3 10Base-T Ethernet, 

 IEEE802.3u,100Base-TX/FX Fast Ethernet,

 IEEE802.3x Flow control

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Multi-mode Dual-fiber: 2 km;

 Single mode Dual-fiber: 20/40/60/80/100/120 km;

 Single mode Single fiber: 20/40/60/80/100/120 km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Fiber Switch Port

 RJ45 port:

 Connecting with STP/UTP category-5 twisted pairs

 Optical port:  

 Multi-mode: SC or ST (50, 62.5/125μm)

 Single mode: SC or FC (9/125μm)

 Single mode Single fiber: SC/FC (9/125μm)

 Flow control

 Full duplex: flow control; half duplex: back pressure

 Error rate

 <10-9

 MTBF

 100,000 hours

 LED indicator

 POWER (power supply); FX LINK/ACT (fiber link/action)

 FDX (FX full duplex), FX100 (fiber rate 100M)

 Power supply

 DC5V 1A (external)

 Power consumption

 3.5W

 Operating temperature

 -10~55ºC

 Operating humidity

 5%~90%

 Maintaining temperature

 -40~70ºC

 Maintaining humidity

 5% ~ 90% non-condensing

 Dimensions

 110mm(W)×82mm(D)×47mm(H) (external power supply)

POE-omkopplare 10 / 100M-applikation

8 ports POE switch



Liten snabb Ethernet POE- switchpaket

3


Poe Switch 8 Ports Series

NT-1700

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports, multi-mode, 2km, SC, standalone, external power  adaptor

NT-1700S-25

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports,single mode, 25km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1700S-40

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports,single mode, 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1700S-60

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports,single mode, 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1700S-80

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports,single mode, 80km, SC, standalone,external power adaptorr

NT-1700S-100

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports, single mode, 100km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1700-25

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 25km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1700-40

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1700-60

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1700-80

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 80km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1700-100

10/100Base-T to 100Base-F, 7TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 100km, SC, standalone, external power adaptor


Produktkategorier : POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong