http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch > Oövervakad 4-portars snabb Ethernet POE-omkopplare

Oövervakad 4-portars snabb Ethernet POE-omkopplare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-1600-AF4

Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

Typ: Ethernet Switch

Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

Hamnar: ≦ 8

Connector Type: SC, LC

Rate: 10/100Mbps

Uplink Port: 1 Fiber Port

Downlink Port: 6 Ports

POE QTY: 4

Transmission Distance: Up To 120km

Total Power Capacity: 65W

POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W/port

Working Temperature: -20~70 Degree Centigrade

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3 Years

Additional Info

Förpackning: kartong

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: China

Produktbeskrivning

N-nät utan styrd 4-portars snabb Ethernet POE-omkopplare


NT-1600-AF4 är en 10 / 100M POE-omkopplare som skapar ett litet nätverk för SOHO och små och medelstora företag. Från utseendet är det lättare att känna kraften över Ethernet-portar med gul surrouding. Unplink-porten i denna POE-omkopplare är en fiberport som överföringen kan vara upp till 120 km. Power of POE-omkopplare stöder upp till 30w och standard effekt är 15.4W. Med högteknologi och års erfarenhet ger N-net-team uppriktigt slags sollutions för dig.


4 portar Ethernet POE Switch Funktioner

1. 10/100 Mbps autodetekterad, underlättar nätverksuppgradering

2. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket

3. Tillhandahållande av flera respektive 10M / 100Mbps adaptiva vridparparkopplingsportar som genomför säkerhetskopiering av elektriska portar och åtkomst av flera användare

4. Stöd för fullduplex och halvduplex och detekteras automatiskt

5. Stöd för automatisk känsla av MDI / MDI-X, vilket underlättar installation och installation av system

6. Stödja överföringen av extra långa paket upp till 1552 byte

7. Låg strömförbrukning, pålitlig och stabil prestanda;

8. Alternativ i enkelläge i dubbelfiber, flerläge i dubbelfiber och singelmod i enkelfiber

Specifikationer

Item

 Unmanaged Fast Ethernet POE Switch

 Parameter

 Specifications

 Access mode

 10/100Mbps

 Standard

 IEEE802.3 10Base-T Ethernet, 

 IEEE802.3u,100Base-TX/FX Fast Ethernet,

 IEEE802.3x Flow control

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Multi-mode Dual-fiber: 2 km;

 Single mode Dual-fiber: 20/40/60/80/100/120 km;

 Single mode Single fiber: 20/40/60/80/100/120 km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

 RJ45 port:

 Connecting with STP/UTP category-5 twisted pairs

 Optical port:  

 Multi-mode: SC or ST (50, 62.5/125μm)

 Single mode: SC or FC (9/125μm)

 Single mode Single fiber: SC/FC (9/125μm)

 Flow control

 Full duplex: flow control; half duplex: back pressure

 Error rate

 <10-9

 MTBF

 100,000 hours

 LED indicator

 POWER (power supply); FX LINK/ACT (fiber link/action)

 FDX (FX full duplex), FX100 (fiber rate 100M)

 Power supply

 DC52V 1.25A (external)

 Power consumption

 3.5W

 Operating temperature

 -10~55ºC

 Operating humidity

 5%~90%

 Maintaining temperature

 -40~70ºC

 Maintaining humidity

 5% ~ 90% non-condensing

 Dimensions

 110mm(W)×82mm(D)×47mm(H) (external power supply)



Small Fast Ethernet POE Switch Ansökan

POE switch diagram



POE Switch 10 / 100M-serien



NT-1600

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports, multi-mode, 2km, SC, standalone, external power  adaptor

NT-1600S-25

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports,single mode, 25km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1600S-40

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports,single mode, 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1600S-60

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports,single mode, 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-1600S-80

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports,single mode, 80km, SC, standalone,external power adaptorr

NT-1600S-100

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports, single mode, 100km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1600-25

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 25km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1600-40

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 40km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1600-60

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 60km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1600-80

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 80km, SC, standalone, external power adaptor

NT-S1600-100

10/100Base-T to 100Base-F, 6TP ports, WDM(single fiber bi-direction), 100km, SC, standalone, external power adaptor

Produktkategorier : POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören