http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch > 10/100 Mbps icke-hanterad 8-port POE-omkopplare

10/100 Mbps icke-hanterad 8-port POE-omkopplare

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar
Grundläggande information

Modell nr: NT-1800-AF8

Kommunikationsläge: Andra

Typ: Ethernet Switch

Sändningshastighet: 100Mbps

Hamnar: ≦ 8

Connector Type: SC, LC, ST

Rate: 10/100Mbps

Uplink Port: 1 Fiber Port

POE QTY: 8

Transmission Distance: Up To 120km

Total Power Capacity: 130W

Working Temperature: -20~70 Degree Centigrade

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3 Years

Downlink Port: 8 Poe Ports

Additional Info

Förpackning: 12pcs / ctn

Produktivitet: 5000pcs/day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

HS-nummer: 8517622990

Hamn: China

Produktbeskrivning

N-net 10/100 Mbps icke-hanterad 8-port Ethernet POE-omkopplare


NT-1800-AF8 8- port Ethernet POE Switch är en 8-port Fast Ethernet POE Switch med en upplänksport och 8 portar med Power over Ethernet-kapacitet. Per PoE-porten är strömförsörjning upp till 30W. Den totala PoE-effektbudgeten är 123,2W. Det är NT-1800-AF8 10 / 100M POE Switch också en effektiv och kostnadseffektiv lösning för SMB, SOHO eller andra liknande fält för att distribuera PoE-nätverket för de trådlösa åtkomstpunkterna, IP-baserade övervakningskameror eller IP-telefoner var som helst enkelt och effektivt.



8 portar Ethernet Poe Switch Funktioner

  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  2. Standard Compliance : IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3af / vid PoE
  3. 10 / 100Base-TX identifierar automatiskt direktlinjen och tvärlinjen, kompatibel med olika kort, växlar, HUB och andra Ethernet-enheter
  4. Store-and-forward-mekanismen används för att undvika paketförlust- och felramar
  5. Stöd för full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge
  6. Jumbo-ramar stöder högst 1552 byte
  7. 52 DC-ingång
  8. -20 till 70 ° C driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer
  9. Kopparportar stöder ESD-skydd
  10. Stöd med dubbelfibrer i flera lägen, enkelfibrer med enkel och enkel fiber i en enda fiberport
  11. Stöd PoE strömförsörjning upp till högst 25,5W


Specifikationer





Item

NT-1800-AF8 POE Switch 10/100M Rate

 Parameter

 Specifications

 Access mode

  10/100Mbps

 Standard

  IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3x Flow Control,

  IEEE802.3af/at PoE

 Wavelength

 1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:2km

 Single fiber single mode: 20/40/60/80km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

 Category-5 twisted pairs: 100m

Fiber & Ethernet POE Switch Port

 8 RJ45 ports:  Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 1 optical port:  Multi-mode :SC / FC/LC(50/125, 62.5/125μm)

              Single mode : SC / FC/LC (8.3/125, 8.7/125, 9/125 or 10/125μm)

 Conversion means

 Store and Forward

 Flow control

 Full duplex: flow control;

 Half duplex: back pressure

 Address table

 1KB

 Buffer space

 Built in 512Kb RAM for data buffer

 BER

 <10-9

 MTBF

 50,000 hours

 LED indicator

 Power Supply : PWR

 Uplink: L/A, SPD

 (1~8)UTP Port: PoE, L/A

 Power supply

 Power Input Range: 52VDC,

  Power Interface: DC Power Jack                 

 Power Requirement

52VDC @ 2.5A  120W

 Power consumption

 <5W

 Operating temperature

 -20~70ºC

 Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

 -20~70ºC

 Storage humidity

 5%~90%  non-condensing

 Dimensions

 170.50mm (W)×80.50mm (D)×30.00mm (H)





8-port Poe Ethernet Switch Application

9-port Fast Ethernet POE Switch

8 portar POE Network Switch Paketdetaljer

9-port Fast Ethernet POE Switch




Produktkategorier : POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören