Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch > POE-omkopplare 8 portar 10 / 100M obehörig

POE-omkopplare 8 portar 10 / 100M obehörig

POE-omkopplare 8 portar 10 / 100M obehörig

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-W900-AF8

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Ethernet Switch

    Hamnar: Andra

    Sändningshastighet: 10 / 100Mbps

    Rate: 10/100Mbps

    Uplink Port: 1 Ethernet Port

    Downlink Port: 8 Poe Ports

    POE Port: 8

    Transmission Distance: Up To 120km

    POE Output Standard: AF/AT, Up To 60W Per Port

    Total Power Capacity: 130W

    Working Temperature: -20~70 Degree Centigrade

    MTBF: 100000 Hours

    Warranty: 3 Years

Additional Info

    Förpackning: 12pcs / ctn

    Produktivitet: 5000pcs/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE,FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8536700000

    Hamn: China

Produktbeskrivning

N-net POE-omkopplare 8 portar 10 / 100M O hanterad


NT-W900-AF8 8-portar snabb Ethernet-POE-switch , som tillhandahåller 8 10 / 100BASE-TX 802.3 af (eller 4 10 / 100BASE-TX 802.3 at) PoE-portar och en 10 / 100BASE-TX upplänkport. Power over Ethernet-kapaciteten möjliggör denna Ethernet POE-switch för 8 portar stödja PD-enheterna för att fungera bra under obekväm strömförsörjningssituation. Som en 10 / 100M POE-switch är NT-W900 utformad för att du enkelt kan bygga ett trådbundet nätverk enligt din nuvarande arbetsmiljö.

Ostyrda snabba Ethernet POE-switchfunktioner

1. Inbyggd effektiv kopplingskärna för att implementera flödeskontroll och minska sändningspaket

2. Standardöverensstämmelse: IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3af / at PoE

3. 10 / 100Base-TX identifierar automatiskt direktlinjen och tvärlinjen, kompatibel med olika kort, switchar, HUB och andra Ethernet-enheter

4. Lagring och framåt-mekanism används för att undvika paketförlust och felramar

5. Stöd fullt duplexflödeskontroll / halvduplex mottrycksläge

6. Jumbo-ramar stöder högst 1552 byte

7. -20 Till 70 ℃ driftstemperatur för att möta olika komplexa miljöer

8. Kopparportar stöder ESD-skydd

9. Stöd PoE-strömförsörjning upp till maximalt 25,5 W

Specifikationer


Item

 NT-W900-AF8 8 Ports  POE Switch 10/100M

 Parameter

 Specifications

 Access mode

  10/100Mbps

 Standard

  IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3x Flow Control,

  IEEE802.3af/at PoE

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:2km

 Single fiber single mode: 20/40/60/80km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

 9 RJ45 ports: 

            Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 Conversion means

 Store and Forward

 Flow control

 Full duplex: flow control;

 Half duplex: back pressure

 Address table

 1KB

 Buffer space

 Built in 512Kb RAM for data buffer

 BER

 <10-9

 MTBF

100,000 hours

 LED indicator

 Power Supply : PWR

 Uplink: L/A, SPD  

 (1~8)UTP Port: POE, L/A

 Power supply

 Power Input Range: 48VDC,

  Power Interface: DC Power Jack                 

 Power Requirement

52VDC @ 2.5A  130W

 Power consumption

 <5W

 Operating temperature

 -20~70ºC

 Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

 -20~70ºC

 Storage humidity

 5%~90%  non-condensing

 Dimensions

 170.50mm (W)×80.50mm (D)×30.00mm (H)



8 portar POE Ethernet-switch Ansökan

POE Switch 9 Ports

Liten snabb Ethernet POE-switchpaket

poe switch



Produktkategorier : POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong