http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch > Ej hanterad Fast Ethernet POE Switch 5 Portar

Ej hanterad Fast Ethernet POE Switch 5 Portar

    Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
    Incoterm: FOB,CIF,FCA
    Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
    Leverans Time: 4 dagar

Ladda ner:

Grundläggande information

Modell nr: NT-W500-AF4

Sändningshastighet: 100Mbps

Hamnar: ≦ 8

Downlink Ports QTY: 4 Ethernet Ports

Uplink Ports QTY: 1 Ethernet Port

POE Ports QTY: 4 POE Ports

POE Output Standard: 802.3.AF/AT, Up To 30W Per Port

Total Power Capacity: 65W

Working Temperature: -20~70ºC

MTBF: 100000 Hours

Warranty: 3Year

Rate: 10/100Mbps

Additional Info

Förpackning: kartong

Produktivitet: 5000 per day

Märke: N-net

Transportfordon: Ocean,Land,Air,express

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

HS-nummer: 8536700000

Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

N-net omanagrat Fast Ethernet POE Switch 5 Portar


N-net NT-W500-AF4 är en 4-ports 10 / 100M poe switch med 802,3at / av Power Ethernet + 1-port Fast Ethernet Switch . Denna poe switch kan sträcka upp till 250m, vilket är det första valet för SOHO och SMB. NT-W500 är en 10 / 100M poe switch som med full Ethernet port, så att du inte behöver bygga om ledningar - lägre kostnad och bekvämare. Från sitt utseende kan du enkelt lära känna arbetssituationen för denna 4-ports Ethernet Poe switch: strömljus, länklampor, Fx och TX-lampor ect.



4-port POE Switch Funktioner


  1. Inbyggd effektiv växlingskärna för att genomföra flödesstyrning och minska sändningspaket
  2. Standard Compliance: IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3af / vid PoE
  3. 10 / 100Base-TX identifierar automatiskt direktlinjen och tvärlinjen, kompatibel med olika kort, växlar, HUB och andra Ethernet-enheter
  4. Store-and-forward-mekanismen används för att undvika paketförlust- och felramar
  5. Stöd för full duplex flödesreglering / halvduplex baktrycksläge
  6. Jumbo-ramar stöder högst 1552 byte
  7. 52 DC-ingång
  8. -20 till 70 ° C driftstemperatur för att möta en mängd olika komplexa miljöer
  9. Kopparportar stöder ESD-skydd
  10. Stöd PoE strömförsörjning upp till max 30W


Ethernet poe switch Specifikationer

 Parameter

 Specifications

 Access mode

10/100Mbps

 Standard

IEEE802.3 Ethernet, IEEE802.3u Fast Ethernet, IEEE802.3x Flow Control, IEEE802.3af/ at PoE

 Wavelength

 850nm/1310nm/1550nm

 Transmission distance

 Dual-fiber multi-mode:500km

 Single fiber single mode: 20/40/60/80km

 Dual-fiber single mode:20/40/60/80/100km

 Category-5 twisted pairs: 100m

 Port

 5 RJ45 ports: 

            Connecting STP/UTP category-5 twisted pairs, EIA568A/B

 Conversion means

 Store and Forward

 Flow control

 Full duplex: flow control;

 Half duplex: back pressure

 BER

 <10-9

 MTBF

 100,000 hours

 LED indicator

 Power Supply : PWR

 (1~4)UTP Port: POE, L/A

 Power supply

 Power Input Range: 48VDC,

  Power Interface: DC Power Jack                 

 Power Requirement

52VDC @ 1.25A  65W

 Power consumption

 <5W

 Operating temperature

 -20~70ºC

 Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

 Storage Temperature

 -20~70ºC

 Storage humidity

 5%~90%  non-condensing

 Dimensions

 110.20mm (W)×95.70mm (D)×30.00mm (H)

 Weight

 



POE Switch Application

poe switch


Small Fast Ethernet POE Switch- paket


poe switch

Produktkategorier : POE-omkopplare > Fast Ethernet POE Switch

E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören