Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Två Fiber Ports Switching - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 24 Produkter för Två Fiber Ports Switching)

  • Snabb umanaged Ethernet switch

    Snabb umanaged Ethernet switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN1082GF Snabb omkopplad Ethernet-switchserie är 10-ports industriell Ethernet-hanterad strömbrytare, som ger 2 Gigabit Ethernet 1000Base-X-portar och upp till 8 100Base-TX-portar. Upp till 3 MB stor volymbuffert är idealisk för applikationer som kräver dataöverföring med hög bandbredd. NT-IN1082GF Snabb...

    Kontakta nu

  • 4 SFP + L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch

    4 SFP + L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 4 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch med 4 SFP + slots NT-50MG48T4XGF är L2 + hanterad switch med 48 portar 10/100 / 1000M Ethernet-portar och 4 10G SFP + -platser med modulära fläktar och strömförsörjning för en hög tillgänglighet arkitektur. Denna Ethernet-omkopplare innehåller Standard Image (SI)...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M 16 Ports Power Over Ethernet-omkopplare

    10/100 / 1000M 16 Ports Power Over Ethernet-omkopplare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 4 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 / 1000M 16 porters Power Over Ethernet-omkopplare NT-29G16T4GC-AF16 är en oändrad PoE-switch med 16 portar med 4 kombinerade upplänksportar. N-net gigabit poe-switch ger Gigabit Ethernet hastighet till varje port för ett verkligt höghastighetsnätverk. Om ditt nätverk har en blandning av äldre och moderna...

    Kontakta nu

  • L2 Managed 24 Ports Aggregation Switch

    L2 Managed 24 Ports Aggregation Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Papperspaket, 4 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    L2 Managed 24 Ports Aggregation Switch NT-35M24F4GC är en L2-hanterad switch med 24 optiska SFP-portar och 4 gigabit combo uplink-portar. Den hanterade växeln stöder ett brett utbud av lager 2, VLAN, multicasting, Quality of Service (QoS), säkerhet, datacenter och statisk routingfunktioner . Den snabba...

    Kontakta nu

  • Enkel fibermediekonverterare för dataöverföring

    Enkel fibermediekonverterare för dataöverföring

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Single Fiber Media Converter för dataöverföring, Fast Ethernet Media Converter NT-S1100, Fiber Converter, är en omvandlare för övergång mellan Ethernet-signaler med korta avstånd och optiska signaler för långa avstånd. Fast Media Converter äger enkelfiber och enkelläge vars överföringsavstånd är 20 km till 100...

    Kontakta nu

  • Ethernet Fiber Media Converter

    Ethernet Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Ethernet Fiber Media Converter N-net NT-1200, Fast Media Converter är en multiport-fibermedieomvandlare, även benämnd obegränsad fiberomkopplare, Fiber To Ethernet Converter har liknande funktioner som vanlig fibermedieomvandlare, när du använder omvandlaren kan alla data från olika portar delas, inse...

    Kontakta nu

  • 10 / 100M intern Fiber Media Converter

    10 / 100M intern Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10 / 100M intern Fiber Media Converter NT-S1100D Media Converter är en ny produkt som används för optisk överföring via höghastighets Ethernet. Fiber Converter kan växla mellan tvinnat par och optiskt och vidarebefordra över 10/100 Base-TX och 100 Base-Fx nätverkssegment, tillgodose långdistans-, höghastighets-...

    Kontakta nu

  • 10/100 Mbps industriell POE-fiberomkopplare

    10/100 Mbps industriell POE-fiberomkopplare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 Mbps industriell PoE-fiberomkopplare NT-IN114-serien är quad-port 10 / 100Base-TX till en-port 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter med enkelfiberport och dubbla kopparportar. Omvandlarna kan utöka överföringsavståndet till nätverket upp till 120 km via fiberport och UTP-porten kan fungera...

    Kontakta nu

  • 16 Slot Fiber Media Converter-chassi

    16 Slot Fiber Media Converter-chassi

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 16 Slot Fiber Media Converter Chassis NT-R16 är ett slags kostnadseffektivt rack (2U) som ofta används för att tillhandahålla ström för modulformat medieomvandlare i utrustningsrummet. Olika typer av korttypskonverterare som utvecklats av vårt företag kan sättas in i detta rack, varav de totala kortplatserna är...

    Kontakta nu

  • 10-ports full gigabit-hanterad Industrial None-PoE-switch

    10-ports full gigabit-hanterad Industrial None-PoE-switch

    • Modell nr: NIE8082GM

    Översikt NIE8082GM är en 10-port full gigabithanterad Industrial None-PoE-switch som stöder upp till 8 * 10/100 / 1000M nedlänksportar, 2 * 1000M SFP-portar. 8 * 10/100 / 1000M-portar stödjer IEEE 802.3af / som standard. Det stöder L2-hantering, såsom QoS, VLAN, MSTP, Multi-brocast, porthantering. Det stöder 6KV...

    Kontakta nu

  • 1-kanals video HD-SDI Over Fiber Video Converter

    1-kanals video HD-SDI Over Fiber Video Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-HD100R-serievideo till optisk sändare / mottagare ger överföring av HD-SDI / SD-SDI / ASI-video och data på lång avstånd. Den maximala överföringsbithastigheten kan nå upp till 1485 Mbps med en kanals riktningsvideo och envägsretur RS485-data. Det är utformat med multitaktiv kabelutjämnare som hanterar...

    Kontakta nu

  • 10G SFP Fiber Media Converter

    10G SFP Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G SFP Fiber Media Converter NT-XG110 / NT-XG101-serien 10G fibermediumomvandlare är kompletta och mångsidiga lösningar för applikationen som FTTx, CWDM och Ethernet. Med de diversifierade hastigheterna på 1 000 Mbps och 10G ger N-net fristående 10G mediaomvandlare produkter för olika applikationer och kan...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter

    10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter NT-3011 är en intern Gigabit Fiber Ethernet Converter. Den här serien använder omkopplingsteknologi för att genomföra mediekonvertering. För närvarande stöder den 10Base-T / 100Base-TX / 1000Base-T och 1000Base-SX / LX nätverksanslutning, interkonverterande elektriska...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M Fiber Optic Media Converter

    10/100 / 1000M Fiber Optic Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 / 1000M Fiber Optic Media Converter NT3011 adaptiv Gigabit Ethernet-mediekonverterare 10/100 / 1000Mbps anpassar omkopplingstekniken för att uppfylla mediekonvertering. Den uppfyller standarden IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z och IEEE802.3ab. För närvarande stöder det två typer av media...

    Kontakta nu

  • L2 Smart Managed 8 Ports Gigabit Switch

    L2 Smart Managed 8 Ports Gigabit Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 14 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net L2 Smart Managed 8 Ports Gigabit Switch NT-MG2800SFP är en hanterad Ethernet-switch med 8 10/100 / 1000M Ethernet-portar plus 2 gigabit SFP uplink-portar. Den stöder IEEE 802.1X portbaserad / värdbaserad åtkomstkontroll, gäst VLAN och RADIUS / TACACS + autentisering för strikt åtkomstkontroll till nätverket. De...

    Kontakta nu

  • Extern 1000M Fiber Media Converter

    Extern 1000M Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Extern 1000M Fiber Media Converter NT-2100 Gigabit Fiber Ethernet Converter är en 1000M adaptiv full Gigabit Ethernet optisk mediekonverterare som används för optisk överföring via höghastighets Ethernet. 10/100 / 1000M Media Converter kan växla mellan tvinnat par och optiskt och vidarebefordra över 1000 Base-TX...

    Kontakta nu

  • 100KM Gigabit Fiber Media Converter

    100KM Gigabit Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 100KM Gigabit Fiber Media Converter NT-3011 / NT-3011S Gigabit Fiber Ethernet Converter antar switchteknologi för att uppfylla mediekonvertering. 10/100 / 1000M Media Converter uppfyller IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z och IEEE802.3ab standarder. För närvarande stöder Fiber Media Converter Gigabit två typer av...

    Kontakta nu

  • 10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter

    10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter N-net NT-LM106, G igabit Media Converter's svarhastighet för operatören snabbas, operatörernas dagliga underhåll och nätverksutgifter reduceras, och serveringskvaliteten hos dem förbättras och ger dig ekonomiska lösningar för medieomvandling mellan fiber och...

    Kontakta nu

  • 10 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter

    10 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    1 0 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter N-net NT-LM105, Fast Media Converter med låg konsumtion och hög motståndskraft mot elektromagnetisk interferens hos den optiska fibern gör att sändningsavståndet sprids från 100 m till flera decennier KM eller hundra KM, vilket också förbättrar...

    Kontakta nu

  • Hanterad Ethernet Fiber Media Converter

    Hanterad Ethernet Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Hanterad Ethernet Fiber Media Converter N-net NT-LM105, Managed Media Converter är mellan ett 10 / 100Base-Tx-segment och ett 100Base-FX-segment. Media Converter Fiber To Ethernet är främst designat för stora, högre hastighet / bandbredd krävande arbetsgrupper som kräver utvidgning av Ethernet-nätverket. Ethernet till...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare

    10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare N-net NT-LM106SFP är designad för användning med multiläge / enkelläge fiberkabel med LC-Type-anslutningen. RJ45 till SC Managed Gigabit Media Converter Multimode Fiber är nätverkskommunikationsenheten som förverkligar smidig nätverksuppgradering utan extra kostnad....

    Kontakta nu

  • Fristående 10 / 100M Managed Fiber Media-omvandlare

    Fristående 10 / 100M Managed Fiber Media-omvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Fristående 10 / 100M Managed Fiber Media-omvandlare N-NET NT-LM105 stöder hanterade autoförhandlingar och OAM-funktioner. Managed Media Converter kan hantera fjärrdelar med fiberanslutna mediekonverterare / switchar (som måste stödja standarden IEEE802.3ah). 1. Erbjud en Ethernet-port, en 100BASE-FX.100BASE-SX / LX...

    Kontakta nu

  • 10 / 100M Media Converter Dual Fiber SC SM

    10 / 100M Media Converter Dual Fiber SC SM

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10 / 100M Media Converter Dual Fiber SC SM NT-1100D, Media Converter, kan implementera dataöverföring mellan tvinnade par elektriska signaler och optiska signaler som är de två typerna av nätverksanslutningsmedier. Fiber Converter kan utvidga överföringsavståndet till 2 kilometer (multiläge) eller 120 kilometer...

    Kontakta nu

  • fibermediumomvandlare 10g

    fibermediumomvandlare 10g

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt En av de viktigaste applikationerna är att ansluta egenutvecklad sändtagarutrustning till CWDM eller DWDM när dessa "färgade" optiska moduler inte är tillgängliga för den egna utrustningen. 10G fibermedieomvandlare Med full dubbelsidig framväxlingsfunktion för dubbelsidig tråd mellan de två...

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

http://se.nnetswitch.com