Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Industrial Fiber Redundancy Media Converter - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 24 Produkter för Industrial Fiber Redundancy Media Converter)

  • Industrial Fiber Redundancy PoE Fast Media Converter

    Industrial Fiber Redundancy PoE Fast Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Kanalteknologi Växelkanalteknologin är att samla flera portar på omkopplaren, dvs aggregeringen av portarna. NT-IN121 Industrial Ethernet switch-serien N-net är 3-Port Industrial Fast Ethernet Redundant Media Converter som stöder konvertering mellan enport 10 / 100Base-TX och dual-port 100Base-FX....

    Kontakta nu

  • Industriell 10 / 100M Ethernet till Fiber PoE Ethernet-switch

    Industriell 10 / 100M Ethernet till Fiber PoE Ethernet-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Tre nivåer konceptredaktör Länklager Använd MAC-adressen för att slutföra ramen. NT-IN124 Industrial Switch är N-net-hanterad 2-fiber POE-switch med 6 portar. Den stöder 4-port 10 / 100BASE-T och 2-port 100Base-X. Strömställarens IP-adress används för hanteringsändamål. Växlarens IP-adress är faktiskt VLAN: s...

    Kontakta nu

  • Industrial Fiber to Ethernet PoE Media Converter

    Industrial Fiber to Ethernet PoE Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Förhandlingsmetod Det finns två sätt att samla hamnar, ett är manuellt och det andra är autoförhandlingar. Den manuella metoden är väldigt enkel, ställ in läget för båda ändarna av portlänkslänken till "på". Kommandoformatet är: NT-IN112 Industrial Fast Ethernet POE Switch- serien N-net är 10 /...

    Kontakta nu

  • Industriell fiber till koppar 10 / 100M PoE Media Converter

    Industriell fiber till koppar 10 / 100M PoE Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt (2) VLAN-trunkingprotokoll: Det finns två typer av VLAN-trunkningsprotokoll: Den N-net NT-IN122 Industrial Ethernet Switch serien är 2-Port Industrial Fast Ethernet Redundant Media Converter som stöder konvertering vara t lan enda port 10 / 100Base-TX och dubbla portar 100Base-FX. ISL (Inter-Switch Link): ISL...

    Kontakta nu

  • Industriell okontrollerad 10 / 100M PoE-fiberomkopplare

    Industriell okontrollerad 10 / 100M PoE-fiberomkopplare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt För att starta lösenordsåterställningsoperationen för routern, starta först HyperTerminal, tryck på Ctrl + Break-tangenten på datorn när routern är påslagen, NT-IN114 Industrial Fast Ethernet POE-switch- serien N-net är fyr-port 10 / 100Base-TX till en-port 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter...

    Kontakta nu

  • RS485 / 232/422 Industrial Fast Ethernet PoE Media Converter

    RS485 / 232/422 Industrial Fast Ethernet PoE Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt VLAN-redigering Virtual Lan är ett virtuellt logiskt nätverk. Växeln kan delas upp i flera logiska nätverk via VLAN-inställningar. Detta isolerar sändningsdomänen. Omkopplare med treskiktsmoduler kan implementera dirigering mellan VLAN. NT-IN114D Industrial Fast Ethernet POE Switch-serien N-net är en...

    Kontakta nu

  • 10-100 PoE Industrial Ethernet-to-fiber Converter

    10-100 PoE Industrial Ethernet-to-fiber Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Med utvecklingen av nätverksteknologi kommer många tillfällen att kräva fiberoptiska sändtagare för överföring på lång avstånd, så att det nu finns många utländska och inhemska tillverkare av fiberoptiska sändtagare, och produktlinjen är också mycket rik. NT-IN111 Industrial Fast POE Media Converter-serien...

    Kontakta nu

  • Industriell Gigabit Ethernet-switch med 2 fiberredundant

    Industriell Gigabit Ethernet-switch med 2 fiberredundant

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt · Den elektriska porten kan anpassa sig till den genomgående / tvärgående anslutningen; N-net NT-IN322-2 är en industriell Gigabit Ethernet-omkopplare med 2 Fiberredundant utrustad med 2x 10 / 100Base-TX och 2x 100Base-FX med fiberredundant och doppfunktion, · Med full duplex / halv duplexarbetsläge; efter...

    Kontakta nu

  • Industriell kvalitet 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet-switch

    Industriell kvalitet 2Fiber 1RJ45 Gigabit Ethernet-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt · Vridat par upp till 100 meter långt, multimodefibrer upp till 2 kilometer (full duplex); N-net NT-IN321-2 är en industriell Gigabit Ethernet-omkopplare med 2Fiber-port och 1RJ45-port, med fiberredundans kan appliceras på fjärran kanter av ditt nätverk. · 6 LED-indikatorer: Power, TX 100, TX Link / Act, FX...

    Kontakta nu

  • Industriell kvalitet 1Fiber 2RJ45 Gigabit Ethernet-switch

    Industriell kvalitet 1Fiber 2RJ45 Gigabit Ethernet-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt På grund av de olika optiska fibrerna som används är transmissionsavståndet för den optiska fibersändtagaren också annorlunda. På grund av det relativt korta överföringsavståndet för multimodfibern kan den bara täcka ett avstånd på 2 kilometer till 5 kilometer. N-net NT-IN312S-20 är en industriell...

    Kontakta nu

  • Industriell 10/100 / 1000M fiberomkopplare

    Industriell 10/100 / 1000M fiberomkopplare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt · Gäller för företagsnätverk som planerar att expandera 10M till 1000M bandbredd · Omfattande dataöverföringsnätverk för multimedia som bilder och röst NT-IN321BF Industrial Gigabit Ethernet Switch-serien är en industristandard 3-port Gigabit-switch med dubbel fiberportredundans, som ger 1-port 10/100 /...

    Kontakta nu

  • industriella 2 RJ45-portar mediaomvandlare

    industriella 2 RJ45-portar mediaomvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt -Enkelkanal mediekonverterare mellan 10BASE-T / 100BASE-TX och 100BASE-FX-MT-RJ eller SC-gränssnitt -Automatisk anpassning av det tvinnade parportens hastighet och duplexläge NT-IN 312 Industrial Gigabit Ethernet Switch-serien är 2-port 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Fiber Converter....

    Kontakta nu

  • Ostyrd switch med 2 Fiber POE-port

    Ostyrd switch med 2 Fiber POE-port

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Unmanaged 2 Fiber POE-omkopplare 4. Host-standby-anslutning: Host-standby-anslutningen ger en redundant anslutning för portenheten och skyddar därigenom systemet i händelse av ett switchfel. Den här tjänsten gör det möjligt att definiera master- och backup-switchar. NT-IN124 är okontrollerad 2-fiber POE-switch...

    Kontakta nu

  • Industriell snabb Ethernet Redundant Media Converter med 3 portar

    Industriell snabb Ethernet Redundant Media Converter med 3 portar

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Industriell snabb Ethernet POE-switch Den fjärde lagersomkopplaren har ett vanligt namn i branschen som kallas "applikationsomkopplare", desto mer kända är följande: NT-IN121-serien är Industrial Fast Ethernet POE-switch som stöder konvertering mellan enkelport 10 / 100Base-TX och dubbelport 100Base-FX. US...

    Kontakta nu

  • 10/100 Mbps industriell POE-fiberomkopplare

    10/100 Mbps industriell POE-fiberomkopplare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 Mbps industriell PoE-fiberomkopplare Network loop redigering Ethernet är en buss- eller stjärnstruktur och kan inte bilda en slinga, annars kommer det att ge två allvarliga konsekvenser: NT-IN114-serien är quad-port 10 / 100Base-TX till en-port 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter med...

    Kontakta nu

  • Snabb Ethernet-switch 2 Fiberportar

    Snabb Ethernet-switch 2 Fiberportar

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Fast Ethernet Switch 2 Fiberportar Som svar på industriella applikationers behov släppte Tyskland från Tyskland avtalet 2001. Det kombinerar den ursprungliga Profibus med Internet-teknik för att bilda en ProfiNet-nätverkslösning. NT-IN126 är Industrial Fast Ethernet Media Converter med 8 portar. Den stöder 6...

    Kontakta nu

  • 2 fiberportar snabb Ethernet-switch

    2 fiberportar snabb Ethernet-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Viktig redigering av prestanda NT-IN121 Industrial Fast Ethernet Switch-serien är 3-Port Industrial Fast Ethernet Redundant Media Converter som stöder konvertering mellan enkelport 10 / 100Base-TX och dual-port 100Base-FX. För att tillämpa den hårda industriella miljön och säkerställa säkerheten och...

    Kontakta nu

  • 5 portar snabb Ethernet-fiberomkopplare

    5 portar snabb Ethernet-fiberomkopplare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Med RJ45-teknik, industriklass D-anslutningsteknologi och Fast Connect-anslutningsteknologi för installation av specialskyddade kablar, garanterar det snabbt installation av kabelinstallationer NT-IN114 5-porters snabb Ethernet-fiberomkopplingsserie är fyra-port 10 / 100Base-TX till en-port 100Base-FX...

    Kontakta nu

  • Snabb Ethernet Media Converter

    Snabb Ethernet Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Fast Ethernet Media Converter XML-data för en PROFInet-enhet bör innehålla följande data: NT-IN111-serien är 10 / 100Base-TX till 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter. ⑴ PROFInet-enhetens namn och ID-nummer; Det kommer att utöka överföringsavståndet till nätverket upp till 120 km via fiberport och...

    Kontakta nu

  • 8 fiberportar POE-switch

    8 fiberportar POE-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Det befintliga Profibus-nätverkssegmentet kan anslutas till ProfiNet-nätverket via en proxy-enhet (proxy), så att hela Profibus-enheten och protokollet kan användas intakt i Pet. NT-IN118S-20 är industriell 8 fiberportar POE-switch. Den stöder 8 port 10 / 100BASE-T och 1 port 100Base-X. Traditionella...

    Kontakta nu

  • Web Managed L2 + Industrial POE-switch

    Web Managed L2 + Industrial POE-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Web Managed Industrial switch 2. Utbyteskapacitet: kärnindikatorer N-net NT-MIN1063GF-AF4 Industrial Ethernet switch-serie är Web Managed L2 + industriell ringnät POE-switch med 6 portar 10 / 100Base-Tx till 3 portar 1000Base-Fx. 3. Vidarebefordran av paket: storleken på omkopplarens förmåga att vidarebefordra...

    Kontakta nu

  • Hanterad Gigabit Industrial Ring Ethernet POE-switch

    Hanterad Gigabit Industrial Ring Ethernet POE-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net industriell Ethernet-switch Ringnätverkets redundans hänvisar till om omkopplaren stöder nätverket när kabelanslutningen avbryts, omkopplaren tar emot denna information, aktiverar dess säkerhetsport och återställer nätverkskommunikation till normal drift. N-net NT-MIN328-AF8 är webbhanterad gigabit...

    Kontakta nu

  • Industrial Media Converter 10/100 / 1000M

    Industrial Media Converter 10/100 / 1000M

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Utvecklingen av IEEE 802.3af inkluderar ansträngningar från många företagsexperter, som också gör det möjligt att testa standarden i alla aspekter. NT-IN311-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Media Converter. IEEE 802.3at-standarden formulerades 2005 och utfärdades 2009....

    Kontakta nu

  • Indusrtial gigabit media converter

    Indusrtial gigabit media converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt POE är också känt som ett lokalt nätverksbaserat kraftförsörjningssystem (POL, Power over LAN) eller Active Ethernet (Active Ethernet), ibland även kallad power over Ethernet, NT-IN311 Industrial Gigabit Media converter-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Indusrtial gigabit media converter....

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site