Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

Gigabit Media Converter - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 24 Produkter för Gigabit Media Converter)

  • 100 / 1000M FX Gigabit Media Converter

    100 / 1000M FX Gigabit Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 100 / 1000M FX Gigabit Media Converter NT-3200 är en gigabit fibermediaomvandlare som 10/100 / 1000Base-TX till 100 / 1000Base-FX Media Converter är den första mediaomvandlaren på marknaden för att uppfylla 100 / 1000M auto-sensation vid fiberoptisk port, vilket ökar flexibiliteten av hela nätverket. Den...

    Kontakta nu

  • Industriell snabb Ethernet-omvandlare

    Industriell snabb Ethernet-omvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN 312 Industrial Gigabit POE Media Converter-serien är 2-port 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M, 100M, 1000M applikation. NT-IN 312...

    Kontakta nu

  • industriell gigabit POE media converter

    industriell gigabit POE media converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN311 Industrial Gigabit POE Media Converter-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M, 100M och 1000M applikation. NT-IN311 Industrial...

    Kontakta nu

  • Industrial Media Converter 10/100 / 1000M

    Industrial Media Converter 10/100 / 1000M

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN311-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Media Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan användas med 10M, 100M och 1000M applikation. Den här serien är förpackad i ett speciellt kompakt IP40...

    Kontakta nu

  • Indusrtial gigabit media converter

    Indusrtial gigabit media converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN311 Industrial Gigabit Media Converter-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Indusrtial Gigabit Media Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M, 100M och 1000M applikation. NT-IN311 Indusrtial...

    Kontakta nu

  • Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter

    Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter NT-G2100SFP Gigabit Fiber Ethernet Converter är en 3-port mediaomvandlare Med redundant läge för 2 portar 10/100 / 1000M Media Converter ger mindre än 10 ms redundans av länk för mycket kritiska Ethernet-applikationer. Det redundanta läget stöder automatisk...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare

    10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare N-net NT-LM106SFP är designad för användning med multiläge / enkelläge fiberkabel med LC-Type-anslutningen. RJ45 till SC Managed Gigabit Media Converter Multimode Fiber är nätverkskommunikationsenheten som förverkligar smidig nätverksuppgradering utan extra kostnad....

    Kontakta nu

  • 100KM Gigabit Fiber Media Converter

    100KM Gigabit Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 100KM Gigabit Fiber Media Converter NT-3011 / NT-3011S Gigabit Fiber Ethernet Converter antar switchteknologi för att uppfylla mediekonvertering. 10/100 / 1000M Media Converter uppfyller IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z och IEEE802.3ab standarder. För närvarande stöder Fiber Media Converter Gigabit två typer av...

    Kontakta nu

  • Extern 1000M Fiber Media Converter

    Extern 1000M Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Extern 1000M Fiber Media Converter NT-2100 Gigabit Fiber Ethernet Converter är en 1000M adaptiv full Gigabit Ethernet optisk mediekonverterare som används för optisk överföring via höghastighets Ethernet. 10/100 / 1000M Media Converter kan växla mellan tvinnat par och optiskt och vidarebefordra över 1000 Base-TX...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter

    10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter NT-3011 är en intern Gigabit Fiber Ethernet Converter. Den här serien använder omkopplingsteknologi för att genomföra mediekonvertering. För närvarande stöder den 10Base-T / 100Base-TX / 1000Base-T och 1000Base-SX / LX nätverksanslutning, interkonverterande elektriska...

    Kontakta nu

  • Omanagerad gigabit industriell Ethernet-switch MM

    Omanagerad gigabit industriell Ethernet-switch MM

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 14 stycken i en kartong med storlek 48 * 36 * 39cm

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt N-net NT-IN311 är Industrial Gigabit Media Converter med 10 / 100Base-Tx och 100Base Fx. Den är idealisk för anslutning av Ethernet-aktiverad industriell och säkerhetsutrustning och kan valfritt konfigureras med avancerade Ethernet-kommunikationsfunktioner. N-net NT-IN311 Industrial Media Converter stöder upp...

    Kontakta nu

  • Omanövrerad Industrial POE Switch

    Omanövrerad Industrial POE Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN311 Industrial Gigabit Media Converter-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX obestyrd industriell POE-omkopplare. Det kommer att förlänga överföringsavståndet på nätet upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan användas vid 10M, 100M och 1000M applikation. Den är förpackad i ett...

    Kontakta nu

  • 10 portar full gigabithanterad PoE-switch

    10 portar full gigabithanterad PoE-switch

    • Modell nr: NIE8082PGM

    10 portar full gigabit Managed Industrial PoE-switch

    Kontakta nu

  • 8 Port PoE Gigabit-switch hanterad

    8 Port PoE Gigabit-switch hanterad

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 8 Port PoE Gigabit Switch Managed N-NET NT-35MG8T2GFL-AF8 PoE-switch är en affärsklass Ethernet-switch utrustad med 2 * 1000base-X SFP-gränssnitt och 8 * 10/100 / 1000base-T (X) -port. Det är en L2 + hanterad switch . Denna LCD gigabit PoE-omkopplare stöder PoE-statusvisning (inklusive portutgångseffekt,...

    Kontakta nu

  • 5 Ethernet-portar Gigabit PoE-switch

    5 Ethernet-portar Gigabit PoE-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 19 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 5 Ethernet-portar Gigabit PoE-switch NT-WG500-AF4 är en 5-port Ethernet-switch som tillhandahåller 5X 10/100 / 1000BASE-T 802.3af / vid PoE kopparportar, och en fungerar som en upplänkport utan power over Ethernet-funktion. Denna PoE-omkopplare stöder 60-watts PoE-budget för att köra upp till 4 IEEE 802.3af...

    Kontakta nu

  • Hanterad Fiber Ethernet-switch Gigabit

    Hanterad Fiber Ethernet-switch Gigabit

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 14 st / kartong

    • Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Managed Fiber Ethernet Switch Gigabit N-net NT-MG2800SFP gigabit Ethernet-omkopplare, med 20 Gbps icke-blockerande switchväv, 8k MAC-adresstabell och 802.3x Full-Duplex flödeskontroll, denna fiberomkopplare erbjuder paketöverföring via kabelhastighet utan risk för paketförlust. De två Gigabit SFP (Small Factor...

    Kontakta nu

  • Ostyrd Gigabit PoE-switch 4 portar

    Ostyrd Gigabit PoE-switch 4 portar

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 19pcs / ctn

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Unmanaged Gigabit PoE Switch 4 Ports N-net NT-WG500-AF4 är en 10/100 / 1000M poe-switch med en Ethernet-upplänkport och 4 PoE-nedlänksportar. Denna 4-ports gigabit-switch ger en extra lösning för 802.3at / af PoE-distansförlängning och möjliggör en effektiv lösning för SMB, SOHO och systemintegratorer att...

    Kontakta nu

  • industriell 2 RJ45 portar media omvandlare

    industriell 2 RJ45 portar media omvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN 312 Industrial Gigabit Ethernet Switch- serien är 2-port 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M, 100M, 1000M applikation. NT-IN 312 Industrial...

    Kontakta nu

  • Oövervakad 4 Port Gigabit POE Switch

    Oövervakad 4 Port Gigabit POE Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 19pcs / ctn

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-nät utan förvalt 4 Gigabit POE-brytare N-net NT-G1400-AF4 är en 10/100 / 1000M POE-omkopplare med 4 POE-portar och 1 fiberupplänk-port. Den totala PoE Power-budgeten når 60 watt. Denna 4-ports gigabit-omkopplare kan automatiskt identifiera direktlinje och tvärgående. N-net 4-port POE-omkopplare kan kompletteras med...

    Kontakta nu

  • Fast Ethernet Media Converter

    Fast Ethernet Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-Net Fast Ethernet Media Converter NT-IN111-serien är 10 / 100Base-TX till 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet på nätet upp till 120Km via fiberporten och UTP-porten kan fungera vid 10M eller 100M-applikation. Den är förpackad i ett kompakt IP40-fodral som...

    Kontakta nu

  • Gigabit POE-omkopplare med en fiber

    Gigabit POE-omkopplare med en fiber

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN321BF-1POE Gigabit POE-brytare med en fiberserie är en industristandard 3-ports Gigabit-switch med dubbelfibrerportsredundans, vilket ger 1 port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare en 100 / 1000Base-FX-fiber hamnar. Stark industriell design gör den stabil och pålitlig med grundläggande...

    Kontakta nu

  • Oövervakad Gigabit Ethernet Switch

    Oövervakad Gigabit Ethernet Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN314 obestyrd Gigabit Ethernet Switch-serie är en industristandard 5-ports Gigabit-switch. Det ger 4-port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare en 1000Base-FX-fiberport. Stark industriell design gör sin stabilitet, användbarhet med grundläggande skydd, vilket gör det tillräckligt flexibelt...

    Kontakta nu

  • Industrial grade 1Fiber 2RJ45 Gigabit Ethernet Switch

    Industrial grade 1Fiber 2RJ45 Gigabit Ethernet Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt N-net NT-IN312S-20 är en industriell Ethernet-switch med 1Fiber och 2RJ45-port, utformad för att konvertera Ethernet-nätverk till fibernät genom transparent omvandling Ethernet signaler till optiska signaler. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverket till 20Km via fiberporten, och UTP-porten...

    Kontakta nu

  • 3-Port Industrial Fast Ethernet Redundant Media Converter

    3-Port Industrial Fast Ethernet Redundant Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Industriell snabb Ethernet POE-omkopplare NT-IN121-serien är Industrial Fast Ethernet POE-omkopplare som stöder konvertering mellan en-port 10 / 100Base-TX och dual-port 100Base-FX. Omvandlarna är konstruerade för kritiska nätverk som kräver omedelbar automatisk återhämtning när överflödigt läge är valt. I...

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

http://se.nnetswitch.com