Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Fiber Media Converter - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 24 Produkter för Fiber Media Converter)

  • 10 / 100M Extern PD Media Converter

    10 / 100M Extern PD Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10 / 100M Extern PD Media Converter NT-4500PD / NT-4500SPD är en typ av PoE fibermedia-omvandlare som överensstämmer med 802.3af-standarder, kan få DC 48V-effekten från Ethernet-kabeln. TP-kabeln kan överföra data och strömförsörjning samtidigt. 10 / 100Base-TX till 100Base-FX PoE-PD snabb fibermedia-omvandlare,...

    Kontakta nu

  • Gigabit Internal Fiber Media Converter

    Gigabit Internal Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Gigabit Internal Fiber Media Converter NT-3011D / NT- S 3011D10 / 100 / 1000Mbps adaptiv Gigabit Ethernet media-omvandlare antar växlingsteknik för att uppfylla mediaomvandling. Det överensstämmer med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z och IEEE802.3ab standarder. För närvarande stöder den två typer av media...

    Kontakta nu

  • 100 / 1000M FX Gigabit Media Converter

    100 / 1000M FX Gigabit Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 100 / 1000M FX Gigabit Media Converter NT-3200 är en gigabit fibermediaomvandlare som 10/100 / 1000Base-TX till 100 / 1000Base-FX Media Converter är den första mediaomvandlaren på marknaden för att uppfylla 100 / 1000M auto-sensation vid fiberoptisk port, vilket ökar flexibiliteten av hela nätverket. Den...

    Kontakta nu

  • 10G XFP Port Media Converter

    10G XFP Port Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G XFP Port Media Converter NT-XG110 / NT-XG101-serien 10G XFP port 10G fiberoptisk mediekonverterad oövervakad är komplett och mångsidiga lösningar för applikationen som FTTx, CWDM och carrier Ethernet. Med de diversifierade hastigheterna på 1000Mbps och 10G, erbjuder N-Net fristående...

    Kontakta nu

  • Oövervakad Full 1000M Fiber Media Converter

    Oövervakad Full 1000M Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net- hanterad Full 1000M Fiber Media Converter NT-S2100adopts växlingsteknik. och stöder: 1000Base-T och 1000Base-SX / LX. överensstämmer med IEEE802.3z och IEEE802.3ab-standarder. Den omvandlar elektriska signaler av 1000Base-T-vridna par med optiska signaler på 1000Base-SX / LX, vilket ökar överföringsavståndet...

    Kontakta nu

  • 10G Intern Fiber Media Converter

    10G Intern Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G Intern Fiber Media Converter NT-XG101 / XG110-serien kopplar fiber till koppar 10Gbps Ethernet, fungerar som fiber-till-kopparkrets för långdistansöverföring. Det är en mediekonverterare för nätverksskelettet (SAN, LAN, MAN), som kan användas i telekommunikationsrum, FoU-laboratorium, datacenter etc. 10G...

    Kontakta nu

  • snabb Ethernet fiber media converter

    snabb Ethernet fiber media converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN111 snabb Ethernet fibermediaomvandlare serien är 10 / 100Base-TX till 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 120Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M eller 100M ansökan NT-IN111 Fast Ethernet Fiber Media...

    Kontakta nu

  • Industriell snabb Ethernet-omvandlare

    Industriell snabb Ethernet-omvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN 312 Industrial Gigabit POE Media Converter-serien är 2-port 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M, 100M, 1000M applikation. NT-IN 312...

    Kontakta nu

  • industriell 2 RJ45 portar media omvandlare

    industriell 2 RJ45 portar media omvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN 312 Industrial Gigabit Ethernet Switch- serien är 2-port 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M, 100M, 1000M applikation. NT-IN 312 Industrial...

    Kontakta nu

  • Indusrtial gigabit media converter

    Indusrtial gigabit media converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN311 Industrial Gigabit Media Converter-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Indusrtial Gigabit Media Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid 10M, 100M och 1000M applikation. NT-IN311 Indusrtial...

    Kontakta nu

  • 14 slitsar med fibermediumkonverteringschassi

    14 slitsar med fibermediumkonverteringschassi

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-R14 kan ge ström för fristående typ av mediaomvandlare i utrustningsrummet för att spara kostnader. Olika typer av modultypskonverterare som utvecklats av vårt företag kan sättas in i detta rack, vars totala kortplatser upp till 14. Den är utrustad med två strömförsörjningar: huvudströmförsörjning och...

    Kontakta nu

  • 14 platser med chassit för fibermediumkonverterare

    14 platser med chassit för fibermediumkonverterare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-R14 är ett slags kostnadseffektivt rack (2U) som ofta används för att tillhandahålla ström för fristående typ av mediaomvandlare i utrustningsrummet. Olika typer av modultypskonverterare som utvecklats av vårt företag kan sättas in i detta rack, vars totala kortplatser upp till 14. Den är utrustad med två...

    Kontakta nu

  • 16-slot medieomvandlare chassi

    16-slot medieomvandlare chassi

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-R16D är ett slags kostnadseffektivt rack (2U) som används för att tillhandahålla ström för modulformat medieomvandlare i utrustningsrummet. Olika typer av korttypskonverterare som utvecklats av vårt företag kan sättas in i detta rack, varav de totala kortplatserna är upp till 16. Den är utrustad med två...

    Kontakta nu

  • Ethernet-mediekonverterare 10 / 100M

    Ethernet-mediekonverterare 10 / 100M

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Bag/Bags

    Översikt NT-1200-serien är 10 / 100Mbps anpassningsbar snabb Ethernet Optical Media Converter, med inbyggda 2 portar 10M / 100Mbps självanpassningsomkopplare, omvandlar den 2 oberoende 10Base-T eller 100Base-TX tvinnade par elektriska signalen med 100Base-FX optisk signal . Ethernet Media Converter 10 / 100Mbps...

    Kontakta nu

  • fibermediumomvandlare 10g

    fibermediumomvandlare 10g

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt En av de viktigaste applikationerna är att ansluta egenutvecklad sändtagarutrustning till CWDM eller DWDM när dessa "färgade" optiska moduler inte är tillgängliga för den egna utrustningen. 10G fibermedieomvandlare Med full dubbelsidig framväxlingsfunktion för dubbelsidig tråd mellan de två...

    Kontakta nu

  • 10 / 100M Media Converter Dual Fiber SC SM

    10 / 100M Media Converter Dual Fiber SC SM

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10 / 100M Media Converter Dual Fiber SC SM NT-1100D, Media Converter, kan implementera dataöverföring mellan tvinnade par elektriska signaler och optiska signaler som är de två typerna av nätverksanslutningsmedier. Fiber Converter kan utvidga överföringsavståndet till 2 kilometer (multiläge) eller 120 kilometer...

    Kontakta nu

  • Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter

    Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter NT-G2100SFP Gigabit Fiber Ethernet Converter är en 3-port mediaomvandlare Med redundant läge för 2 portar 10/100 / 1000M Media Converter ger mindre än 10 ms redundans av länk för mycket kritiska Ethernet-applikationer. Det redundanta läget stöder automatisk...

    Kontakta nu

  • Fristående 10 / 100M Managed Fiber Media-omvandlare

    Fristående 10 / 100M Managed Fiber Media-omvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Fristående 10 / 100M Managed Fiber Media-omvandlare N-NET NT-LM105 stöder hanterade autoförhandlingar och OAM-funktioner. Managed Media Converter kan hantera fjärrdelar med fiberanslutna mediekonverterare / switchar (som måste stödja standarden IEEE802.3ah). 1. Erbjud en Ethernet-port, en 100BASE-FX.100BASE-SX / LX...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare

    10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare N-net NT-LM106SFP är designad för användning med multiläge / enkelläge fiberkabel med LC-Type-anslutningen. RJ45 till SC Managed Gigabit Media Converter Multimode Fiber är nätverkskommunikationsenheten som förverkligar smidig nätverksuppgradering utan extra kostnad....

    Kontakta nu

  • Hanterad Ethernet Fiber Media Converter

    Hanterad Ethernet Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Hanterad Ethernet Fiber Media Converter N-net NT-LM105, Managed Media Converter är mellan ett 10 / 100Base-Tx-segment och ett 100Base-FX-segment. Media Converter Fiber To Ethernet är främst designat för stora, högre hastighet / bandbredd krävande arbetsgrupper som kräver utvidgning av Ethernet-nätverket. Ethernet till...

    Kontakta nu

  • 10G XFP till XFP 3R Repeater

    10G XFP till XFP 3R Repeater

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G XFP till XFP 3R Repeater NT-XG002 Fiber Media Converter ansluter transparent 10 10 Gigabit Ethernet-länkar över multimodfibrer eller enkelläge. Varje fiberoptisk omvandlare har två pluggbara sändtagarportar för XFP till XFP, NT-XG002 stöder dessutom 10/100/1000/10000 hastighetskonvertering. XFP till...

    Kontakta nu

  • 10 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter

    10 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    1 0 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter N-net NT-LM105, Fast Media Converter med låg konsumtion och hög motståndskraft mot elektromagnetisk interferens hos den optiska fibern gör att sändningsavståndet sprids från 100 m till flera decennier KM eller hundra KM, vilket också förbättrar...

    Kontakta nu

  • 10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter

    10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter N-net NT-LM106, G igabit Media Converter's svarhastighet för operatören snabbas, operatörernas dagliga underhåll och nätverksutgifter reduceras, och serveringskvaliteten hos dem förbättras och ger dig ekonomiska lösningar för medieomvandling mellan fiber och...

    Kontakta nu

  • 100KM Gigabit Fiber Media Converter

    100KM Gigabit Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 100KM Gigabit Fiber Media Converter NT-3011 / NT-3011S Gigabit Fiber Ethernet Converter antar switchteknologi för att uppfylla mediekonvertering. 10/100 / 1000M Media Converter uppfyller IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z och IEEE802.3ab standarder. För närvarande stöder Fiber Media Converter Gigabit två typer av...

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

http://se.nnetswitch.com